Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:44] HALKIN İÇİNDE DOLAŞTI -- [12:48] MÜMKÜNSE KONUŞULMAYACAK -- [12:23] TESİSLERİ 15 TEMMUZ’A KADAR SÜRE VERİLDİ -- [12:16] DÜĞÜN EĞLENCESİ 3 SAATTE BİTİRİLECEK -- [12:11] CEDİDİYE MEYDANI ELE ALINIYOR -- [12:05] KIZILAY STANT AÇTI -- [20:38] ALT LİGLERDE KAOS YAŞANIYOR -- [20:24] İLK KAZMA VURULUYOR -- [18:49] Jandarma'dan Kenevir Operasyonu -- [18:37] CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ULUSA SESLENECEK --
Çilimli
Yaptıkları Yapacaklarının Teminatı

Oxijen Medya olarak ilçe belediye başkanlarının 5 aylık çalışma performanslarını değerlendirmeye devam ediyoruz. Bugün Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz'un çalışmalarını ele alacağız. Çilimli'yi bambaşka bir ilçe haline getiren Başkan Yavuz 10 yıldır aralıksız devam eden çalışmalarına es vermeden devam ediyor. Yavuz'un başarısının en büyük nedeni ise halktan hiçbir zaman kopmaması olarak göze çarpıyor.

27.08.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Yaptıkları Yapacaklarının Teminatı

Çilimli'nin genç ve dinamik başkanı Muhsin Yavuz performansı ile parmak ısırtıyor. 2009 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Belediye Başkanı olarak seçilen Yavuz 5 ay önce yapılan yerel seçimlerde de mührü elinde bırakmadı.

TEK RAKİBİ KENDİSİ

2014 ve 2019 yıllarında yapılan yerel seçimler öncesi AK parti içerisinden Başkan Yavuz’a karşı ciddi bir rakip çıkmadı. Parti içinde de sevilen Başkan Yavuz gençlik yıllarından bu yana siyasetle iç içe oldu. Ticaret ile de uğraşan Yavuz, ticari ve siyasi birimini harmanlayıp Çilimli için kullanmaya devam ediyor.  

USTALIK DÖNEMİNE HIZLI BAŞLADI

10 yıllık başkanlık süresince ilçeye dev projeler kazandıran Başkan Yavuz 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde 3. kez başkan seçildi. Ustalık dönemine de hızlı başlayan Başkan Yavuz ilçenin temel sorunlarının bir çoğunu çözdü. Altyapıdan aydınlatmaya, otogardan Belediye Hizmet Binasına, yeni park alanlarından otogara kadar birçok projede imzası bulunan Başkan Yavuz tecrübesi ile bir çok belediye başkanına örnek oluyor.

ENERJİ HATLARINI YER ALTINA ALIYOR

İlçeye daha estetik bir görünüm kazandırmak adına Sedaş ile birlikte yürüttüğü ortak çalışma ile  havai enerji hatlarını yer altına alma projesini başlatan Yavuz, son olarak Ulucami mahallesinde  modern aydınlatma direklerinin dikilmesini sağladı. Şehit Fikri Öztürk Caddesindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından kaldırım tretuvar ve yol çalışmalarına geçildi.

 

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

15 Temmuz Şehitleri ve Tüm şehitler için Merkez camide mevlid-i Şerif okutan Başkan Yavuz, elleri ile vatandaşlara pilav ikram etti. Başkan Yavuz'un organizasyonu ile ilçede 15 temmuz anma programı düzenledi.

ALTYAPIYA ÖNEM VERİYOR

Başkan Yavuz sadece üst yapı değil alt yapıya da büyük önem veriyor. İSKİ ile Çilimli Belediyesinin yaptığı protokol neticesinde kanalizasyon arıtma tesisi ve kollektör hattı çalışmaları ilçenin çeşitli noktalarında devam ediyor.

İLÇE GENÇLİK MERKEZİ TAMAMLANDI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne yer tahsisi yapılmasını sağlayan Başkan Yavuz, gençlik merkezinin kazandırılmasında büyük rol oynadı. Çilimli ve ilçe gençlik merkezinin katkıları ile İlçedeki modern gençlik merkezi faaliyete geçti.

YAYA TRAFİĞİNE DE ÖNEM VERİLİYOR

İlçede araç trafiği kadar yayaların da rahat ve güvenli şekilde hareket edebilmesi için çalışmalar sürüyor. İçişleri Bakanlığı tarafından içinde bulunduğumuz yılın "Yaya öncelikli Trafik Yılı" olması nedeniyle ilçedeki okul önleri ve kavşaklara "Önce Yaya" görselleri çizildi.

Öte yandan Çilimlili vatandaşların daha rahat dinlenebilmeleri için Şerefiye mahallesindeki parka kamelyalar yerleştirildi. Rutin olarak devam eden mezarlık  bakımları dini bayramlar öncesinde artırıldı. Bayramlarda vatandaşların daha rahat kabir ziyareti yapmaları için ekipler seferber edildi.

GENÇLER HEP ÖNCELİĞİ OLDU

Her fırsatta gençler ile bir araya gelmeye özen gösteren Başkan Yavuz öğrenciler için de tüm imkanları seferber ediyor. Uluslararası Çocuğa Değer Katanlar Konferansı ve Ödülleri töreninde Çilimli Belediyesinin yürütücülüğünü üstlendiği proje yılın sosyal sorumluluk projesi dalında 1.lik ödülünü aldı.

HALK İLE HİÇ KOPMADI

2009 yılından bu yana kapısına kim gelirse gelsin geri çevirmeyen ve sürekli halk ile iç içe olmaya özen gösteren Başkan Yavuz halkın gönlünde taht kurdu. Başkan Yavuz'un 3. kez başkan seçilmesinde yürüttüğü projelerdeki başarısı kadar halktan kopmaması ve halk ile iç içe olması başarısını perçinledi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR