Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:09] Müşterek Yapı Kuruluş Yıldönümünü Unutmadı -- [17:55] NİCE BAŞARILI 14 YILLAR DİLİYORUM -- [17:45] ZENON TEKSTİL'DEN KUTLAMA ZİYARETİ -- [17:37] İYİ PARTİ'DEN KUTLAMA ZİYARETİ -- [17:32] KOLOĞLU'NDAN TEBRİK ZİYARETİ -- [15:28] KAÇAK KAZIDA ŞOK DETAYLAR -- [15:22] YEMENİCİ'DEN OXİJEN MEDYA ZİYARETİ -- [15:12] 2 GÜNDÜR HABER ALINAMIYORDU -- [14:03] OTOMOBİL KONTROLDEN ÇIKTI -- [13:48] ÇANAKKALE ZORLADI FAKAT OLMADI 44-37 --
Eğitim
Bahçeye değil okula gidiyorlar

Fındık toplamak için soğu illerinden Çilimli ve Akçakoca ilçesine gelen mevsimlik tarım işçileri fındık bahçesine fındık toplamaya giderken, beraberinde...

15.8.2015 15:48:03 -
794 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Bahçeye değil okula gidiyorlar

Fındık toplamak için soğu illerinden Çilimli ve Akçakoca ilçesine gelen mevsimlik tarım işçileri fındık bahçesine fındık toplamaya giderken, beraberinde getirdikleri çocuklar da belirlenen alanlarda okula giderek eğitimlerine devam ediyor.

Her yıl fındık hasat döneminin gelmesi ile birlikte Türkiye'nin Doğu illerinden Düzce'ye gelen mevsimlik tarım işçileri, beraberinde çocuklarını da getiriyor. Mevsimlik tarım işçileri için ayrılan alanlar her yıl modernize edilirken, işçilerin beraberinde getirdiği çocukların çalıştırılmaması için çalışmalar da her geçen gün artıyor. Bu çalışmalar kapsamında hayata geçirilen proje kapsamında çocuklar bahçe yerine okula gidiyor.

 Çilimli ve Akçakoca ilçelerinde devam eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ILO Türkiye Temsilciliği işbirliğinde yürütülen İlindeki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Projesi mevsimlik tarımda çocuk işçiliği ile mücadele konusunda etkin oluyor.

Çilimli İlçesinde projenin yürütücüsü Nuray Eran ve Ayşegül Öztürk, Öğretmenler Huri Soylu, Nursel Yıldır, Fatmanur Öztürk, Cansu Filizkıran, Hannan Zeynep Bektaşoğlu, Ömer Bektaşoğlu, Çilimli Anaokulu'nda eğitimlere devam ederken çocuklarda bu eğitim ve etkinliklerden büyük zevk alıyor.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
794 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

SAFİR ÖĞRENCİLERİ MÜZE GEZDİ
HEM GEZİYORLAR, HEM TEMİZLİYORLAR
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
BİLSEM ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI
 OYUN SOKAKTA ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR
EĞİTİM VİZYONU ANLATILIYOR
16.4.2019 - 11:59
EĞİTİM VİZYONU ANLATILIYOR
İNGİLİZCE ÖĞRETİMİNDE YAKLAŞIMLAR ANLATILDI