Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:13] Bu Bina Depremi Hatırlatıyor -- [17:44] Adaylar Burada Antrenman Yapacak -- [17:34] Çok Kuvvetli Geliyor -- [17:19] 26 AĞUSTOS'DA " NİLGÜN KIZILCI " RESİTALİ -- [17:00] İki Kurum Projenin tanıtımını Gerçekleştirdi -- [16:50] Keşir, Sorunları Yerinde Dinliyor -- [16:25] Mor Patates Topraktan Çıktı -- [16:20] SİZİN BEĞENMEDİĞİNİZ EŞYA, BAŞKASININ HAYALİ OLABİLİR -- [12:51] Rıfat Ilgaz’ın Kızı Oxijen’e Konuk Oldu -- [10:55] Park Çöp İçinde --
Akçakoca
Başkan Yemenici'den MHP İlçe Başkanına Sert Sözler

27.07.2017
1002 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, medya mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Konuşmasında ağırlıklı olarak MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel’in kendisi ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamalara sert yanıtlar veren Başkan Yemenici, Özensel’i iddialarını ispata çağırırken Cumhuriyet savcılarını da göreve davet etti

Konuşmasına konumu ve mevkisi ne olursa olsun Akçakoca’ya hiç kimsenin zaman kaybettirmeye hakkı yok diye başlayan Başkan Yemenici, MHP ilçe başkanı Özensel’in suçlamalarına tek tek cevap verdi.

ÖZENSEL’İ İYİ GAZA GELMİŞ

“  İlce başkanı oldum diye farklı bir pozisyona mı geldi bilmiyorum. O haberin içeriğinde bir tane doğru bir şey yok. Hepsi yalan iftira. Kendisi de itiraf etmiş. Kılavuzun karga olursa sıkıntılı durumlara düşersin.”

CUMHURBAŞKANIMIZ İÇİN ÖLÜRÜZ

Röportajda MHP ilce başkanımız bizimle ilgili  ithamlarda bulunmuş. Akçakoca’da cumhurbaşkanını dinlemiyorlar demiş. Biz sayın Cumhurbaşkanımız için ölürüz. Biz onun her söylemini emir olarak alırız. Bu zamana kadar onun yolundan sapmadık ve sapmayacağız. Bu açıklamaları yaptıktan sonra MHP’li bir çok ağabeyimiz büyüğümüz aradı ve çok yakışıksız bulduklarını söylediler.

CÜNEYT YEMENİCİ’YE BU ŞEKİLDE VURAMAZSIN

Cüneyt Yemenici’ye bu şekilde vuramazsın. Benim babam namusuyla şerefiyle 30 yıl Akçakoca’da ticaret yapıyor. Biz bugün ticarete başlayan insanlar değiliz. Güneş balcıkla sıvanmaz. Çamur at izi kalsın ifadeleri ile bir yere kimse varamaz. MHP İlçe başkanı demiş ki; ‘ihale belirli bir seviye getirilmişti ve iş bozuldu.’ Ben ihaleye kimin girdiğini de bilmiyorum. Dâhilim de yok, bilgim de yok. Ereğlili bir gemizi ile Akçakocalı bazı müteahhitlerin ilgilendiğini sonradan öğrendim. İlçe başkanı açıklamasında ‘ Bilinmeyen abi kim’, diye sorarak benim ihale sürecinde kardeşimle konuştuğumu ima ediyor. Bunu ispatlamak zorunda.  İspatlasın görevi bırakırım. Ama ispatlayamazsa kendisi bıraksın.

ÖZENSEL BİLE BİLE YANLIŞ BİLGİ VERİYOR

MHP ilçe başkanı Özensel’in İhalenin nerede yapıldığı ile ilgili bilerek yanlış bilgi verdiğini söyleyen Başkan Yemenici, “  Bu yer ne belediyeye, ne kamuya, ne de Özel İdareye ait bir yer. Burası 45-50 kişinin özel mülkü. İhale izaleyi şuyu davası Akçakoca adliyesinde yapılıyor. Yeri belli, saati belli, rakam belli, ne seviyeden başlayıp nereye geldiği belli “ dedi.

SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUM

 İhale süreciyle ilgili kendisinin de bildiği çok şey olduğunu söyleyen Başkan Yemenici, arsayla ilgilenenlerin işi kıvamına getirerek ucuza kapatıp  büyük rantlar kazanmayı hedeflediklerini söyleyerek Cumhuriyet Savcılarının MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel’i dinlemesini istedi.

ÖZENSEL BU İŞİN GİZLİ ORTAĞI MI?

Kamuyla alakası olmayan 45- 50 kişiye ait bir özel mülk izaleyi şuyu İhalesinin MHP ilçe başkanının neden bu kadar ilgisini çektiğini sorgulayan başkan Yemenici; “ sen 40-45 kişinin hakkını değil de bir kaç kişinin hakkını savunuyorsun, sen bu işin gizli ortağımı sın”  diye sordu. 

ARSAYI UCUZA KAPATACAKLARDI

İlk ihaleye bilerek kimse girmediğini söyleyen Başkan Yemenici,  920 bin liradan açılan arsa fiyatını 500 bin liraya yani yarı yarıya düşürerek ucuza kapatma yolunu denedikleri belirterek; “ ihaleyi yapan kurumdan bilgiler aldım. İlk ihale 920 bin liradan ihale edilmiş kimse girmemiş. Buradan zaten  belli bir aşamaya getirdikleri ortaya çıkıyor.  İkinci ihalede de işi ucuza kapatmaya çalışıyorlar. İkinci ihalede ise  gayet güzel yarışma olmuş ve yaklaşık 1,5 trilyon liraya arazi alınmış. Bu ihalede kazanan vatandaş olmuştur” dedi.

İSPATLASINLAR İSTİFA EDERİM

Açıklamasının sonunda ailesi ve aile şirketleriyle ilgili açıklama yapan Başkan  Cüneyt Yemenci, başkanlık görevine gelir gelmez eczanesine mesul müdür atadığını söyledi. “ Biliyorsunuz ben eczacıyım, mazbatayı aldığım gibi eczaneme mesul müdür atadım. Ben göreve geldiğim günden beri eczanemden bir tane fatura kesildiğini ispat edemezler. Bir çok eczaneden alışveriş yaptık. Belediye olarak kendi dükkânımdan almış mıyım, ispat etsin istifa edeceğim. Düğünlere gidiyoruz babamın kuyumculuk dükkânından fatura var mı baksınlar. Bulurlarsa görevi bırakacağım. Cüneyt Yemenici’ye çamur at izi kalsın ilçe gündemini boş şeylerle doldurmaya gerek yok.Biz önümüze bakalım “ dedi.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1002 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

esnaf

27.7.2017 - 12:30:28

ihale kanunları bellidir,özelliklede açık ihalelerde kim ihalenin durumuna göre en küçük yada en büyük bedeli ödemeyi taahüt ederse malın yada işin sahibi olur.Yani cüneyt başkan belediyeye aldığı yada alacağı altın yada ilaçlarla alakalı ihalelere kendi işletmelerini sokabilir,bunda kanunen sakınca varmıdır bilmiyorum ama kamu adına bir sakınca oldugu kanaatinde değilim.Bunun dışında,ben bir gölyakalı olarak Cüneyt Yemenici babamın oğlu değil benim ama kendisini ve icraatlarını özelliklede kapıma kadar gelmesini sağlayan düzceninsesi gazetesinden yakınen takip ediyor ve biliyorum,biliyoruz...kendisine kibirli diyebilirsiniz,bence doğru,akçakocada şu arka mahallelerde yol ve kaldırım işini layıkıyla bitiremedi diyebilirsiniz,katılırım.Ne bilim akçakocamıza albayrak başkan kadar katkı sağlayamadı diyebilirsiniz,katılırım ancak;kendisinin başkanlık ettiği bazı ihalelere bizzat katılan bir esnaf olarak ihalelerde öyle yapıyor böyle yapıyor gibi suçlamalar kendisine asla yapılamaz,çamur at izi kalsın bile mümkün değildir çünki ihale mevzularında çamur bile yapışmaz kendisine!Kaldıki,herşey bariz ortada,ilk ihale 900 binlerdeyken çakallar ihaleyi katakulleyle ikinci kez olması noktasına getiriyorlar çünki ikincisinde %40 fiyat düşüşü olacaktı ama,pazara prince giderken evdeki bulgurdan olmuşlar ve bu yer 1.5 milyona çıkmış,şimdi atlayıp zıplıyor iftiracı!durum böyleyken başkan bu işe müdahil oldu demeniz aslında başkana prim yaptırır çünki kendisinin yerinde olsam,evet müdahil oldum ve 900 bin olan değeri 1.5 milyona çıkardım derdim ama belliki hiç malumatı yok başkanın...yani mhp ilçe başkanının elinde patladı bu balon,istifa ederse partisine katkı yapmış olur çünki mhp nin böyle çamur adamlarla işi olmamalı başarı sağlayabilmesi için,özelliklede akçakocada

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Manisa’dan Akçakoca’ya Yardımeli
Yapılacak çalışmaları görüştüler
Yeni Arıtma 15 Ekim’de Devrede
Başkan Yanmaz’a kılıç hediye edildi
Umudun ve Dayanışmanın Örneği Oldular