Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:39] Kardeşine Bir Kitap da Senden Olsun -- [13:00] Özlü MHP'yi Ziyaret Etti -- [12:52] "2023'e kadar 500 bin ton bazalt ihracatı yapmak istiyoruz" -- [12:48] “FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLİYOR” -- [12:40] SÜRÜCÜLER HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI -- [12:29] OXİJEN MEDYA’DAN DÜZCE KOSGEB MÜDÜRÜNE ZİYARET -- [11:08] MODERN DURAKLAR YERLEŞTİRİLDİ -- [10:22] 24 ŞUBAT'A KADAR BAŞVURU ALINACAK -- [10:02] YENİ TEKNİK EKİPLE İLK İDMAN -- [09:56] Mutlu’dan Üniversite’ye Ziyaret --
Çilimli
KONU ÇARPITILDI

12.03.2019
10334 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
KONU ÇARPITILDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çilimli Belediye Başkan Adayı Ömer Demirtaş, bölgelerinde Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’nün de katıldığı toplantının basına ve kamuoyuna yanlış aksettirildiğini belirtti. Söz konusu toplantının ‘siyasi amaçlı’ olmadığını vurgulayan Ömer Demirtaş, ‘ Nezaket gereği yapılan bir toplantı gerçekleştirdik’ dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu Çilimli'de Topçular Mahallesi gençleri AK Parti Çilimli Belediye Başkan Adayı Muhsin Yavuz ve MHP Çilimli Belediye Başkan Adayı Ömer Demirtaş ile birlikte Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü'yü ağırladı. Siyasi amacın bulanmadığı programın basına farklı yansıması nedeni ile MHP Çilimli Belediye Başkan Adayı Ömer Demirtaş bir açıklama yaptı. Demirtaş, toplantıda hiçbir pazarlığın yapılmadığının altını çizerek; "Siyasi bir toplantı değildi. Hep birlikte Bakanımız Faruk Özlü'yü ağırladık" açıklamalarında bulundu.

Söz konusu toplantının, amacından farklı olarak basına yansımasının ardından MHP Çilimli Belediye Başkan Adayı Ömer Demirtaş'tan açıklama geldi. Demirtaş açıklamasında şu görüşlere yer verdi “ Ben de Topçular Mahallesinin çocuğuyum ve sadece Bakanımızı misafir ettik. Çilimli Topçular Mahallesindeki gençler Faruk Beyi davet ettiler. Bu davette de söylenen asla siyasi söylemler, bayraklar afişler olmayacak dendi. Biz de afiş ve bayraklarımızı kaldırdık. Biz de karşılamada orada bulunduk. Birlikte oturduk Çilimli’deki iki aday Faruk beyi ağırladık. Siyasi söylem olmadan siyasi afiş bayrak olmadan gerçekleşen program farklı anlaşıldı. Cumhur ittifakı tabii ki tabanımızda var ancak Çilimli'de her iki partinin de adayı bulunuyor. Ayrı ayrı adaylarla seçime girdiğimiz için, siyasi bir söylem olsaydı afiş bayrak olsaydı orada bulunmamız doğru olmazdı. Ama siyasi bir toplantı olarak görmedik biz burayı. Bakanımız bizim de abimiz. Onu karşılamak adına biz de orada bulunduk. Farklı bir algı oluştu ve bazı basın organlarına da farklı yansıdı.”

DÜZCE'YE GELEN MUTLAKA ÇİLİMLİ'YE UĞRAYACAK

Demirtaş Çilimli'ye yapacakları projelerden de kısaca bahsetti. Çilimli ilçesine vizyon proje hazırladıklarının altını çizen Demirtaş; "Çilimli'de çalışmalarımız çok güzel. Çilimli'yi marka şehir yapmak için mücadele edeceğiz. Onun için de bir vizyon projemiz var. Çilimli'de kaplandede müthiş bir tepemiz var. Bir tarafı Akçakoca'yı bir tarafı Düzce'yi gören bir tepe burası. Buraya bir teleferik ve ekstrem park projemiz var. Bu dağın üzerinden Şifalı suya iniş de var. Biz turizm anlamında yerli turisti Çilimli'ye çekmeliyiz. Çilimli'yi marka şehir yapmamız gerekiyor. Düzce denilince Çilimli insanların aklına gelmeli. Karadeniz turuna çıkan insanlar mutlaka Boztepe'deki o teleferiğe biniyor. Yani biz de buraya teleferik projesi yaptığımızda tüm bölgemizi buraya çekebiliriz. Bu hatta böyle bir manzara böyle bir doğa yok" dedi.

ZİRAAT FAKÜLTESİ KURMAK İSTİYORUZ

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesinin Çilimli'ye gelmesi için proje hazırladıklarını söyleyen Demirtaş; "Benim doğal ürünle alakalı bir markam var. Çilimli'de organik tarımı geliştirmek istiyoruz. Ziraat Fakültesini Çilimli'ye getirmek istiyoruz. Projesi çizdik, ziraat fakültesini mutlaka ilçemize kazandırmak istiyoruz. Rektörümüz de zaten bu konuda çok hassas. İnşallah kazandığımızda onların da desteği ile bu projemizi hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

GENÇLERE DOKUNACAĞIZ

Gençler için özel bir çalışma yürüteceklerini söyleyen Başkan Adayı Demirtaş; "Belediyecilik sadece altyapı yol kanalizasyon değil. Biz sosyal yönüne dokunmaya çalışıyoruz. Sizi fuarlara götüreceğiz, diyoruz, iş kurabilecekleri alanlar oluşturacağız diyoruz. Sadece gençlere fabrikada iş bulmak değil, yeni iş alanları oluşturmak için yardımcı olacağız. Biz gençlere dokunacağız. Şehri imar ederken, nesli ihya etmemiz lazım" şeklinde konuştu.

HER MAHALLE İÇİN İNTERNET SİTESİ

Son olarak mahalleler için internet sitesi projesinden bahseden Demirtaş; ‘İnternet üzerinden ticaret çok yaygınlaştı. Her mahalleye bir internet sitesi kuralım, Kadınlarımızın evde ürettiklerini Türkiye'nin ve dünyanın her yerine satalım istiyoruz. Kadınlarımızı fabrikalarda çalıştırmak yerine, evlerinde çalışsınlar. Hem ev işlerini götürsünler hem de ekonomilerine katkıları olsun.   8 Mart Kadınlar gününde bir ilk yaptık. Çocuk anne şenliği yaptık. Tiyatro, animasyon getirdik, palyaço getirdik. Bunu önümüzdeki haftalarda da devam ettireceğiz.  Seçimden sonra da kazandığımız takdirde bu uygulamalarımız devam edecek" şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
10334 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,28

TOPÇULAR GENÇLİĞİ

13.3.2019 - 17:15:12

BİZİ O GECE TUZAĞA DÜŞÜREN VE SAYIN BAKANIMIZA KARŞI MAHCUP EDEN BİR BAŞKAN İSTEMİYORUZ.DAHA ŞİMDİDEN BUNU YAPAN BİRİSİ BAŞKAN OLURSA NE YAPMAZ. BU YAPTIĞIN OYUNU BOZACAĞIZ ÖMER ABİ YİNE SAYGIDA KUSUR ETMEYELİM.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,39

TOPÇULAR GENÇLİĞİ

13.3.2019 - 17:08:34

SAYIN BAKANIM KÖY GENÇLİĞİ OLARAK SENİ SANA YAKIŞIR ŞEKİLDE AĞIRLAYAMADIK ORGANİZASYONU PROVEKE EDEN VE ORAYA BAYRAK ASILMASINI ÖZELLİKLE İSTEMEYEN BİRİLERİ OLDU BİZLERDE TARTIŞMA OLMASIN DİYE EKSİK İŞ YAPTIK. ŞİMDİ ANLAŞILIYORKİ BU BAYRAKLARI ORAYA ASTIRMAYANLARIN AMACI FARKLIYMIŞ. BUGUN BUNU MAZERET EDEREK HALA YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIRMIŞ TARZINDA HAREKET EDİYORLAR. BİZLER O GECEKİ MESAJINI ALDIK SENİ MAHCUP ETMEME ADINA MUHSİN BAŞKANLA YOL YURUYECEGİZ. TEKRAR ÜZGÜN OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTERİZ.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR