Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:20] MuayThai'ciler Rafting Yaptı -- [17:26] SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ HİZMETE AÇILDI -- [16:24] FECİ KAZADA 1 ÖLÜ, 2 YARALI -- [16:20] YANMAZ AKÇAKOCALI KADINLARLA -- [16:11] ÖMER DEMİRTAŞ SONUÇTAN EMİN -- [16:05] ÖZDİLEK'TE 2. YIL COŞKUSU -- [16:01] DERTLERE ÇARE OLACAĞIZ -- [15:54] ÇANAKKALE SAHNELENDİ -- [15:49] ÇANAKKALE ZAFERİ TÖRENLERLE ANILDI -- [15:08] KONURALP YÖNETİM OFİSİ KURACAĞIZ --
Akçakoca
12 Milyon Liralık Kredi Borçlanması Kabul Edildi

Akçakoca Belediye Meclisi tek gündem üzerinden olağanüstü toplandı. Değirmenağzı Parkı, kentsel dönüşüm ve Merkez çarşı meydan uygulamalarında kullanılması için 12 Milyon liralık kredi borçlanması kabul edildi.

23.3.2016 - 10:07
417 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
12 Milyon Liralık Kredi Borçlanması Kabul Edildi

Toplantının tek gündem maddesi belediyenin borçlanması üzerineydi. İller bankasından yıllık % 7- 9 faiz oranıyla alınacak olan 10 yıl vadeli 12 milyon liralık kredinin kullanılacağı alanlar ise, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından meclis üyelerine anlatıldı.

Başkan Yemenici, alınacak kredinin ağırlıklı olarak Değirmenağzı mevkiinde yer alan toplam 57 bin m²’lik bir alanda yapılacak olan Kent Park projesinde kullanılacağını belirtirken, öngörülen kredinin kentsel dönüşüm projelerinde ve Merkez cami ile Kaymakamlık binası etrafına yapılacak meydan projelerinde de kullanılacağını ifade etti.

Başkan Yemenici: Alınan paranın hepsini kullanmayabiliriz

Projenin seçim vaatlerinden olduğunu söyleyen Başkan Yemenici ‘’Değirmenağzı’nda 57 dönüm üzerine yollar, parklar, dere de dahil olmak üzere büyük bir park inşa edeceğiz’’ dedi.

‘’Alınacak bu para bir tek bu park işinde kullanılmayacak; kentsel dönüşüm işinde ve meydan düzenlemesi işlerinde de kullanılacak. İnşallah bu yıl içinde Merkez Camimiz ile Kaymakamlık binamızın olduğu alana yer altına gömülmüş otoparkın da olacağı bir meydan düzenlemesine başlayacağız. Tüm bunları yapmak için kullanacağımız bir krediyi talep ediyoruz’’ şeklinde konuşan Yemenici, ‘’talep edilen bu para büyük bir miktar gibi görülebilir ama, ihale bedeliyle bu para 6-7 milyona düşer diye tahmin ediyoruz’’ açıklamasını yaptı.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından borçlanma talebiyle ilgili olarak oylamaya geçildi. CHP’nin meclis üyelerinin katılmadığı meclis toplantısında, yapılan oylama sonucunda MHP’li 4 meclis üyesi ve bağımsız meclis üyesi Turgay Çakmak ret oyu verdi. Turgay Çakmak ret oyu vermesinin gerekçelerinin kayıtlara geçirilmesini istedi.

Oylamanın sonucunda, İller Bankası’ndan yıllık % 7-9 faiz oranında, 10 yıl geri ödemeli, 12 milyon lira kredi alma talebi Ak partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmiş oldu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
417 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Akçakoca'da intihar
12.3.2019 - 06:39
Akçakoca'da intihar
AKÇAKOCA'DA DEV AÇILIŞ
15.3.2019 - 14:43
AKÇAKOCA'DA DEV AÇILIŞ
KADINLAR EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK
YANMAZ’A SEVGİ SELİ
16.3.2019 - 14:15
YANMAZ’A SEVGİ SELİ
OKAN YANMAZ DURMAKSIZIN ÇALIŞIYOR
Akçakoca Kent Park  hizmete açıldı.
BİLİM EVİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ