Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:51] UMUTLU BEKLEYİŞ SÜRÜYOR -- [18:29] AYAK BASMADIK YER BIRAKMIYORLAR -- [18:25] TSO'dan Önemli Protokol -- [18:17] Yaralar Sarılmaya Başlandı -- [18:16] Bakan Dönmez Düzce'de -- [16:38] AZADE AY DÜNYA'DAN Bİ'HABER -- [15:43] Erdoğan Telefon İle Bilgi Aldı -- [15:36] O Sokakta Çalışma Başladı -- [15:33] SEL BÖLGESİNE 4 TIR GÖNDERDİ -- [14:10] 1 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI --
Çilimli
Çilimli Anaokulu Çevre Sorunlarına Duyarlı Bireyler Yetiştiriyor

Çilimli Anaokulu, öğrencilere çevre eğitimi verip topluma tüketim bilincini kazandırmak için ulusal ve uluslararası projeleri uygulamaya devam ediyor. Bu kapmanda 3 yıldır uygulanan “Uluslararası Okullarda Orman” programı devam ediyor.

11.07.2019
5177 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Çilimli Anaokulu Çevre Sorunlarına Duyarlı Bireyler Yetiştiriyor

Çilimli  Anaokulu çocuklara  çevre eğitimi vermek; topluma tüketim bilincini kazandırmak; ihtiyacı kadar tüketen, gelecek nesillere karşı sorumluluk hisseden ve çevre sorunlarına karşı duyarlı, bilinçli ve katılımcı çocuklar yetiştirmek amacıyla pek çok ulusal ve uluslararası projeyi uygulamaya devam ediyor. Bunlardan biri de 3 yıldır büyük bir duyarlılık ile uyguladığımız “Uluslararası Okullarda Orman” programı.

Bu program sayesinde öğrencilere ormanın sadece ağaçlar topluluğu değil, aynı zamanda içinde binlerce tür canlı ve cansız varlığı barındıran bir sistem olduğu, yaşamımızda son derece önemli bir yere sahip olduğu gerçeğini kavratıldı.  

Başarılı olan okulların her yıl sonunda “Okullarda Orman Sertifikası”, 2 yılda bir ise “Kahverengi Bayrak” ile ödüllendirildiği bu programda Çilimil anaokulu 2016-2017 yıllarında “Okullarda Orman Sertifikası” ödülüne, 2017- 2018 yılında ise “Kahverengi Bayrak” ödülüne layık görülerek büyük başarı elde etti.

Okul yönetiminden yapılan açıklamada “2019-2020 eğitim öğretim yılında “Okullarda Orman” Programı’nı uygulayarak çevre sorunlarına karşı duyarlı bireyler yetiştirmeyi sürdürecek, bu alanda başarılı olarak okulumuz ve ilçemizin adını ulusal ve uluslararası platformlarda duyurmaya devam edeceğiz” denildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
5177 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR