Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:27] Rektör Çakar Yurda Döndü -- [10:27] Başkan Özlü Yalnız Bırakmadı -- [09:47] SPORUN HER DALINDA OLAN DÜZCE BELEDİYESPOR -- [09:46] İYİ BİR KADRO OLUŞACAK -- [09:35] 9 Saat Sonra Kurtarıldılar -- [19:12] Düzceliler İstanbul Seçimini Değerlendirdi -- [19:04] Toplu Sünnet Şöleni Düzenlenecek -- [18:58] Karaca Mahallesinde Hareketli Saatler -- [17:46] Karaca Mahallesinde Ev Yangını -- [16:49] İttifakın Vekilinden Şok Sözler! --
Akçakoca
ŞİFALI SU'DA ŞOK...

24.09.2018
8880 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
ŞİFALI SU'DA ŞOK...

Düzce Akçakoca karayolu üzerinde suyunun birçok hastalığa iyi geldiği nedeniyle adı bölge sınırlarına aşan Şifalı su kapatılacak. 

Konu ile ilgili Düzce Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’nce numuneler alınan ve yapılan incelemeler sonucunda suyun kullanımının sağlık açısından uygun olmadığı anlaşıldığından tesisin kapatılması yönünde karar alındığı öğrenildi.

Düzce Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne ve Düzce Orman İşletme müdürlüğüne gönderilen resmi yazılarda şifalı su faaliyetinin ivedilikle durdurulması ya da klorlama sistemi kurulması istendi.

 

Şifalı suda faaliyetin derhal durdurulması talep edilen yazının devamı ise şu şekilde:

“Akçakoca şifalı su olarak adlandırılan sudan il umumî Hıfzıssıhha kararı gereği 25- 7- 2018 tarihinde numune alınmış ve İstanbul 1 nolu Halk Sağlığı Laboratuvarı da gerekli analizler yaptırılmıştır. Analiz sonucunda insanı tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelik hükümlerine göre suyun, mikrobiyolojik yönden uygunsuz olduğu görülmüştür. Buna göre adı geçen suyun kullanımının ivedi olarak durdurulması, suyun halkın tüketimine sunulmak istenmesi halinde etkin ve sürekli dezenfeksiyon yapılması, otomatik klor cihazı takılması, ayrıca yönetmelik  hükümlerince su analizlerinin düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir.” 

KAYNAK :AKÇAKOCA POSTASI


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
8880 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,00

fırat

25.9.2018 - 15:26:55

Yıllar var oradan her geçtiğimde suyunu içtim ,hiçte bir şey olmadı ,bu yaz Karasu ya gittim belediyeye ait suyu içtim 2 gün hasta oldum ...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Festivalin Adı Artık Daha Akılda Kalıcı
Akçakoca - Alaplı-karayolunda çamur seli