Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:52] Tuncer Çocukla Çocuk oldu -- [17:39] ZABITA EKİPLERİNİN DENETİMLERİ SÜRÜYOR -- [17:28] MAHALLE ZİYARETLERİNİN İLK TURU TAMAMLANDI -- [17:21] EKİPLER ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORLAR -- [15:46] BECERİ KURSLARI EĞİTİME DEVAM EDİYOR -- [14:18] Doğalgaz Kullanımı Teşvik Ediliyor -- [13:56] Dumanı Gören Şoför Otobüsü Tahliye Etti -- [13:54] Valilik Soruşturma Başlattı -- [13:37] TÜKETİCİ HAKLARI BELEDİYEYE EMANET -- [12:12] Lösemili Çocuklar Üşümesin Dediler --
Asayiş
Son 3 Yılda 139 Kaza Meydana Geldi

​Özellikle bahar mevsiminden sonra bölgemizde kullanımı artan pat-pat olarak tabir edilen araçlar için Düzce Valiliği uyarıda bulundu. Pat-Pat ile yolculuğun hem can hem mal güvenliği açısından tehlike oluşturulduğu ifade edilirken, pat-pat'lara son 3 yılda 29 Bin 844 TL ceza yazıldığı bildirildi.

11.06.2019
7141 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Son 3 Yılda 139 Kaza Meydana Geldi

Düzce Valiliği özellikle bahar ve yaz mevsiminde bölgemizde sıklıkla kullanılan pat-pat'lar için uyarıda bulundu. Patpat kazalarında son 3 yılda 3 kişinin hayatını kaybettiğini 236 kişinin de yaralandığını hatırlatan Valilik Vatandaşları bu konuda uyardı.

Düzce Valiliğince yapılan yazılı açıklamada; "İlimizde tarım alanında yasal olmayan bir şekilde kamyon, kamyonet, traktör ve pat-pat olarak tabir edilen römorklarda insan taşındığı veya bu araçlara yüklenen yükler üzerinde seyahat edildiği yaptığımız denetim ve kontrollerde gözlenmektedir. Vatandaşlarımızın bu şekilde seyahat etmeleri hem kendi can ve mal güvenliği açısından, hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturmaktadır. Vatandaşlarımızın kurallara uyarak seyretmeleri güvenlikleri açısından çok önemlidir.

Özellikle pat- pat diye tabir edilen araçlar; tarımsal amaçlı işlerde kullanılan araçlardır. Bu araçlar çok amaçlı bir hale getirilerek hem ulaşım, hem de tarımsal faaliyetler için kullanılır hale getirilmiştir. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekmektedir. Meydana gelen pat-pat kazalarında yeterli güvenlik önlemi olmadığı için can kayıpları yaşanmaktadır.

Son üç yıllık süre içerisinde 139 kaza meydana gelmiş ve bu kazalarda 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 236 vatandaşımız yaralanmıştır. Ayrıca yapılan denetimler ile 251 patpat sürücüsüne 29.844 TL ceza uygulanmıştır" ifadelerine yer verildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
7141 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,00

Mehmet Soner Partlak

12.06.2019 - 22:04:55

Vali beyimiz vatandaşın gırtlağına kadar geçim sıkıntısını unutmuş olacakki canını riske atma pahasına ulaşımdan tasarruf ederek 3 5 ihtiyacını daha karsilayabilmenin peşindedir vatandaş. Bende dahil olmak üzere kimse o demir yığınının üzerinde mutlu mesut yolculuklar yapmıyor. En kısa yol ücreti 3 tl den aşağı değil ki o da ulaşım aracına denk gelebilirsen binebilirsin ancak. Sayın valim herşeyi hesaplarken 4 kişilik aile üzerinden hesapliyorsunuz ya, bir hesap da biz yapalım size. 4 kişilik aile sadece ilçe pazarı günü için ilçeye ulaşım araçları ile gidip gelecek olsaydı şayet 24 tl ödemesi gerekiyordu. Ya zaten vatandaşın çok büyük bir bölümü cebinde enfazla 50 tl ile gidebiliyor pazara. Şimdi sen diyorsun ki o pazar bütçenin yarısını ulaşıma ayır ve sonra aç kal... kusura bakma valim böyle bir yasam bizim bütçelerimizde yok malesef. Siz polislere ceza yazın diyeceksiniz ve bizlerde en fazla 5 tl yakan patpatlarla gizli de olsa ihtiyaçlarımızı gidereceğiz... böyle yasaklayici olacağınıza genelge yayınlayınca en aşağı 18 yaş altına yasaklayın pat pat i..görevlerinizle başarılar temennisi ile satın valim

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

İşçi Servisi Motosiklet Sürücüsüne Çarptı, 1 ölü
Hatalı dönüş yapan tır'a otobüs çarptı
Tomruk Yüklü TIR Kaza Yaptı
11.12.2019 - 09:29
Tomruk Yüklü TIR Kaza Yaptı
TAVUK ÇİFTLİĞİ KÜL OLDU
8.12.2019 - 00:23
TAVUK ÇİFTLİĞİ KÜL OLDU
57 Yaşında Canına Kıydı
11.12.2019 - 11:57
57 Yaşında Canına Kıydı
POLİSTEN BİR BAŞARILI OPERASYON DAHA