Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:06] Bahadır Evin Direği Oldu -- [17:59] Özlü Gençlere Dijital Dönüşümü Anlattı -- [17:58] Yaz Kış Çalışacağız Dedi -- [17:49] TEM'de Uyuşturucu Baskını -- [15:54] Gümüşova’ya Yeni İlçe Başkanı -- [15:32] Uğur'lulara Deprem Gerçeği Anlatıldı -- [15:27] Diş Çekemiyor Sadece Reçete Yazabiliyor -- [15:01] Minikler Mehmetçik İçin Selam Durdu -- [14:21] Taksicilerin Sıkıntılarını Dinlediler -- [13:20] Mahalle Ziyaretleri 5 Yıl Boyunca Sürecek --
Akçakoca
Çalışan gazeteciler saldırıyı kınadı

Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ziya Denizgez, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadı.

1.10.2015
441 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Çalışan gazeteciler saldırıyı kınadı

 

Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ziya Denizgez, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadı.

Denizgez’in  dernek lokalinde yaptığı saldırıya ilişkin açıklaması şöyle;

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın evinin önünde saldırıya uğradığını öğrenmiş bulunuyoruz. gazetecilerin her gün hedef gösterildiği bugünlerde meydana gelen saldırı basın özgürlüğüne yapılan bir saldırıdır. Aldığı açık ve kapalı tehditler nedeniyle koruma talep etmesine rağmen bu talebi uygun görülmeyen Ahmet Hakan’a yapılan saldırı,  her türlü baskıya rağmen konuşan, eleştiren gazetecilere “susun” mesajıdır.

Özgürlüklere daha fazla sahip çıkacağız

 Saldırganların yakalanmış olması arkasındaki azmettiricilere ulaşılması açısından bir fırsattır. Şimdi hukuk ve güvenlik güçleri olayın gerçek azmettiricilerine ulaşma noktasında büyük bir sınavla karşı karşıyadır. Çalıştığı Hürriyet gazetesi iki gün arayla saldırıya uğrayan, ardından bir iktidar mensubu tarafından evinin önünde dövülmekle tehdit edilen Ahmet Hakan’ın başına gelenler, biz gerçek basın mensuplarını özgürlükler etrafında kenetlenmemizi sağlayacaktır. Biz gazeteciler bundan böyle özgürlüklerimize daha fazla sahip çıkacak, bizleri susturmaya çalışanlara karşı birlik içinde gereken cevabı vereceğiz. Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği olarak,  Bu kalleş saldırıyı kınarken Türk halkını, bu saldırı sonrasında bir kez daha özgür basının yanında yer olmaya davet ediyoruz " dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
441 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Yanmaz’dan Yeni Müdüre Hayırlı Olsun Ziyareti
Diş Çekemiyor Sadece Reçete Yazabiliyor
Miniklerden Başkan’a Anlamlı Hediye
Sel Felaketinde Hasar Görmüştü, TSO İhtiyaçları Karşıladı
Taksicilerin Sıkıntılarını Dinlediler
Konuşmacılar Esti Gürledi
21.10.2019 - 11:47
Konuşmacılar Esti Gürledi