Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:12] Elleriyle Şekillendirdikleri Tohumları Memleketlerine Ekecekler -- [10:04] EREĞLİ’DEN MADALYALAR İLE DÖNDÜLER -- [09:48] Akçakocalı vatandaş Ne Umdu Ne Buldu -- [22:11] ADRENALİN KALDIĞI YERDEN DEVAM... -- [22:07] AKÇAKOCA TOPARLANIYOR -- [22:02] BAŞKENT SALLANDI -- [21:56] YALNIZ YAŞAYAN ADAM ÖLÜ BULUNDU -- [14:51] Hasan Muslu Vefat Etti -- [11:28] FINDIK İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN TRAKTÖR DEVRİLDİ -- [18:49] 5 Ayda Neler Yaptılar? --
Akçakoca
Adalet yerini buldu

Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcısı Seher Güler, Danıştay 5. Dairesi tarafından belediye başkan yardımcılığı görevine yeniden iade edilmesine karar verildi.

12.08.2016
1650 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Adalet yerini buldu

Akçakoca Belediye başkan yardımcılığında 6 ayı doldurması gerekirken sürenin dolmasına 5 gün kala Akçakoca belediye başkanı Cüneyt Yemenici tarafından belediye başkan yardımcılığından alınarak muhasebe biriminde memur olarak görevlendirilen Seher Güler, yaklaşık 2 yıl süren hukuk mücadelesini kazandı ve başkan yardımcılığı koltuğunu yeniden hak etti.

Danıştay 5. Dairesi, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin belediye başkan yardımcısı Seher Güler’i başkan yardımcılığı görevinden almasını hukuka aykırı bularak, yürütmenin durdurulmasına ve Güler’in en kısa zamanda başkan yardımcılığı görevine iade edilmesini nihai olarak karar verdi.

Mahkeme, Seher Güler’in  en kısa zamanda belediye başkan yardımcılığı  görevine geri dönmesi isterken, Yemenici’nin Seher Güler’in görevini kötüye kullandığına dair hem Sakarya Bölge İdare Mahkemesine ve hem de Danıştay 5. Dairesine her hangi belge sunamadığını  gerekçe göstererek Seher Güler’in başkan yardımcılığı görevine dönmesine ve gecikmiş haklarının kendinse iade edilmesine karar verdi.

Danıştay 5. Dairesi tarafından Güler’in göreve iadesi yönünde verdiği  kararın belediye başkanlığına ulaşmasının ardından harekete geçen belediye yetkilileri;  Danıştay’ın esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararını gecikmeksizin yerine getirmeye mecbur oldukları ve Seher Güler’in izin dönüşü belediye başkan yardımcılığı koltuğuna oturacağını ifade ettiler.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1650 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Yapılacak çalışmaları görüştüler
Yeni Arıtma 15 Ekim’de Devrede
“İLÇEMİZİ İLERİYE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
BALIKÇILAR HAZIR
22.08.2019 - 14:16
BALIKÇILAR HAZIR
BAŞKANLIK OFİSİNDE YENİ PLANLAMA
AKÇAKOCA TOPARLANIYOR
25.08.2019 - 22:07
AKÇAKOCA TOPARLANIYOR
Akçakocalı vatandaş Ne Umdu Ne Buldu