Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:35] KEPENÇ KAVŞAĞINDA KAZA -- [17:47] KATİPLERİN YARGILANMASINA DEVAM EDİLİYOR -- [17:13] HAVA KİRLİLİĞİNİN ÖNEMİ VURGULANDI -- [17:09] TMO ÜRETİCİNİN Mİ TEKELİN Mİ YANINDA? -- [17:01] HALK EĞİTİM’DE SEFERBERLİK! -- [16:49] MEHMETÇİĞE MEHTERLİ DESTEK -- [16:47] BAŞKANLAR BAKAN ÖZLÜ İLE GÖRÜŞTÜ -- [16:44] DÜZCE BELEDİYESİ REYHANLI’DA -- [16:38] İhtisaslaşma Ekibi Saraçoğlu İle Bir Araya Geldi -- [12:44] Bağımlılıkla Mücadelede Projesi Başladı --
Yazarlar
FARKINDA MISINIZ?
3. Göz

3. Göz

15.2.2017 - 08:43
967 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Ak Parti hangi görüşten olursa olsun tüm Türkiye’yi kucaklayan bir parti olarak iktidara geldi. Başka bir deyişle bu vizyonu için Millet oy verdi. Bu Millet geçmişin kavgalarından kutuplaşmalarından, sağ-sol çatışmalarından bıkıp usandığı için Ak Parti çare olarak gördü.

15 yıldan beri de en azından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu anlayışı elinden geldiği kadar korumaya, bu anlayışla ülkeyi yönetmeye çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemen hemen her seçimde meşhur balkon konuşmalarını hatırlarsınız, her seçim sonrası Erdoğan balkon konuşmasında; gönül diliyle  Millete seslenmiş, “80 milyon içinde seçimin mağlubunun olmadığını” ifade etmiştir. Ak Partililere de seslenerek kibre kapılmamalarını söylemiş ve “Bize oy verene de vermeyene de hizmet etmek için buradayız” demiştir.

İşte bu iktidar ve yönetim anlayışından dolayı Millet Erdoğan ve Ak Parti’yi bağrına basmıştır.

Diğer taraftan Milli birlik ve beraberliğimizi istemeyen dış ve iç mihraklar, bu birliği bozmak ve Milletimizi kamplara ayırmak için var güçleriyle mücadele etmiştir, etmektedir ve etmeye devam edecektir.

Sevgili dostlar,

Şu anda bir referandum süreci yaşıyoruz. Tamamen demokratik ortamda herkes özgür iradesiyle Cumhurbaşkanlığı sistemine “evet” ya da “hayır” diyecek.

Bu anlamda bazılarının yaptığı gibi gerek gazete ve TV’lerde, gerekse de sosyal medyada yanlış açıklama yapmak, maddi manevi baskıyla halkın iradesine ipotek koymaya çalışmak tamamen yanlıştır.

Özellikle Ak Parti’nin yaptığı açıklamalara söylemlere dikkat etmesi gerekir. “ ’Hayır’ oyu verenler şöyledir, ‘evet’ oyu verenler böyledir” şeklinde yapılacak söylemler Ak Parti’nin ruhuna aykırıdır. Böyle yaparsa AK Parti bindiği dalı kesmiş olur ki bu ne Ak Parti’ye ne de Millete fayda sağlar. Sadece Milleti kamplara bölmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürer.

Bence Ak parti tıpkı Erdoğan’ın balkon konuşmalarında söylediği gibi “ ’evet’ oyu verenler de ‘hayır’ oyu verenler de bu Ülke vatandaşıdır. Bu Milletin bir ferdidir.” Şeklinde bir anlayış geliştirmelidir.

Keza muhalefet de yani “değişikliğe hayır” görüşünü savunanlar da aynı derecede dikkatli olmalı, bu süreçten nemalanmak isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakmalıdır.

Bu süreçte Ak Parti ve muhalefete düşen değişikliği çok iyi anlatmak, izah etmektir.

Sandık başına gidince vatandaş vicdanıyla baş başa kalacak ve Cumhurbaşkanlığı sistemine “evet” ya da “hayır” diyecektir. Herkes “Evet” de çıksa, “hayır” da çıksa Milletin iradesine saygı duymalı ve el ele, gönül gönüle yaşamaya devam etmelidir…

Hangi sistem gelirse gelsin, sonsuza kadar SÖZ VE KARAR MİLLETİNDİR.

Bütün mesele budur…

Saygılarımla…

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
967 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,76

Kör Şair

15.2.2017 - 13:46:35

Tamamen demokratik ortamda herkes kararını verecekmiş... Şaka gibi... Farklı ülkelerden mi bahsediyoruz acaba? Ohal ile demokrasi nasıl yanyana geliyor?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

ÇOK ÇALIŞMAMIZ MI LAZIM ?

Miraç Kayıhan Karayiğit

ÇOK ÇALIŞMAMIZ MI LAZIM ?

ÖZEL OKUL AÇMAZI

Misafir Kalem

ÖZEL OKUL AÇMAZI

Buraya kadarmış..

Nevzat Cingirt

Buraya kadarmış..

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

CIMBIZLA NE YAPILIR!

Atilla Gösterişli

CIMBIZLA NE YAPILIR!

UYANIN ARTIK…!

İslam Keleş

 UYANIN ARTIK…!

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ