Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:31] Başkan Özlü teşkilatı ile bir araya geldi -- [15:26] 08:00 - 20:00 Arası Park Yasak -- [14:47] Canlı Yayında Düzcespor Forması Hediye Ettiler -- [14:15] Numan Çubuk, Çıkan Haberlere Ateş Püskürdü -- [12:01] TİCARİ İŞYERLERİNİN TEMELİ ATILDI -- [11:38] NE VARSA SOKAĞA ATTILAR -- [10:44] Gürcistan Büyükelçisinden Üniversiteye Ziyaret -- [10:39] Vali Dağlı’dan Deprem Mesajı -- [10:22] Başkandan 12 Kasım Mesajı -- [10:09] Akçakoca Yanıyor! --
Belediyeler
İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

12.04.2019
6137 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

31 Mart yerel seçimlerin ardından Düzce Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı. Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya tüm üyeler katılım gösterdi. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün başkanlık ettiği toplantıya MHP'li başkan adayı Erdoğan Bıyık, partilerin il başkanları da katıldı. İl Başkanı Mustafa Keskin başta olmak üzere Ak parti il, merkez ilçe, kadın ve gençlik kolları üyeleri de salonda hazır bulundu.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Meclis açılışında yaptığı konuşmada birlik mesajı verdi. Özlü, mecliste ortak akıl ile çalışacağını ifade etti ve " Seçimden önceki ortamı geride bıraktık. Şimdi Mecliste çalışma zamanı. Hepimiz farklı düşünüyoruz, zaten bunun için farklı partilerde yer alıyoruz. Farklı görüşlere ihtiyacımız var ve hepimiz farklı görüşleri dinlemeye özen göstermeliyiz. Daha tatlı, daha samimi ve temiz bir dil kullanmalıyız. Her bir Meclis üyesi bunu gözönüne almalıdır' dedi.

Özlü'nün konuşmasının ardından gündem gereği komisyon üyeliklerinin seçimi yapıldı. Meclis başkan vekilliği ve komisyon seçimlerinin de gerçekleştiği ilk toplantıda Düzce Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Mesut Sancaklı olurken 2. Başkan Vekili Güler Güneş oldu. Meclis Kâtip üyeliklerine ise İlknur Bahar ve İlknur Yıldırım seçildiler. Belediye encümenine ise Ahmet Çalışkan, Oya Kocaman ve Cemil Aksoy girdi. Plan Bütçe Komisyonuna AK Parti’den  Bayram Ali Kubilay, Leyla Ağan, Burak Coşkun, İyi Parti’den Ender Çakar ve MHP’den Hakan Çetin; İmar Komisyonuna AK Parti’den Hasan Günden, Erdem Akalın, Nurullah Yıldız, İyi Parti’den Erkan Dinçer, MHP’den Kemal Günaydın; 5 Yıllık İmar Komisyonu üyeliğine AK Parti’den Oya Kocaman, Murat Aydın ve Hasan Küçük, İyi Parti’den Mehmet Gönültaş ve MHP’den Hüseyin Çiftçi seçildi.

Belediyeler Birliği ve STK üyelikleri ise şu şekilde: Türk Dünyası Belediyeler Birliği asil üye Celal Kasapoğlu, Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği asil üye Hüdaver Gösterişli ile Leyla Ağan, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği asil üye Mesut Sancaklı, Düzce İli Katı Atık Birliği üyeleri Erdem Akalın ve Nurullah Yıldız, Tarihi Kentler Birliği  üyeleri İlknur Bahar ve Güler Güneş, Marmara Belediyeler Birliği üye Güler Güneş, İpekyolu Belediyeler Turizm Birliği üye Güler Güneş seçildiler.

Teknopark, Yeypaş, İntaş, Dergaz, Teknopark üyelikleri için Başkan Dr. Faruk Özlü'ye yetki verildi. Mecliste 2018 yılı faaliyet raporu da gündeme geldi. Faaliyet raporunun görüşülmesi esnasında Başkan Faruk Özlü, yerine Başkan Vekili Mesut Sancaklı'ya bıraktı. Faaliyet raporu, Ak parti grubunun kabul, muhalefet grubunun red oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi.

Bir sonraki Meclis toplantısın 16 Nisan Salı günü saat 19.00'da yapılması kararlaştırıldı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6137 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR