Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:47] 5 haftalık program açıklandı -- [20:45] BUGÜN 30 HASTAYI KAYBETTİK -- [20:42] CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KARARLARI AÇIKLADI -- [19:26] Pandemi Sürecinde Büyük Destek -- [19:19] ASAR DERESİ KÖPÜRDÜ -- [19:00] KAYNAŞLI “KONUT BELİRLEME KURASI” TARİHİ BELLİ OLDU -- [18:49] Öğrencilerin Maskeleri Öğretmenlerinden -- [18:39] Keşir ve Keskin Çocuk İzlenim Merkezini İnceledi -- [13:25] Cumayeri Pazaryerinde Namaz Kılınacak -- [12:48] Bu Camilerde Cuma Namazı Kılınacak --
Belediyeler
Düzce Belediyesi, modern katlı otopark için çalışma başlattı

18.01.2017
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce Belediyesi,  modern katlı otopark için çalışma başlattı

Kent içi ulaşımda her gün trafiğe çıkan araç sayısındaki artış, yerel yönetimleri fark farklı çözümler üretmeye zorluyor. Düzce Belediyesi de İstanbul,Bursa,İzmir, New York, Paris, Londra, Berlin gibi büyük metropol şehirlerde uygulanan ve robot teknolojisiyle çalışan "tam otomatik otopark" sistemlerini Düzce’de hayata geçirmek için çalışma başlattı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş,  şehir merkezinde giderek sorun olmaya başlayan otopark ihtiyacının giderilmesi için ‘robot’  sistem adı da verilen otomatik katlı otopark yapılması gündeme geldi. Bunun için mali ve teknik fizibilite çalışmalarının başlatılması talimatı verdi.

Valilik Karşısındaki Boş alana Otopark Yapılacak

Düzce Belediyesi tarafından Camikebir mahallesinde Valilik hizmet binasının batı kısmında ‘otomatik/robot’ sistemle işletilecek olan katlı otopark yapılacak. Söz konusu alanda Valilik hizmet binası ve alışveriş merkezinin bulunması, kent trafiğinin yoğunluğu nedeniyle katkı otopark ihtiyacı oluştuğu belirtildi. Hazırlanan teknik fizibilite raporunda Düzenleme Ortaklık Payı (DOP) ile 18’inci madde uygulaması yapıldığı belirtilerek, düzenlemeye tabii tutulan yol, meydan, park ve yeşil sahalar ile otopark gibi umumi hizmetlere ayrılan ve tescile tabi olmayan alanların değerlendirildiği vurgulandı. Yol ve tescilsiz yerlerin otopark alanı olarak toplanmasıyla oluşturulan alanda, son derece modern, otomatik, ‘robot’ otopark yapılacak.

Son sistem teknoloji uygulanacak

Düzce’nin ikinci katlı otoparkı olacak olan otoparkta yeni sistemin avantajları şu şekilde açıklandı: 1- Makine tarafından araç yerleşimi yapılacağından yürüme ve manevra alanı yoktur, sadece araç büyüklüğü kadar bir alana depolama yapılabilir. Kat yüksekliği sadece araç yüksekliğine düşürülebilir. 2- İnsansız bir raf sistemi olduğundan ışıklandırma, havalandırma, yangın söndürme standartları düşüktür veya hiç yoktur. 3- Aracın motoru içeride çalışmayacağından cebri havalandırmaya gerek yoktur. 4- Çelik konstrüksiyonla çok hızlı ve çevreye rahatsızlık vermeden kurulabilir. 5- Sürekli personel çalıştırmaya gerek yoktur, sadece problem durumunda uzaktan erişimle kontrol edilebilir. 6- Hırsızlık ve kaza riski yoktur, otopark işletmecisinin sigorta pirimi düşüktür.

Yeni katlı otopark için mali ve teknik fizibiliteler sonucunda yap işlet devret modeli ya da belediye tarafından yapılarak işletilmesine karar verilecek.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR