Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:30] DERBİ ÖNCESİ YÖNETİCİLER BİRARAYA GELDİ -- [18:54] OXİJEN.TV HAYATIMIZDA YENİ BİR SOLUK OLDU -- [18:48] MUAYTHAİ’CİLER DÜZCELİLERİ GURURLANDIRILIYOR -- [18:42] OXİJEN.TV İLE HAYATIMIZA NEFES GELDİ -- [18:40] KAMPANYANIN İLK KİTAPLARI GELMEYE BAŞLADI -- [18:37] TSO'dan Bir Protokol Anlaşması Daha -- [15:59] "Zor Bir Süreç, Ama Başaracağız" -- [15:26] Tatoğlu Standard Profili Gezdi -- [14:54] Kar Kalınlığı 10 Santimi Buldu -- [13:46] SAKSILARDA ÇİÇEK DEĞİL MEYVE VAR --
Akçakoca
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde kalplerdeki tüm buzlar eridi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Akçakoca Belediye Nikâh Salonu’nda yapılan etkinliğe ilçenin tüm kamu ve özel sektör temsilcileri katılırken, özellikle eski belediye başkanlarının yaptığı konuşmalar ve basın mensuplarının eski başkanlarla yaşadıkları ilginç anıları anlatmaları, 3 saatlik program boyunca kahkaha ve alkış tufanına yol açtı.

11.01.2016
648 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde kalplerdeki tüm buzlar eridi

İlçenin tüm kamu ve özel sektör yönetimi basın mensuplarıyla bir aradaydı

Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği (AÇGD) ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Akçakoca Temsilci Başkanlığı tarafından düzenlenen geceye, Düzce Valisi Ali Fidan tebrik mesajı yollarken, çocuğu hasta olduğu için hastanede bulunan İlçe Kaymakamı Mehmet Özer ise başarı dileklerini gönderdi.

Saat 18.00‘de Belediye nikâh salonunda başlayan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programına, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Özgür Üngüt, İlçe Emniyet Müdürü Levent Kürşat Aykaç, İGM üyeleri Ayfer Yılmaz ve Dursun Çakır; eski belediye başkanlarından Ahmet Özbakır, Erol Solak, Nazmi Çiloğlu ve Fikret Albayrak’ın yanı sıra, bazı siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ile çeşitli esnaf odaları başkanları, bazı köy ve mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Akçakoca’nın çalışan gazetecilerini yalnız bırakmadı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programında, Akçakoca’nın çalışan gazetecilerini yalnız bırakmayan Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, Cemiyet’in bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte geceye katılarak günün anlam ve önemine yönelik güzel bir konuşma yaptı.

Başarılı moderatör Tuncay Türkgülü, gecenin şov yıldızı gibiydi

Gecenin moderatörlüğünü Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği yönetim kurulu üyesi Tuncay Türkgülü yaptı. İHA Akçakoca temsilcisi olan 25 yıllık deneyimli gazeteci Türkgülü, program boyunca yaptığı başarılı sunumla gönüllerde bir kez daha taht kurdu.

Eski belediye başkanlarıyla yaşadığı tatlı ve acı anılarını mizahi bir renk katarak anlatan ve dinleyicilerden sık sık alkış alan Türkgülü’nü belediye başkanları da tebessüm ederek dinledi.

Nermin Alpay: Dünyada basın özgürlüklerinde en kötü 3 ülkeden biriyiz

Gecenin açılış konuşmasını yapan isim ise AÇGD üyesi Nermin Alpay’dı. Alpay, yaptığı konuşmada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün tarihçesini anlattı. Konuşmasında, Türkiye’nin basın özgürlükleri açısından karne notunun kırık olduğunu belirten Alpay, tüm zorluklarına ve ekonomik sıkıntılarına rağmen basın emekçileri olarak vazifelerini yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Gecenin Formatı basın mensupları ile belediye başkanları arasında yaşanmış anekdotlar üzerine kuruluydu

10 Ocak çalışan gazeteciler günü programının bu seneki formatı basın mensuplarının belediye başkanlarıyla yaşadıkları acı ve tatlı hatıraların anlatılması üzerine kuruluydu.

3 saat süren programda önce basın mensupları tek tek kürsüye çıkarak belediye başkanlarıyla yaşadıkları ilginç anılarını anlattı.

Yeni Akçakoca Haber gazetesinin sahibi Hüseyin Denizgez ile gazetenin genel yayın yönetmeni Nejat Özdeş, Düzcenin Sesi, Düzce Yerel Haber gazetesi ve Akçakoca TV genel yayın yönetmeni Nevzat Cingirt, eski gazetecilerden İbrahim Bilgin, hem günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar yaptılar, hem de geçmiş belediye başkanlarıyla yaşadıkları ilginç anekdotlarını anlattılar.

Eski belediye başkanları da içlerini dökme fırsatı buldular

Gecenin ilerleyen bölümlerinde eski belediye başkanları tek tek kürsüye çıkarak, basın mensuplarıyla yaşadıkları hatıralarını anlattılar.

Eski başkanlardan İlk konuşan Ahmet Özbakır oldu. Özbakır, kendisinin başkan olma süreci ile kendi döneminde imkânsızlıklarla verdikleri belediye hizmetlerini ayrıntılarıyla anlattı.

Özbakır’dan sonra kürsüye davet edilen Erol Solak ise kendi döneminde gazetelerin yanı sıra, radyo ve televizyon kanalının da var olduğunu ve basının en etkili olduğu bir dönemde belediye başkanlığı yapmış olmanın avantajlı ve dezavantajlı yanlarını anlattı.

Basının eleştirilerine açık olmanın gerekliliğini anlatan Solak, bu eleştirilerin yapılması ile belediyelerin hata ve eksiklerini görmelerinin mümkün olduğunu söylerken, kendi başkanlığı döneminde habercilerin yaptıkları eleştirilerle ilçeye daha güzel hizmet verdiklerini söyledi.

Erol Solak’ın ardından kürsüye çıkan eski başkanlardan Nazmi Çiloğlu ise belediye başkanlığının zor ve meşakkatli bir iş olduğunu, fakat bir yanıyla kutsal bir vazife olduğunu söyleyerek, kendi döneminde yürüttüğü çalışmalar ve ilçeye malî kaynak getirme noktasında yaşadığı ilginç olayları anlattı.

Son olarak kürsüye davet edilen eski belediye başkanı Fikret Albayrak oldu. Albayrak da başkanlığın meşakkatli fakat kutsal bir iş olduğunu söyledi. Kendisinin başkanlık yaptığı dönemde 2 yıl Akçakocaspor başkanlığı da yaptığını söyleyen Albayrak’ın , özellikle bu konuda yaşadığı zorlukları anlatması salonda gülüşmelere yol açtı. Basın ve belediye yönetiminin yakın işbirliği içinde olması gerektiğini belirten Fikret Albayrak, kendi döneminde basın mensuplarıyla yaşadığı birkaç olaydan duyduğu pişmanlığı da açık yüreklilikle dile getirdi.

Başkan Yemenici: Belediye gazetesi çıkartıyoruz

Kürsüye davet edilen son konuşmacı Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici oldu. Konuşmasına basın camiası ile belediye arasındaki ilişkinin önemini anlatarak başlayan Başkan Yemenici, belediye olarak bir gazete çıkartacaklarını ve belli periyotlarla yayımlanacak olan bu gazete aracılığıyla da belediye olarak yürüttükleri çalışmaları ilçe kamuoyuna aktaracaklarını söyledi.

Ödül ve Plaket törenine geçildi, toplu fotoğraflar çekildi

Belediye başkanı Cüneyt Yemenici’nin konuşmasını tamamlamasının ardından, Akçakoca’ya hizmet vermiş eski belediye başkanlarına plaketleri verildi.

Plaket verme töreninin ardından ise, belediye başkanları ve Akçakoca’nın basın emekçileri toplu fotoğraflar çektirdi.

İkramlar ve salon belediyeden

Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği (AÇGD) ile Düzce Gazeteciler Cemiyeti Akçakoca Temsilci Başkanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinliği, neşeli dakikalar ve sıcak sohbetlerle devam ederken, etkinliğin sonunda belediye tarafından ikram edilen etli pilav, çeşitli içecekler ve tatlılar konuklara servis edildi. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
648 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

AKÇAKOCA BELEDİYESİ’NİN VERGİ BORCU SIFIRLANDI
İGM Üyeleri’nden Akçakoca Ziyareti
KASAPOĞLU’NDAN BAŞKAN YANMAZ’A ZİYARET