Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:04] Düzce'de kiralık daire fiyatları ne kadar? -- [17:35] Düzce kiralık daire fiyatları ne kadar? -- [15:51] Batı Karadeniz yaylalarında "hüzünlü güz" vedası -- [15:39] Temel Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü İmzalandı -- [15:33] TÜM BELEDİYELERİ ALACAĞIZ -- [14:22] PARK HALİNDEKİ MİNİBÜS ALEV ALDI -- [13:54] "Tüm dünya geleneksel tıbla ilgili çalışma yapıyor" -- [13:46] Bin kasa torikle limana döndü -- [12:59] BARİYERELRE ÇARPTI 2 YARALI -- [10:19] Düzce'de bugün vefat edenler --
Akçakoca
HERKES ŞİKAYETÇİ… ÇÖZÜM ORTAK AKILDA

2 yıldır Akçakoca’dan çalışmak için Düzce’ye giden Akçakocalı bir vatandaşın sosyal medyadan yaptığı paylaşım, uzun zamandır unutulmaya yüz tutmuş Akçakoca Düzce arasındaki toplu taşıma sorununu yeniden gündeme getirdi.

22.11.2017 - 17:06
296 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
 HERKES ŞİKAYETÇİ… ÇÖZÜM ORTAK AKILDA

Sosyal medyadan paylaştığı mektupta araba saatlerinin düzensizliğinden şikayet eden okur, yetkililerin durma müdahale etmesini istedi. Vatandaşın şikâyeti üzerine bilgisine başvurduğumuz yazıhaneci Oktay Ustabaş, “ Vatandaşın bu konularda çok haklı olduğunu fakat minibüs esnafının da kazançlarının çok düşük olduğu için bir çok sorunu ortaya çıkardığını söyledi. 

HERKES KAFASINA GÖRE TAKILIYOR

2 yıldır her gün Akçakoca’dan Düzce’ye gelip gittiğini söyleyen vatandaş, otobüs saatlerinin sürekli değiştirildiğini söyledi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan vatandaş, şoförlerin kimseye danışmadan otobüs saatlerinde değişiklik yaptığını, bir gün yarım saatte bir sefere çıkıyorlarsa ertesi gün saat başına döndüklerini, Düzce’den Akçakoca’ya son otobüsün bazı günler 19.00 bazı günler ise 20.00 olduğunu iddia etti.

Saatlerin tamamen şoförlerin keyfi uygulaması olduğunu ve vatandaşa hiçbir bilginin verilmediğini söyleyen vatandaş “İlla kredi çekip arabamı alayım” dedi.

Akçakoca-Düzce otobüs seferlerinden şikayetçi olan vatandaşın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım şu şekilde;

“Akçakoca-Düzce arası taşımacılık sistemi an itibari ile sabrımı taşırmış olup şikayet edecek mertebe bulamadığımdan kendi sosyal sayfamda şikayet etme kararı almış bulunmaktayım.

2 yıldır Düzce’ye hergün gidip geliyorum.Araba saatleri bir yarım saate çıkarılıyor, bir 20 dakikaya indiriliyor. Doluluk çok olduğu için yol üzerindeki yolcular alınmıyor ve 2 saate yakın bekleme durumları oluyor (tehlikeli yollarda) üstelik yol ücreti bazı maaşların 1/3 iken.

Son araba 8 bilinirken 7’ye indiriliyor önceden hiç bir duyuru yapılmadan. Yarım saatte bir Düzce’ye araba var diye durakta bekliyorsunuz, tesadüfen “yok saat başı oldu akşam arabaları 1 saat bekleyeceksiniz” deniyor.

Ulaşım en önemli meseledir bir şehir için. Aciliyet, iş, okul sınav birçok şeye insan taşırsınız.

Biz mi insan değiliz, şehrimizde mi sorun var?

GELİRLERİMİZ İYİCE DÜŞTÜ

Vatandaş şikayetini ilettiğimiz yazıhaneci Oktay Ustabaş ise, vatandaşın şikayetini haklı bulmakla beraber, son yıllarda minibüsçü esnafının çok mağdur edildiğini ve akaryakıtlara yapılan ardı ardına zamlarla gelirlerinin iyice küçüldüğünü dile getirerek soruna ortak akılla çözüm bulunmasını istedi.

Ustabaş konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi; “  Vatandaşın bu konularda çok haklı olduğunu fakat  minibüs esnafının da kazançlarının çok düşük olduğundan bunun da  bir çok sorunu ortaya çıkardığı  ve  çözüm için ortak bir istişare ile mümkün olduğunu en iyi çözümün defalarca gündeme getirdiğimiz şehir içinden bize gösterilecek alandan kalkış yapabileceğimiz yazahaheci ve şoför esnafının haklarının korunduğu bir düzen “ istediklerini dile getirdi.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
296 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

OTOMOBİL İSTİNAT DUVARINA ÇARPTI
Çuhallı plajı temizlendi
15.10.2018 - 13:58
Çuhallı plajı temizlendi
 Bin kasa torikle limana döndü
Balıkçıların "ağ" molası
15.10.2018 - 16:55
Balıkçıların
SAKİN ŞEHİR OLMA YÖNÜNDE İMZALAR ATILDI
Kent tarihi ve kültürü yeniden hayat buluyor