Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:43] Sosyal Tesisin İnşaatı Sona Erdi -- [10:29] İmamaoğlu Geliyor -- [10:17] Koç, Deneyimlerini Paylaştı -- [10:11] Genç Nesiller Adige Dilini Öğreniyor -- [10:07] Hep Birlikte Çöp Topladılar -- [10:05] Düzce İstedi, Sağlık Bakanlığı Atadı -- [09:23] Az Yakar, Çok Kaçar -- [18:27] Özlü, Dar Gelirliler İçin TOKİ İle Görüşecek -- [18:23] MAAŞINI KÖYÜ İÇİN HARCAYACAK -- [18:22] Sel Felaketinde Hasar Görmüştü, TSO İhtiyaçları Karşıladı --
Cumayeri
Motor sporları Cumayeri’nin kaderini değiştirecek

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, 2 yıllık çalışmalarını değerlendirdi. Verdiği bir çok sözü yerine getirdiklerini söyleyen Tuna, motor sporları Cumayeri’nin kaderini değiştirecek. Bölgeye turist akacak dedi.

28.04.2016
3658 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Motor sporları Cumayeri’nin kaderini değiştirecek

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, 2 yıllık çalışma sürecinde yaptıklarını Oxijen Dergisi’ne anlattı. Başkan Tuna Cumayeri’ne yapacakları tesisler ile birlikte binlerce yerli ve yabancı turisti Düzce’ye taşıyacaklarını belirtirken, vaat ettiklerinin birçoğunu gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Bu yıl suyumuzu içeceğiz!

İşte Cumayeri Belediye Başkanı’nın 2 yılda ilçeye kattıkları ve ilerleyen süreçte yapmak istedikleri; “Su meselesi vardı. Olduğu yerde düzeltme çalışmalarına söz vermişiz. 15 Mart’ta ihalesi yapıldı. Yer tahsisi uzun sürdü bende. Geldiğimde 6 ay süreyle ben ihaleye çıkıyordum. Tapusunu almamışız milli emlak da duruyordu. Biz gelir gelmez kiralık olan yerleri belediyeye geçirmek için çaba sarf ettik. İhalesini yaptık. 1500 tonluk ek deposu ile birlikte bir tesis olacak bu yıl. İçilebilir su için arıtma tesisi devam edecek. Aynı zaman 500 tonlukta bir çalışmamız olacak ve bu yıl içinde içilebilir bir suyumuz olacak.  Al yapı ile ilgili sorunlarımız vardı. Bununla ilgili çalışma yaptık. İller Bankası’ndan 500 bin TL’lik boru aldık. En büyük boru harcamamız su başından depoya kadar 4 kilometrelik bir mesafe. Buraya boru çalışması yaptık. Bunu gerçekleştirdik. Yeraltı ile ilgili olarak İller Bankası’ndan vatandaşlar geldi. Bu yıl içerisinde çalışmalar yapılıyor. Cumayeri’nin altyapısı 1-2 yıl içerisinde bitecek. Su ile ilgili sorunlarımızı çözüyoruz.

İş merkezimiz Ağustos’ta bitiyor

Göreve gelmeden önce söz verdiğimiz ikinci vaadimiz ise iş merkezi projesiydi. Bitmek üzere. Ağustos ayında teslim edeceğiz. Art niyetli insanlar iş merkezini durdurmaya çalıştı. Biz dikkate almadık. İtibar edilmemesi gerekiyor. Havalandırma ve döşemeleri yapılıyor. Bu bina mimari açıdan tek. Düzce’de Sakarya’da hatta bölgede böyle bir bina yok. Osmanlı ve modern mimariyi bir araya getirilen bir yer oldu. Çok acele yaptık ama iyi bir şey çıkıyor. Bu iş merkezinde taahhütte bulunmadığımız ikinci çalışmalara başlayacağız.

Sanayi sitesi seneye

Hedeflerimiz arasında olan Sanayi Sitesi ile ilgili şu anda yer çalışmalarımız devam ediyor. Yerimizi bulma ile birlikte hemen bir projelendirme çalışması gerçekleştireceğiz. Seneye Allah izin verirse bu projeye başlayacağız ve ilçemizde sanayi sahamız olmuş olacak.

Görsel bir eser ile pazaryeri kazandıracağız

Bizim bir pazaryeri projemiz var. 10 gün içinde yeri netleşecek. Şu anda tüm çalışmalarımızı hazırladık. Projeleri çizildi. Yeri netleşmesinin ardından 4400 metrekare alan üzerine 2 katlı bir bina yapmayı planlıyoruz. Bir katı pazaryeri olacak. İkinci katını ise Cumayeri Belediyesi Kültür Merkezi olarak kullanacağız. Gençlik Merkezi’nin sportif faaliyetleri içinde olacak. Görsel bir eser içinde ilçemize yine güzel bir tesis kazandıracağız.

Madde bağımlılığını çözüyoruz

Bizim en büyük vaatlerimizden biri madde bağımlıları ile ilgiliydi. Onlar için rehabilitasyonlarımız devam ediyor. Geldiğimiz gün iki bina kiraladık. Çünkü belediyemizde yerimiz yoktu. Onlarca kurslar düzenledik. Bu kurslarda genç kardeşlerimiz birçok çalışma gerçekleştiriyor. Şu anda bu kiraladığımız yerler o kadar aktif ki dini sohbetler bile yapılıyor. İlçemiz dışından insanlar gelerek buraya katılıyor. Eğitimler veriyorlar. Herkes geliyor. Kendi Kültür Merkezi’mize geçtiğimiz zaman örnek bir merkez olacak.

Vatandaşlar bize dua ediyor

İlçemizde en büyük hizmetlerimizden bir tanesi de cenaze hizmetleri. Cenaze hizmetleri ile vatandaşlar artık bize dua ediyor. Bunu biraz açalım. Örneğin bir vatandaşın cenazesi oldu. Cumayeri Belediyesi Cenaze Hizmetleri olarak biz cenazeyi sizden teslim alıyoruz. Yıkamasını, kefenlenmesini, mezarının açılmasını hepsini biz yapıyoruz. Evin önüne taziye çadırı kuruyoruz. Bir tane çadır aldık. Çay kazanından sandalye, masasına kadar hepsi içinde mevcut. Bu çadırı kurduğumuz bölgede personellerimiz de yer alıyor. İnsanlara servis sağlanıyor. Biz belediye olarak hatta cenaze için pide ve ayranda dağıtıyoruz. Yani burada cenaze sahibi sadece acısıyla ilgileniyor. Biz belediye olarak tamamını yapıyoruz. Halk burada bize dua ediyor.

Müthiş bir proje hazırladık

Kalkınma Ajansına bir proje sunuyoruz. İnşallah hayata geçerse çok güzel bir çalışma olacak. 3500 metrekare bir havuz yapacağız. Parkın içinde deniz, kumsal var. Sahil olacak. Eskişehir’de var onun minyatürü gibi bir çalışma yapacağız. Bir nevi denizi Cumayeri’ne getireceğiz. Bayanlar ile ilgili spor altyapılarını yapacağız. Güzel bir doğal güreş arenası olacak. Okçuluk sporu burada olacak. Sporcu yetiştirme merkezi yapacağız. Ferdi sporlara yöneleceğiz biz. Halter, güreş, okçuluk bunun gibi kişinin gelişimine etki edecek çalışmalar yapacağız. Takımlar farklı, ferdi spor yapan farklı. Kültür Park projemiz hayata geçecek.

Pistin yanı ücretsiz işletilecek

Pist alanımızın orada da bir çalışmamız olacak. Eski top sahamızın bulunduğu alanda çalışmamız olacak. Meraydı spor tesisi olarak açıyoruz. Çevrikte fazla faal olmayacak. Orada ücretsiz işletme vereceğiz. İşletme sahipleri ilgilenecek. İşletmeyi yapabilene vereceğiz. Buranın ölçeğinde bir MARKA’ya vereceğiz. Meseleyi ehline vereceksin.

MYO’ya yeni bina yapıyoruz

Yüksek okulumuza ek bina ile ilgili olarak 4 katlı yeni bir bina yapıyoruz. Eskisinden büyük bir yer olacak. Öğrenci sayısını arttıracağız. Yüksek okul yapısını Cumayeri’ne getireceğiz.

Projemiz yoktu, ama Düzce’nin en büyük projesi olacak.

Motor sporları pisti

Motor sporları pisti bizde yoktu. Düzce’nin en büyük projesi olacak. Hem motor hem track hem otomobil sporları yapılacak. Elit insanlar gelecek. Zenginler gelecek. Onlar gelmişken Düzce’nin tanıtımını da yapacak. Geldiği zaman Güzel Dereyi görecek, geldiği zaman Konuralp’in tarihini görecek. Samandere’yi görecek. Düzce’nin her tarafını görecek. 15-20 bin kişi buraya gelmişken bunun en az bin tanesi Düzce’yi gezecek. İnşallah Ağustos ayında ilk yarışı da yapacağız. Bu tesis yapılmasının ardından iş artacak. Bir yarışlık yapılmayacak. 8 ayak yarış yapılacak. 8 hafta demektir. Otomobil yarışları olacak. Avrupa Şampiyonası olacak. İnşallah Dünya Şampiyonası burada olacak.

Dereyi yeniden dizayn ediyoruz

Dere ıslah çalışması bizde yoktu. Zikzakları dereden kaldırdık dümdüz yapıyoruz. 2.5 metre daha genişleteceğiz. Köprülerin tamamı yıkılacak yeni bir siluet kazandıracağız. Yanında yürüme alanlarını oluşturacağız. Örnek olacaksa bir Porsuk Çayı’na benzeteceğiz. Düzce zaten çalışmasını yapıyor. Güzel bir çalışma olacak.

Cumayerliler Cumayerispor’da oynayacak

Cumayerispor’a desteğimizi sürdürüyoruz. Onu bünyemize aldık. Cumayerispor’a burada amatör spor olarak destek verirken, aman şunu alalım bunu alalım diye bir işimiz yok. Kendi sporcularımız ile ilgili olarak çalışıyoruz. 9-10 yaşlarındaki çocukları alıyoruz, altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Kendi çocuklarımız ile futbol oynamak istiyoruz. Bölgesel Amatör Lig maliyeti 1 milyona yakın. Benim o kadar harcamaya param yok. Gençler bu sporu yapacak. Ben 10 bin TL’lik paralar ile amatör sporcu, ferdi sporcu yetiştirebilirim. Futbol sahamızın çalışması başladı. Sentetik çime dönüştürüyoruz. Ömrü çok uzun ve bozulmuyor. Profesyonel ışıklandırma yapıyoruz. 1 milyon 200 bin TL’lik bir proje. Yeni tribünler yapacağız. Ek tribünler olacak.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
3658 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,96

.m.ozgenc

24.12.2016 - 22:07:30

adam gibi adamsin..rabbim..eksik etmesin insAllah

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

SPONSORLARIN ÇOĞALMASI GEREKİR