Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:56] Nasıl ortaya çıktı? -- [10:51] ANTRENÖRLERE TEŞEKKÜR ETTİ -- [10:49] BELEDİYE BORÇTAN KURTULACAK -- [10:18] 'KADIN EĞİTİMLE GÜÇLENDİRİLMELİDİR' -- [10:04] KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLECEK? -- [19:11] SEHVEN HATA YAPILMIŞTIR -- [17:52] ÖREN KÖYÜNDE YANGIN -- [17:31] TEM OTOYOLUNDA KAZA 2 YARALI -- [16:24] Bülent Arınç YİK üyeliğinden istifa etti -- [15:10] GİZEMLİ TARİH ORTAYA ÇIKIYOR --
Eğitim
TEOG'da yerleşemeyen öğrencilere ikinci şans

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada TEOG'da tercih yapan ve herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen öğrencilere ikinci bir şans tanındığı duyuruldu.

1.10.2015
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
TEOG'da yerleşemeyen öğrencilere ikinci şans

 

 Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada TEOG'da tercih yapan ve herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen öğrencilere ikinci bir şans tanındığı duyuruldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada temel eğitimden ortaöğretime geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri ile ilgili yeni bir uygulama yapıldığı bildirildi. Yeni yapılacak uygulama ile ilgili olarak şu bilgiler verildi: " 30 Eylül tarihi itibariyle gerçekleştirilen nakil ve kabuller sonucu boş kalan kontenjanlar 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle ilan edilecektir. Bu kapsamdaki öğrenciler 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren ilçe millî eğitim müdürlüklerince e-Okul sistemi üzerinden görülebilecektir.

Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bu kapsamdaki öğrenciler için mevcut taban puan ve kontenjan esasına göre 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden boş kontenjan ilan edilen okullara il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 3 (üç) tercih başvurusu alınacak ve yerleştirmeler 9 Ekim 2015 tarihinde merkezi yerleştirme ile yapılarak sonuçlar aynı gün ilan edilecektir. Buna rağmen hâlâ herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen; ancak örgün ortaöğretimde öğrenim görmek isteyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca taban puan ve kontenjan esasına göre yerleştirilebilecektir. Ortaöğretimin zorunlu eğitim kapsamında olması sebebiyle tüm bu işlemlerden sonra herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin kesin kayıtları ise açık liseye yapılmış sayılacaktır."


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

OKUL VE ÖĞRETMENLERE BELGELERİ VERİLDİ
NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ ÖSYM SINAVLARI İÇİN HAFTA SONU AÇIK
UZAKTAN EĞİTİM 4 OCAK’A KADAR DEVAM EDECEK
ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE KLİP HAZIRLADI
KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLECEK?