Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:31] YOĞUN TRAFİĞE ALTERNATİF OLACAK -- [13:14] Sağlık İçin Yürüdüler -- [12:11] Bahçeli Rutin Kontroller İçin Hastanede -- [09:57] Rektör Şehit Yakınları ve Gazileri Unutmadı -- [09:48] Palamut Hayal Kırıklığı Yaşattı -- [09:38] Süslü kadınlar pedal çevirdi -- [09:37] TAKIMIN ZAMANA İHTİYACI VAR -- [09:35] DÜZCE SÜPER AMATÖR’DE ÖZLEM SONA ERECEK -- [22:44] BETONLAŞMAYALIM DEDİLER -- [22:41] TARTIŞMA BÜYÜYÜNCE... --
Asayiş
Bayramda Denetimler En Üst Seviyeye Çıkarıldı

Ramazan Bayramı öncesi Düzce valiliği bir dizi güvenlik tedbiri aldı. Trafik tedbirleri kapsamında 132 Personel bayram sonuna kadar sürekli denetimde olacak. Otobüslerden patpata, Ağır tonajlı mikserlerden Motosikletlere kadar bir çok araç sıkı denetimden geçecek.

31.05.2019
6031 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Bayramda Denetimler En Üst Seviyeye Çıkarıldı

Düzce Valiliği Ramazan Bayramı nedeni ile bir dizi trafik tedbiri aldı. Düzce Valiliğinden yapılan açıklamaya göre; "Bayram süresince otogarda yaşanacak yoğunluk nedeniyle otogar nokta personeli yanında görevlendirilecek ekip ile otobüs sürücülerinin denetlenmesi yapılacak olup, farkındalık oluşturmak amacıyla sürücü ve yolculara seyahat öncesi trafik kuralları konulu sunum gerçekleştirilecektir.

OTOBÜSLER MERCEK ALTINA ALINACAK

Ayrıca hazırlanan denetim programı çerçevesinde kazaların en yoğun olduğu 05.00 – 07.00 saatleri için şehirlerarası otobüs denetimlerine ağırlık verilecek.

KAZALARIN EN ÇOK OLDUĞU SAATLERDE DENİTİM ARTACAK

Yine tüm yol kullanıcıları için algılanan yakalanma riskini arttırmak ve trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla gerek sabit gerekse seyir halinde “GÖRÜNÜR, TEPE LAMBALARI AÇIK” olacak şekilde sorumluluk bölgemiz dâhilinde resmi ekip otoları görevlendiril ve bu tedbirler özellikle kazaların en yoğun olduğu 16.00 – 20.00 saatleri arasında en üst seviyede olacak şekilde ayarlandı.

MOTORİZE EKİPLER DEVRİYE ATACAK

Şehir merkezinde ise vatandaşların Arife ve Ramazan Bayramı süresince yaya kaldırımlarının rahatça kullanabilmeleri ve rahatça gezebilmelerini temin etmek amacıyla kaldırım üzerine yapılacak park ve duraklamalara karşı motorize ekipler görevlendirildi.

AĞIR TONAJLI MİKSERLER TRAFİĞE ÇIKAMAYACAK

Ramazan Bayramı tatili nedeni ile yollarımızda trafiğin artacağı düşünüldüğünden özel izin belgesi gerektiren taşıtlar arasında bulunan yük taşımacılığı yapan gabari dışı ağır tonajlı araçlara ve mikserlere 01-09 Haziran 2019 tarihlerinde dokuz ( 9 ) gün süre ile trafiğe çıkmalarına izin verilmeyecek.

DRON'LU DENETİMLER ARTACAK

Bayram öncesi 31 Mayıs – 03 Haziran tarihleri ile bayram sonrası 08-09 Haziran 2019 tarihlerinde ilimiz şehir merkezi D-100 Karayolu üzerinde, trafiğin yoğun olduğu güzergâhlarda ve ihtiyaç duyulan kesimlerde havadan Drone (İHA) ile trafiğin denetimi yapılacak.

PATPAT'LA TRAFİĞE ÇIKAN YANDI

Düzce Valiliği Nisan 2018 tarihli kararı doğrultusunda, Düzce il sınırları içerisinde usulsüz olarak imal edilmiş araçların sürülmesi yasaklanmıştır.  Bu kapsamda, tarım mevsiminin başlaması ile birlikte pat pat türü araçlar üzerinde uygulamalar yapılacak olup, bu tür araçlar trafikten men edilecek.

132 TRAFİK PERSONELİ GÖREVDE OLACAK

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı “İlimiz genelinde alınacak olan trafik tedbirleri kapsamında 17(on yedi) trafik ekip otosu 4(dört) radar aracı, 2 iki resmi asayiş ekibi ve 4 (dört) motosikletli trafik timi ile birlikte toplam 132(yüz otuziki) trafik personeli ve 22 (yirmi iki) takviye resmi genel hizmet personeli görevlendirilmiştir. Ayrıca İl Jandarma Komutanlığı ile oluşturulan karma ekiplerde önemli noktalarda görevlendirilecektir. Vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri için; başta güvenlik, trafik, sağlık ve gıda kontrol hizmetleri olmak üzere her türlü tedbir alınmıştır. Her yıl bayramlarda meydana gelen trafik kazalarında çok sayıda vatandaşımızı kaybediyoruz.  Bu kazalar hem can hem de mal kayıplarına yol açıyor. Bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için araç kullanacak vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olmaları, hız limitlerine uymaları, seyir halinde iken cep telefonu ile konuşmamaları ve kırmızı ışık ihlali yapmamaları hususlarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum” dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6031 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

OPERASYONLA YAKALANDI
19.09.2019 - 13:57
OPERASYONLA YAKALANDI
Polisten Başarılı Operasyon
20.09.2019 - 18:29
Polisten Başarılı Operasyon
1'i Bebek 5 Yaralı
21.09.2019 - 09:46
1'i Bebek 5 Yaralı
Mübaşir Tutuklandı
18.09.2019 - 12:04
Mübaşir Tutuklandı
Motosikletli Yayalara Çarptı
19.09.2019 - 11:06
Motosikletli Yayalara Çarptı
Köpeğe Çarpmamak İçin Şarampole Kırdı
Trafik denetiminde yakalandılar