Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:34] Avrupa'daki Düzcelilerin Kalbi de Bu Maçta Atacak -- [13:55] TEM'de Feci Kaza -- [13:52] Biletini Al, Takımına Sahip Çık! -- [11:09] Başkan Eşine İğne Vurmadılar -- [10:43] Bu Balığın Fiyatı Dudak Uçuklatıyor -- [10:26] Velilere ve Öğrencilere Mesleki Eğitim Anlatılacak -- [10:25] Karnesiz İlk Ara Tatil Başladı -- [10:05] SU SAYAÇLARINA KARTLI SİSTEM TEŞVİĞİ -- [09:59] Motosikletle servis minibüsü çarpıştı -- [09:46] 400 Bin TL’lik İlaç Kül Oldu --
Çilimli
Çilimli Anaokulu Çevre Sorunlarına Duyarlı Bireyler Yetiştiriyor

Çilimli Anaokulu, öğrencilere çevre eğitimi verip topluma tüketim bilincini kazandırmak için ulusal ve uluslararası projeleri uygulamaya devam ediyor. Bu kapmanda 3 yıldır uygulanan “Uluslararası Okullarda Orman” programı devam ediyor.

11.07.2019
8994 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Çilimli Anaokulu Çevre Sorunlarına Duyarlı Bireyler Yetiştiriyor

Çilimli  Anaokulu çocuklara  çevre eğitimi vermek; topluma tüketim bilincini kazandırmak; ihtiyacı kadar tüketen, gelecek nesillere karşı sorumluluk hisseden ve çevre sorunlarına karşı duyarlı, bilinçli ve katılımcı çocuklar yetiştirmek amacıyla pek çok ulusal ve uluslararası projeyi uygulamaya devam ediyor. Bunlardan biri de 3 yıldır büyük bir duyarlılık ile uyguladığımız “Uluslararası Okullarda Orman” programı.

Bu program sayesinde öğrencilere ormanın sadece ağaçlar topluluğu değil, aynı zamanda içinde binlerce tür canlı ve cansız varlığı barındıran bir sistem olduğu, yaşamımızda son derece önemli bir yere sahip olduğu gerçeğini kavratıldı.  

Başarılı olan okulların her yıl sonunda “Okullarda Orman Sertifikası”, 2 yılda bir ise “Kahverengi Bayrak” ile ödüllendirildiği bu programda Çilimil anaokulu 2016-2017 yıllarında “Okullarda Orman Sertifikası” ödülüne, 2017- 2018 yılında ise “Kahverengi Bayrak” ödülüne layık görülerek büyük başarı elde etti.

Okul yönetiminden yapılan açıklamada “2019-2020 eğitim öğretim yılında “Okullarda Orman” Programı’nı uygulayarak çevre sorunlarına karşı duyarlı bireyler yetiştirmeyi sürdürecek, bu alanda başarılı olarak okulumuz ve ilçemizin adını ulusal ve uluslararası platformlarda duyurmaya devam edeceğiz” denildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
8994 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR