Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:41] VALİLİK UYARDI: İTİBAR ETMEYİN -- [16:37] DÜZCE BİSİKLET ŞEHRİ OLACAK -- [16:30] Öğrenci dostu şehir sıralamasında C ligine düştük -- [12:25] SÜRÜCÜ HAYATINI KAYBETTİ -- [12:20] Kurşun Komşusuna Denk Geldi -- [11:59] Akçakoca Fındık Topluyor -- [11:48] Herşeye Rağmen Kurtarılamadı -- [11:42] HER ŞEY YASALARA UYGUN YAPILDI -- [09:51] TIR'a Çarptı: 3 Yaralı -- [09:41] TRAKTÖR ŞARAMPOLE DEVRİLDİ --
Akçakoca
MANİFESTO İLE UYARDILAR!

Akçakoca'da siyasi partilerin ilçe başkanları bir araya gelerek, bölgeyi ilgilendiren sorunlar konusunda manifesto yayınladılar. Sorunların çözümü konusunda yetkililere çağrıda bulunan başkanlar, manifestonun son bölümünde 'fikir ve eylem planlarının' uygulanabileceğini vurguladılar. Manifestoda gazetemiz tarafından gündeme taşınan Doğancılar köyünde inşaatı başlanılan beton santraline ilişkin bölüm geniş yer aldı. Konu ayrıca yargıya da taşındı.

19.09.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
MANİFESTO İLE UYARDILAR!

Akçakoca'da siyasi partilerin ilçe başkanları bölgenin sorunların tespiti ve çözümü için ortak hareket ediyorlar. Akçakoca ve bölgesindeki sorunların tespitinin yanı sıra çözüm önerilerini de sıralayan ilçe başkanları yetkililerin de dikkatini çektiler. Akçakoca'da ortak hareket amacıyla Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel, CHP İlçe Başkanı Ömer Başar, İyi Parti İlçe Başkanı Alkan Lokum, SP İlçe Başkanı Mustafa Zorlu, DSP İlçe Başkanı İsmail Aydın, Yeniden RP İlçe Başkanı Ozan Orhan bir araya geldiler. Başkanlar, bir süre önce Akçakoca'da meydana gelen 'Sel Felaketi', ' Derelerin Islahı', ' Beton Santrali', ' ve 'Amerikan Beyaz Kelebeği' konularını öne çıkararak istişare yaptılar. Söz konusu sorunların Akçakoca'da ekonomik ve sosyal mağduriyetler oluşturduğu belirtilerek yetkililerin bu konularda duyarlılık göstermesi istendi. 4 konu başlığı için ayrı ayrı çözüm önerilerini de sunan ilçe başkanları yayınladıkları manifesto ile fikir ve eylem planları oluşturduklarını vurguladılar.

BETON SANTRALİ

Kamuoyunda da sıkça tartışılan Doğancılar köyüne yapım inşaatına başlanan beton santrali için bir dizi önlem alınması gerektiği belirtildi. Bunun için öncelikle turizme ve çevreye zarar verilmemesi, üniversite yolunun genişletilmesi, mevcut yolun asfaltının güçlendirilmesi, trafik düzenlemelerinin yapılması gerektiği kaydedildi.

SEL FELAKETİ

Yayınlanan manifestoda sel felaketine ilişkin mağdur durumda kalan esnaflara AFAD tarafından henüz ödemenin yapılmadığı işaret edilerek, Valilik tarafından tutanak altına alınan, selden zarar gören esnaflarının listelerinin onaylanması istendi.

DERELERİN ISLAHI

Akçakoca ve bölgesindeki dere yataklarında henüz temizlik çalışmalarının tamamlandığı vurgulanarak, DSİ tarafından acil olarak ıslah programının uygulanması istendi.

AMERİKAN BEYAZ KELEBEĞİ

Çiftçiler için büyük sorun teşkil eden Amerikan Beyaz Kelebeği konusunda ilçe tarım müdürlükleri destek vermeli ve topyekün bir mücadele başlatılmalıdır.

RUHSAT İPTAL EDİLSİN

Toplantıya katılan İyi Parti İlçe Başkanı Alkan Lokum, Doğancılar köyünde yapımına başlanan beton santralinin uygunsuz olduğunu belirterek ' İlgili firmaya verilen ruhsat iptal edilmelidir. Bunun için gerekli hukuki işlemler başlatıldı. Konu yargıya taşındı' dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

GÜNDE 4 TUR YAPILACAK
29.07.2020 - 09:56
GÜNDE 4 TUR YAPILACAK
Akçakoca'da maske denetimi
2.08.2020 - 13:50
Akçakoca'da maske denetimi
PANSİYONLAR VE OTELLER DOLU
30.07.2020 - 15:24
PANSİYONLAR VE OTELLER DOLU
KOLLEKSİYON DEĞERİ TAŞIYOR
30.07.2020 - 11:09
KOLLEKSİYON DEĞERİ TAŞIYOR