Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:14] TEM'i Kullanacaklar Dikkat -- [17:47] ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ -- [17:41] Gençler Boş Durmuyor -- [17:39] Beton Kano Takımı 2. Kez Şampiyon Oldu -- [17:38] Ekmek Bıçağı ile Etrafa Saldırdı -- [17:35] Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü -- [17:32] Bahçeşehir'in Yaz Okulu Renkli Geçecek -- [17:26] Lise Öğrencileri Üniversiteyi Tanıyacak -- [15:19] Çalışma Ortamları İyileştirilecek -- [12:04] Gümüşova’da Toprağa Verilecek --
Asayiş
Mali’de FETÖ okulları Türkiye Maarif Vakfına devredildi

Türkiye-Mali Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyesi AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Dostluk Grubu Başkanı ve Türkiye Maarif Vakfı temsilcisiyle birlikte Mali’de FETÖ okullarının Türkiye Maarif Vakfı’na devri işlemlerini takip etti.

29.09.2017 - 17:56
585 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Mali’de FETÖ okulları Türkiye Maarif Vakfına devredildi

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Mali Parlamentolar Arası Dostluk Grubunu ve Türkiye Maarif Vakfı temsilcilerinden oluşan bir heyet ile birlikte Mali’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Bursa Milletvekili Türkiye - Mali Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Emine Yavuz Gözgeç, Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyesi AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Cahit Bağcı, Bamako Büyükelçiliği yetkilileri ve Türkiye Maarif Vakfı Mali Direktörü Zafer Gedikli’den oluşan heyet önce Mali Meclis Başkanı Issaka Sidibe’yi ardından Mali Ulusal Meclisi Mali Türk Dostluk Grubunu ziyaret etti.

TİKA tarafından restore edilip, tefriş edilen Mali Meclisi Genel Kurul salonunda incelemelerde bulunan heyet ardından Din İşleri ve İnanç Bakanı ile Mali Eğitim Bakanını ziyaret etti. Mali Eğitim Bakanı Mohammed AgErlaf ile yapılan görüşmeye Mali Eğitim Bakanlığı Müsteşarı, Bakan Danışmanı ve Özel Kalem Müdürü de katıldı.

FETÖ artık Mali'de barınamayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel mektubunun Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita’ya iletilmesiyle başlayan ve 12 Ağustos’dan bu yana devam eden Mali’deki tüm FETÖ okullarını Türkiye Maarif Vakfı’na devir işlemleri nihayet sonuçlandı.

Türkiye Maarif Vakfının Mali'de eğitim- öğretim faaliyetinde bulunma, okul açma ve işletme yetkisini 26 Eylül tarihi itibariyle resmen onaylandı. Mali Eğitim Bakanı AgErlaf tarafından bizzat imzalana belge Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Cahit Bağcı'ya teslim edildi böylece FETÖ artık Mali’de de barınamayacak. Devralınan okullar 8 Ekim’de eğitime başlayacak.

Mali-Türk Dostluk Derneğini ziyaret eden heyet, Mali ve Türkiye arasındaki ticari ve sanayi ilişkileri sıkılaştırmak adına da bir dizi istişarede bulundu, ardından Maarif Vakfının Mali’de açtığı yeni ofisini ziyaret etti.

Ziyaretin ikinci gününde, Mali'de Mesleki Eğitim Bakanı Ben Kattra ziyaret edildi. Mali Hükümet Sekreteri bakan Ahmadou Toure ile Maarif Vakfı okullarının eğitime başlama sürecini değerlendirdi.

Mali'nin Başkenti Bamako'da bulunan STKlar ve Mali’de çalışan Türk firma temsilcileri ile de bir araya gelen heyet, gündemi değerlendirdi, resmî toplantıların ardından basın mensupları ile bir araya geldi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
585 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ARACINI ATEŞE VERİP İNTİHAR ETTİ
Komşuda kanlı kavga... 4 ölü,11 yaralı
Feci Kazada Can Verdi
21.05.2019 - 10:30
Feci Kazada Can Verdi
Kafa Kafaya Çarpıştılar
16.05.2019 - 15:39
Kafa Kafaya Çarpıştılar
2 Ayrı Kazada 6 Kişi Yaralandı