Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:03] KAZILAR RESTORASYON İLE EŞ ZAMANLI YÜRÜTÜLECEK -- [16:16] KONGRE 30 EKİMDEN SONRA YAPILACAK -- [14:47] A HABER GÜNDEME TAŞIDI -- [13:37] Denetime Koloğlu da Katıldı -- [13:17] Üniversite Öğrencileri Bekliyor -- [10:20] 112 EKİBİ KAZA YAPTI -- [09:55] KAFELER DENETLENDİ VATANDAŞLAR UYARILDI -- [21:21] ŞHABE’NİN ACI GÜNÜ -- [17:23] CUMAYERİ’NDE SEZON BAŞLADI -- [17:09] KASAPOĞLU: ORTADA PROJE YOK --
Belediyeler
İtfaiyeden Ruhsat Almak Zorunlu

İşyeri açma ve çalıştırma ruhsat işlemleri içinde İtfaiye müdürlüğünden de Yangın Güvenliği Yeterlilik Belgesi alınması gerekiyor.

9.09.2016
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İtfaiyeden Ruhsat Almak Zorunlu

İşyeri açma ve çalıştırma için İtfaiye Müdürlüğünden yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde: “İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı işlemleri içerisinde İtfaiye Müdürlüğümüzden alınması gereken "Yangın Güvenliği Yeterlilik Belgesi" önem arz etmektedir. Binalara iskan alınma aşamasında binanın kullanım şekli ve yapılacak iş kolunun dikkate alınmaması, genel tanımlar çerçevesinde hareket edilmesi ruhsat işlemleri nde sıkıntılar yaşanmasına neden olmaktadır. Projesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden "İŞYERİ" olarak onay almış, yapılacak iş kolu belirtilmemiş binalarda eğitim merkezi, sağlık merkezi, restoran, kahvehane, öğrenci yurdu, pansiyon, Otel, vb. Kamuya açık işyerlerinin açılmak istenmesi durumunda "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik" hükümleri gereğince projelerde ve uygulamalarda tadilat zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. İşyeri kurulum çalışmaları başlatılmadan, kira sözleşmeleri imzalanmadan önce İtfaiye Müdürlüğümüzden bilgi alınması problemleri ortadan kaldıracaktır. (Email: itf.ruhsat@duzce.bel.tr)”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR