Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:30] Akşama Kadar Dikkat! -- [11:37] 5 Bin Lira Ziynet Eşyası Çaldılar ​ -- [10:45] Hemşireleri Güncel Bilgiler Verildi -- [09:39] CUMAYERİ’NDE KUŞAK TÖRENİ -- [18:14] TEM'i Kullanacaklar Dikkat -- [17:47] ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ -- [17:41] Gençler Boş Durmuyor -- [17:39] Beton Kano Takımı 2. Kez Şampiyon Oldu -- [17:38] Ekmek Bıçağı ile Etrafa Saldırdı -- [17:35] Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü --
Cumayeri
Koloğlu, Suskunluğunu Bozdu...

21.09.2018 - 10:02
4930 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Koloğlu, Suskunluğunu Bozdu...

2004 – 2009 yıllarında AK Parti’den Cumayeri Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Koloğlu, suskunluğunu bozdu.

Belediye başkanlığı seçimleri öncesi adı Cumayeri Belediye başkan adaylığı için geçen Koloğlu, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. ‘ Aday mısınız’ sorusuna; “ Herhangi bir partiden aday adayı olmayacağım. Bu bizim siyasetten kopacağımız anlamına gelmiyor elbette “ diyen Koloğlu, ucu açık cevap verdi.

Mustafa Koloğlu, 2019 Mart ayında yapılacak belediye başkanlığı seçimleri öncesi nasıl bir yol haritası izleyeceğini söyledi.

Son günlerde basında Cumayeri Belediye başkan adayları arasında sizin de adınız geçiyor. Bu konu ile ilgili bir değerlendirme yapabilir misiniz?

Bu konu ile ilgili daha önce basında herhangi bir açıklama yapmış değilim. Ancak bir dönem Cumayeri Belediye Başkanlığı yapmış olduğum için bu durumu normal karşılıyorum.

Önümüzdeki Yerel Seçimlerle ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Seçim hareketliliği başladı. Bu normal bir durum. Zamanlamasıda doğrudur. Süreç bundan sonra biraz daha hızlı ilerleyebilir. Cumayeri ile ilgili bir değerlendirme yapacak olursak; basında adı geçenlerle birlikte, adı henüz basına yansımamış başka isimler de var. Aday olmayı düşünen her arkadaş elbette değerlidir. Ben bireyler üzerinden değil, genel çerçeve üzerinden bir değerlendirme yapmak istiyorum. Belediye başkanlığı sıradan bir görev değildir. Bu görevi yerine getirecek kişilerde bazı vasıfların bulunması gereklidir. Bunların bir kısmı gerek şarttır ve bunların olması zorunludur. Adalet, eşitlik ve doğruluğu bu kapsamda sayabiliriz. Yani başkan adil, herkese eşit mesafede ve her söylediği doğru olmalıdır. Bunlar, olmazsa olmaz şarttır. Diğerleri ise yeter şartlardır.  Bu kapsamda;liyakat, tecrübe, beceri, iş bitiricilik, geleceği görme,idarecilik yeteneği ve vizyon sahibi olmasayılabilir. Bunların sayılarını artırılabiliriz de. Aday olmayı düşünen arkadaşların, bu konuda kendi muhasebelerini yapmaları, bu vasıfları taşıyıp taşımadıklarını değerlendirmeleri ve ona göre ortaya çıkmaları gerekir.

Başkanlık döneminizde, bu vasıfların sizde olduğunu düşünüyor musunuz?

Doğruluk, eşitlik ve adalet ile ilgili yanlış şeyler yaptığımı düşünmüyorum. En azından o günün şartlarında doğru bildiğim şeyleri yapmaya çalıştım. Yeter şatlarla ilgili o kadar iddialı değilim. Yaklaşık on beş yıl öncesini değerlendiriyoruz. Ben Cumayeri’nin en genç belediye başkanıyım. 35-36 yaşlarında bu şerefli görev bize nasip oldu. Elbette tecrübe ve siyaset konusunda çok eksiklerimiz vardı. Halkla ilişkilerimizde aksamalar yaşadık. Ancak hiçbir zaman adalet ve doğruluktan ayrılmadık, ayrılmamaya gayret ettik. Elimizden geldiğince ilçemize ve insanlarımıza faydalı olmaya çalıştık.

Yanlış yaptığınızı düşündüğünüz şeyler var mı? Bunlardan örnek verebilir misiniz?

Evet var. Ancak bunları burada değerlendirmenin çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Geçmişi, yapmış olduğum hatalardan ders çıkartmada kullanıyorum. Bunun adına da “tecrübe” deniyor. Bunların dışındakileri ise silip atıyorum.

Peki, bu güne dönelim. Ak parti veya MHP’den aday adayı olacağınız konuşuluyor. Aday olacak mısınız?

Şunu açık ve net olarak söyleyeyim. Mustafa KOLOĞLU herhangi bir partiden aday adayı olmayacak.Bu bizim siyasetten kopacağımız anlamına gelmiyor elbette. Cumayeri’ni beş yıl idare edecek kişinin belirlenmesinde arkadaşlarımızla birlikte çalışacağız. Yukarıda saymış olduğumuz kriterlere en uygun adayın seçilmesi konusunda elimizden geleni yapacağız. Yani biz de taşın altına elimizi koyacağız.

Buradan “aday olabilirim” anlamı çıkartabilir miyiz?

Bana göre bu anlam çıkmaz. Ancak kayıtsız kalmayacağımızı da söylemek istiyorum.

Etrafınızda aday olmanız konusunda sizi zorlayanların olduğu söyleniyor?

Doğrudur. Sağ olsunlar bizi bu göreve layık gören pek çok insan var. Bazı partilere bizi yakıştıran pek çok dostumuz var. Hepsine buradan teşekkür ediyorum. Ancak benim düşüncem aday olmamaktan yana.

Şu anda siyasetten ziyade, yapmış olduğumuz işe daha fazla zaman ayırmaya çalışıyorum.Bazı hedeflerimiz var. Onlara ulaşmak için biraz daha çaba gerekiyor.

Adaylar arasında favoriniz var mı?

Hepsi de değerli arkadaşlar. Ancak adaylardan ziyade, partilerle ilgili bir değerlendirme yapabilirim? Bu seçimin daha öncekilere nazaran biraz daha farklı olacağını düşünüyorum. Mesela, bu seçimlerde Ak Parti’nin adayı bir adım önde başlamayacak. Hatta bence bir adım geriden başlayacak. Dövizin, faizin, ekonominin mevcut durumunun ve fındık fiyatları ile ilgili sıkıntıların bu seçimde sandığa yansıyabileceğini düşünüyorum.

Yani aday olmayı düşünseydiniz Ak Parti’den düşünmez miydiniz?

Düşünmezdim. Kaldı ki Cumayeri’ndeki Ak Parti yerel siyasetçilerinin, siyaset tarzını da yukarıdakilere ekleyebiliriz.

Beş yıldır aralıksız Cumayeri’nde yaşıyorum. Belediye başkanlığım dışında ilk kez bu kadar uzun süre Cumayeri’ni izleme fırsatım oldu. Bu süre içerisinde, gerek sivil vatandaşlarla, gerekse bürokrasideki insanlarla yapmış olduğum görüşmelerden aldığım izlenim, ilçemizin siyasi anlamda yeterince temsil edilemediğini ortaya koyuyor. Ayrıca siyasilere dertlerini anlatmakta zorlandıklarını, siyasilere ulaşamadıklarını söylüyorlar.

Seçmen bu duruma kayıtsız kalmaz. “Reis sevgisinin” varlığı bir gerçek. Ancak MHP’ye oy veren de “Cumhur İttifakına oy verdim” diyerek vicdanını rahatlatabiliyor. Bunun örneklerini genel seçimde gördük. Şu anda fındıkla ilgili tepkiler de bunun üzerine eklendi. Daha kötü sonuçların ortaya çıkmaması için hiçbir neden yok.

Yani Ak Parti seçimi kazanamayacak mı diyorsunuz?

Kazanabilir. Ancak bunun için iyi bir aday belirlemeli ve çok iyi seçim çalışması yapmalı. Birkaç kez Ak Parti’den aday adayı olmuş biri olarak, aday belirleme sürecinin çok doğru işletildiği kanısında değilim. Cumayeri özelinde söylemiyorum ancak bir aday adayı “genel merkezde tanıdıklarım var” diye aday adayı oluyorsa ve hatta aday olup seçilebiliyorsa… Sözün bittiği yerdeyiz demektir.İnşallah bu seçimlerde farklı olur.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Tüm adaylara başarılar,  yerel seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.İnşallah Cumayeri’ne vizyon sahibi ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Cumayeri bırakacak başkanın seçilmesini temenni ediyorum.Ayrıca bana bu fırsatı verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
4930 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,83

Tepkili Biri

29.9.2018 - 18:20:25

Seçimler, bizi yönetecek olanlar çok önemli. Önemli de küçük yerlerde herkes parası kadar konuşuyor. Parayla satılanlar seçimin akıbetini belirliyor. Son bir kaç gece birilerine para veriliyor; hop bir yere yaslanılıyor. Parayı alanlarda "adam(!)" gibi geziyor. Bunlar bir sonraki seçimde birde milletin karşısına aday olarak çıkıyor. Parayı alan rüşvet almış, verende rüşvet vermiştir. Böylelerinin kazandığı ve kazandırdığı bir seçimde milli iradeden söz edilebilir mi? Varın siz karar verin.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR