Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:46] SOKAKLARI BOŞ BULUNCA... -- [16:25] CUMARTESİ GÜNÜNÜN BİLANÇOSU -- [15:36] ARDİYE YANDI.. YARDIM KÖMÜRLERİ KÜLE DÖNDÜ -- [15:24] ERDOĞAN’DAN DÜZCENİN SESİ GAZETESİNE KUTLAMA -- [15:14] SARIGÜL’DEN DÜZCENİN SESİ GAZETESİNE KUTLAMA -- [15:07] ŞENGÜLOĞLU’NDAN DÜZCENİN SESİ GAZETESİNE KUTLAMA -- [14:36] BİLGİN’DEN DÜZCENİN SESİ GAZETESİNE KUTLAMA -- [13:47] YAVUZ’DAN DÜZCENİN SESİ GAZETESİNE KUTLAMA -- [13:38] GÜL: BASIN DÜNYASINDA KENDİNE SAYGIN BİR YER EDİNEN DÜZCENİN SESİ GAZETESİNİ KUTLUYORUM -- [13:15] BU KEZ ÇEKİCİ ÜZERİNDEKİ ARAÇTA YAKALANDI --
Akçakoca
GERÇEKLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTEMEYECEK!

28.09.2020
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
GERÇEKLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTEMEYECEK!

K Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Oxijen medya grubunda şahsına ilişkin çıkan haberlere cevap vermek yerine, sosyal medya hesabında gurubumuzu ve haberi yazdığını iddia ettiği gazeteci ve Oxijen Medya görsel yönetmeni Nevzat Cingirt’i hedef alan yorumlarda bulundu. Habere konu olan olayı açıklamak yerine, kişisel bir olayı gündeme taşıyarak sataşma yolunu tercih eden Sarıoğlu’nun tutumu siyasi kişiliğine ve kişisel ahlaka hiç yakışmadı.

NE OLMUŞTU?

AK Parti Akçakoca ilçe başkanı Esvet Sarıoğlu için, Whatss App hattımıza iki ihbar geldi. Bunlardan birincisi mülkü kendisine ait bir binanın çatısına ‘Baz istasyonu’ kurdurması, ikincisi ise yine mülkü kendisine ait bina önünü ‘Çıkma’ beton yaptırmasıydı.

Bu iki olay, dünyanın her yerinde haber niteliği taşır. Kaldı ki, habere muhatap olan kişinin siyasi bir kimliği bulunuyorsa, toplumsal sorumluluğu nedeniyle haberin önemi iki kat daha artar.

Haberin doğruluğu ve değeri iki açıdan değerlendirilir; birincisi, gerçekliği, ikincisi kamuoyu duyarlılığıdır. Haber doğru ki Akçakoca zabıtası tarafından yapı mühürlendi. İkincisi, madem baz istasyonu 15 yıldır orada, madem kimseden gizli saklı değil, klimalı fotoğrafla baz istasyonunu kamufle etme yolunu, neden tercih ettin?

Bir diğer husus ise; bir siyasetçiye yakışmayacak üslupla haberi kaleme aldığını iddia ettiğin Oxijen medya çalışanı Nevzat Cingirt’e aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunman yetmezmiş gibi, işin içine üniversite yıllarında kızına verdiğiniz burs paralarını bile karıştırdın.

Nevzat Cingirt’in kızına yıllar önce vermiş olduğun burs, gazetecilerin  seninle ilgili haber yapamayacağı anlamına mı geliyor?

Türk toplumsal kültürümüzde, geleneğimizde güzel bir adetimiz vardır. Övündüğümüz, gurur duyduğumuz bu ananevi yapı bizim ahlaki değerlerimize saygı göstermeyi amaçlar. Ayrıca siyasi kimliğinize dayalı olarak ‘ tevazu’ ilkesi bizim en önemli davranış kuralımızdır. Esvet Sarıoğlu ‘burs’ olayıyla her iki kuralı da lekelemiştir.

Yaptığın açıklama ile, AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en hassas olduğu aile mahremiyetini hiçe saydın. İki kişi arasında sır olan ve o kişinin rızasını almadan yaptığın açıklamayla sözüne güvenilmez, günü geldiğinde yaptığı iyiliği insanların yüzüne vuran siyasetçi profilini ortaya koydun.

Ne demiş yaradan: İyilik et denize at, balık bilmezse Halik bilir!


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,78

İnsanlık bu mu

28.09.2020 - 21:48:29

Param var ben herşeyi yaparım mantığı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR