Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:46] Yığılca'da''toplu zehirlenme" tatbikatı -- [14:23] Polisten dolandırıcılık uyarısı -- [13:55] OTOMOBİL İSTİNAT DUVARINA ÇARPTI -- [13:02] FINDIK BAHANE, AMAÇ YEREL SEÇİM... -- [11:22] Başkan Yemenici, muhtarlarla bir araya geldi -- [09:51] POLİS DİKKATİ VURGUNU ÖNLEDİ -- [00:58] İki araç çarpıştı... 5 yaralı... -- [17:12] Kaynaşlı da "Benim Kulübüm Yeşilay" projesi -- [17:09] Gölyaka'da Muhtarlar Günü Kutlandı -- [17:01] AKÇAKOCA VE YIĞILCA'DA MUHTARLAR GÜNÜ --
Akçakoca
TEDBİR ALINACAK SÖZÜ HAVADA KALDI

Baraj su tutmaya başlamadan mutlaka tedbir alınmalı

21.11.2017 - 18:56
547 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
TEDBİR ALINACAK SÖZÜ HAVADA KALDI

MELENAĞZI’NI BEKLEYEN TEHLİKE

İstanbul’a içmesuyu sağlayacak Melen Barajının tam kapasiteyle devreye girmesi sonrası Büyük Melen Çayının deniz ile buluştuğu Melenağzı mevkiinde meydana gelecek ekolojik sorunların giderilmesi için DSİ 5. Bölge Müdürlüğünde yapılan 16 Mart 2016 tarihindeki toplantının üzerinden 20 ay geçmesine rağmen, Melenağzı köyü çevresinde hiçbir çalışma yapılmadı.

16 Mart 2016 tarihinde Ankara’da bulunan DSi 5. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda, dönemin Milli Savunma Komisyonu Başkanı Faruk Özlü, Düzce eski milletvekili ve belediye başkanı Nazmi Çiloğlu, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Melen çayı çıvarında bulunan yerleşim yerlerinin muhtarları, Melenağzı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı, belediye başkan yardımcıları ve yörede yaşayan balıkçı temsilcileri bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapmıştı.

BALIKÇILIK VE TARIN OLUMSUZ ETKİLENECEK

Toplantıda, İstanbul’a su taşıyacak Melen Barajı’nın tam kapasite ile faaliyete geçmesinden sonraki süreçte yöre insanının en önemli geçim kaynaklarından biri olan balıkçının faaliyetinin olumsuz etkilenmemesi için alınması gereken bir dizi önlem masaya yatırılmıştı.

TEDBİR ALINACAK SÖZÜ HAVADA KALDI

Ortaköy de yapımı devam eden Melen Barajının Uğurlu köyünden başlayarak Karadeniz ile buluştuğu Melenağzı köyü bölgesine kadar olan bölümünde su seviyesi düşmesine bağlı  yaşanacak sorunlardan balıkçıların ve çevrede fındık ve toprağa bağlı  tarım yapan köylülerin etkilenmemesi için mutlaka tedbir alınacağı sözü verilmişti.

20 AYDIR ÇİVİ ÇAKILMADI

Yörenin ekonomisine büyük katkı sağlayacak Melenağzı Balıkçı Barınağının daha fonksiyonel ve amacına uygun bir proje olarak hayata geçirilmesi için çalışma başlatılacağı sözü verilmesine rağmen, aradan geçen 20 ay boyunca Melenağzı köyüne  çivi dahi çakılmadı.

KOOPERATİF YETKİLİLERİ TEDİRGİN

1 Eylül de biten av yasağı sonrası denize açılmakta zorluk çektiklerini söyleyen kooperatif yetkilileri, bölge milletvekillerinin DSİ tarafından sallama kepçe ile melen içi temizlenecek sözüne rağmen aradan 4 ay geçmesine rağmen hiçbir çalışmama yapılmamasına tepki gösterdiler.

ÇOK AĞIR EKOLOJİK SORUNLAR YAŞAYABİLİRİZ

Melenin denizle buluştuğu noktanın mutlaka derinleştirilmesi gerekir diyen balıkçılar, aksi takdirde melen barajı su tutmaya başladığında tatlı suyun çekileceğini ve bunun birlikte deniz suyunun kilometrelerce içeriye girmesiyle çok ağır ekolojik sorunlar yaşanabileceği uyarsında bulundular.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
547 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Böyle düğün ne görüldü ne duyuldu
Çuhallı plajı temizlendi
15.10.2018 - 13:58
Çuhallı plajı temizlendi
Balıkçıların "ağ" molası
15.10.2018 - 16:55
Balıkçıların
SAKİN ŞEHİR OLMA YÖNÜNDE İMZALAR ATILDI
Akçakoca'da odunluk yangını
17.10.2018 - 10:53
Akçakoca'da odunluk yangını
OTOMOBİL İSTİNAT DUVARINA ÇARPTI