Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:51] YENİ BAŞDANIŞMAN GELİYOR -- [18:43] MECLİS KARARIYLA SATIŞA ÇIKIYOR -- [18:39] Başkan Şahin Bakan Varank İle Görüştü -- [18:29] Milyonluk Yemek İhalesinde Kafa Karıştıran Hesap -- [18:24] 18 Temmuz'da Selamlar'a Daveltisiniz -- [16:50] Soruşturmanın Seyrini Değiştirecek Mektup! -- [16:02] Otomobil, Bisiklet ve Motor Birbirine girdi -- [15:55] Hurda Olayında Mektuplu İhbar! -- [15:51] Varank, Başkan Özlü’yü Ziyaret Etti -- [15:30] Bu görüntüler Düzce'ye Yakışmıyor --
Akçakoca
SBL Öğrencileri İmam Hatip’e Ayrılan Yurda Yerleştirildi

12.02.2017
927 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
SBL Öğrencileri İmam Hatip’e Ayrılan Yurda Yerleştirildi

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi (SBL) öğrencileri, bugün öğle saatlerinden itibaren kaldıkları yurttan çıkartılarak, İmam Hatip lisesi öğrencilerinin barınacağı yeni yurda yerleştirildiler.

SBL öğrencileri ve velileri, kendisi de bir SBL velisi olan Hasan Ali Yanmaz'ın temin ettiği araçlarla, barındıkları Şehit Ercan Çelik öğrenci yurdundaki eşyalarını alarak yeni yurda taşındılar.

SBL öğrencilerinin yerleştirildikleri yurt, kendilerinin çıkartıldıkları okulun bitişiğine yapılan ve İmam Hatip öğrencilerinin kalacağı belirtilen yeni yurt. SBL öğrencilerinin bu yurda yerleştirilmesiyle birlikte, kendi çıkartıldıkları okula taşınarak orada eğitim göreceklerine dair yeni bir umut da doğmuş oldu.

SBL öğrencilerinin birinci dönem kaldıkları Şehit Ercan Çelik öğrenci yurdunun akıbetinin ne olacağı ise belirsizliğini koruyor.

SBL öğrencilerinin başka okul ve yurtlara taşınmasının ortaya çıkardığı mağduriyeti ortadan kaldırmak üzere Akçakoca’da uzun süre incelemeler yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün o günlerde yaptığı açıklamalara göre, Sosyal Bilimler Lisesi ve yeni açılacak olan Fen lisesinin bir arada olacağı bir kampüs yapılacak, ilçe genelindeki eğitim kurumları da deprem testlerinden geçirilerek ya yıkılacak ya da tadilattan geçirilecekti.

Çuhallı’daki Şehit Ercan Çelik yurdunda kalan SBL öğrencilerinin taşınmasıyla birlikte, bazı çevrelerce ekonomik ömürlerini tamamladıklarına vurgu yapılan Ercan Çelik yurdunda tahliye işlemlerinin yapılmış olacağı, devamında ise aynı kadere sahip olan Turizm Otelcilik lisesinin C bloğundaki yurtta bir tahliyenin yaşanabileceği öngörülüyor.

Bu konularda son sözü söyleyecek olan ve ilçenin eğitim kurumlarının deprem testi sonuçlarının kendisinde olduğu tahmin edilen Bakan Özlü’nün yapacağı açıklamalarla, durum biraz daha netlik kazanacak.

Edinilen bilgilere göre ise, Bakan Faruk Özlü önümüzdeki birkaç gün içinde Akçakoca’ya gelecek ve hem eğitim camiasını hem de tüm ilçe kamuoyunu bilgilendirecek açıklamaları yapacak.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
927 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Akçakoca'da Sokak Hayvanları İçin Kampanya
Yaz Şenlikleri 10 Gün Sürecek