Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[12:59] İŞTE ESMAHANIM'IN SON HALİ -- [12:57] 7 KİŞİNİN KİMLİĞİ AÇIKLANDI -- [11:58] BAKAN DÖNMEZ GELİYOR -- [11:27] AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Düzce'de -- [11:15] Soylu ve Özlü Gece Yarısı Bölgeyi İnceledi -- [11:00] Beşir Derneği Yiyecek İçecek İkram Etti -- [10:55] VALİLİK SON DURUMU AÇIKLADI -- [10:09] Vatandaşlar Birlik Olup Hastayı Çıkardı -- [10:02] Sel Belediye Garajını da Vurdu -- [09:43] Tatilcilerin Araçları Denize Sürüklendi --
Eğitim
Düzce?de Peyzaj Mimarlığı Eğitiminin 20. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün düzenlediği “Düzce’de Peyzaj Mimarlığı Eğitiminin 20...

21.10.2014 15:45:00
877 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce?de Peyzaj Mimarlığı Eğitiminin 20. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün düzenlediği “Düzce’de Peyzaj Mimarlığı Eğitiminin 20. Yılı Programı ” Üniversitenin  Cumhuriyet Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Konferansa Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Ankara Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Memluk, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Akbulut, Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman Uzun, Peyzaj Mimarlığı öğretim üyeleri, mezun olan öğrenciler, şimdiki öğrenciler ve misafirler katıldı.

Eski Tekel binasından bugünlere geldik

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman Uzun, bölümün kuruluş aşamalarından bahsederek o zamanki şartların ne kadar zor olduğunu vurguladı. “Bundan 20 sene önce Bolu İlinin Düzce İlçesinde eski bir Tekel binasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi adı altında Orman Fakültemizi açtık. İlk dönem hem hocalar hem de öğrenciler açısından çok zor geçmişti. Çok geçmeden bu zorluklar bir umuda dönüştü. 1998’de ilk mezunlarımızı verdik, 1999 yılında bölümümüzün adı duyulmaya başlandığında tam da o sıralarda gelen 17 Ağustos ve 12 Kasım depremleri bölümümüzü kötü bir şekilde etkiledi. Ders yapılan Tekel binası depremden zarar gördü. Düzce’nin de il olmasıyla beraber afetin olumsuzluklarını aşmaya çalışarak dersliklerimizi yeniden oluşturduk.” diyen Uzun sözlerine “1994’te eski Tekel binasının önüne dikilen fidan 2014’te büyüdü, gelişti, o fidan artık kökleri derinleşen bir ağaç oldu ” diyerek konuşmasına son verdi.

20.yılımızı coşkuyla kutluyoruz

Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Akbulut da konuşmasında “Peyzaj Mimarlığının 20. Yılını kutlarken aynı zamanda da Fakültemizin de 20. Yılını kutlamaktayız, 15. Yıl etkinliğini de gerçekleştirmiştik, bu kutlamaların geleneksel hale gelmesi fakültemiz açısından önemli bir yere sahiptir. Geçmişe dönüp baktığımızda da görüyoruz ki her geçen zamanda gelişmeler sağladık.” diyerek geçmişten günümüze bilgiler verdi. 1994-1998 ve 2014 yılları arası karşılaştırmalar ve ortaya çıkan gelişimler paylaşan Prof. Dr. Akbulut, Rektörümüze, sağlanan bütçe için teşekkürlerini sundu.

Etkinlikte, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Memluk Peyzaj mimarlığının dünü, bugünü ve yarınını dinleyicilerle paylaştı. Konferans salonumuzdaki ikinci sunumu olduğunu belirten Memluk, Türkiye’deki peyzaj mimarlığının oluşumundan bahsederek “Türkiye’de ilk peyzaj adını anan kişi Mevlüt Baysal’dır onunla birlikte bu bölüm gelişmeler göstermiştir. Çalışmalar o kadar yoğundu ki biz asistanlar olarak eve gitmeye utanırdık, ben bu mesleğe olan aşkı böyle ifade ediyorum.” dedi.

Düzce’ye çok önemli katkılarımız oldu

Peyzaj Mimarlığı Öğretim üyesi Doç. Dr. Osman Uzun konuşmasında 1994’ten 2014’e Orman Fakültesi peyzaj mimarlığı hakkında bilgiler vererek “20 yıllık sürçte çok sayıda öğrencimiz oldu. Düzce’ye de ilişkin farklı çalışmalar ortaya koyduk, Düzce kenti için çevre düzenlemeleri, havza çalışmaları yaptık. Üniversitemiz sınırları içerisinde de çalışmalarımız oldu. Çeşitli hedeflerimiz var bunları geçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Sonuç olarak 1994’te dikilen bir fidan ağaç haline geldi, siz gençlerle birlikte bir orman haline geldik.” dedi.

Program, bölümde emeği geçen öğretim elemanları, peyzaj mimarlığı mezunları ve öğrencilerimizin konuşmalarının ardından gerçekleştirilen kokteyl ile son buldu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
877 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI
17.07.2019 - 10:15
YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI