Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:09] Müşterek Yapı Kuruluş Yıldönümünü Unutmadı -- [17:55] NİCE BAŞARILI 14 YILLAR DİLİYORUM -- [17:45] ZENON TEKSTİL'DEN KUTLAMA ZİYARETİ -- [17:37] İYİ PARTİ'DEN KUTLAMA ZİYARETİ -- [17:32] KOLOĞLU'NDAN TEBRİK ZİYARETİ -- [15:28] KAÇAK KAZIDA ŞOK DETAYLAR -- [15:22] YEMENİCİ'DEN OXİJEN MEDYA ZİYARETİ -- [15:12] 2 GÜNDÜR HABER ALINAMIYORDU -- [14:03] OTOMOBİL KONTROLDEN ÇIKTI -- [13:48] ÇANAKKALE ZORLADI FAKAT OLMADI 44-37 --
Eğitim
Bu çocukların günahı ne?

Aybaşı köyünde öyle bir mağduriyet yaşanıyor ki, hem de 21. yüzyıla yakışmayan bir ilkellikte. Taşımalı sistem olmayınca köyün çocukları her sabah 10 kilometre uzaktaki okula ya pat pat ya da motosikletle götürülüyor.

3.10.2015 - 15:42
1006 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Bu çocukların günahı ne?

Merkeze bağlı Aybaşı köyünde yaşanan ilkellik hem büyükleri hem çocukları mağdur ediyor. Okulların başlamasıyla aileler ve çocuklar adeta çile çekmeye başlamış. Taşımalı sistemin olmadığı köy çocuklarını okula götürmekte aciz kalan aileler kendi imkanları ile çözüm üretmiş durumdalar.

Köyden 10 kilometre uzaktaki Konuralp İlköğretim okuluna giden öğrenciler yağmur çamur demeden her sabah babaları tarafından ya pat pat ya motosiklet, ya da aracı olan diğer köylülerden rica edilerek okula götürülüyor. Havaların soğumaya başladığı şu günlerde pat patla okula giderken üşüyüp hasta olma tehlikesi ile de yüz yüze olan miniklerin 21. yüz yılda yaşadığı bu ilkellik, Düzce’nin eğitimdeki sorunlarının birini daha gözler önüne seriyor.

Çözüm bekliyoruz

Aybaşı köyünden her sabah çocuğunu Konuralp’e motosikleti ile götürmek zorunda kalan Resul Ayvaz , “ çocuklarımızı okula göndermeyelim mi, ne yapalım” diyerek yetkililerden çözüm istedi. Ayvaz, “ Taşımalı sistem köyümüzde daha başlamadı. Yetkililerle görüştük. Müracaatımızı yaptık.Yetkililer biliyor ama daha çözülmedi. Hava yağmurlu görüyorsunuz. Hava soğuk diye çocukları okula göndermeyelim. Aybaşı köyü Türkiye Cumhuriyetinden silinmiş bir köy. Yollarımıza bakın. Onu geçtik çocuklarımızı okula göndermiyoruz. Daha bir çok köy var böyle. Bir an önce çözülmesini istiyoruz.” Dedi.

Patpatlı taşımalı sistem

Çocuklarını her sabah pat pat ile okula taşımak zorunda kalan Fethi Aydoğan ise, hem ailelerin hem çocukların mağdur olduğunu söyledi. Aydoğan, “ Konuralp İlköğretim okulundan geliyoruz. Her gün çok zor şartlar altında getirip götürüyoruz. Havalar da soğudu çocuklar üşüyor hasta oluyor. Perişan haldeyiz, mağduruz.” Şeklinde konuştu. Aybaşı köyü sakini yaşlı bir teyze ise çocukları her sabah pat patta gördüğünde içinin yandığını ifade ederken , “köyümüze bakan yok” dedi, son çare çocukları okula göndermeyeceklerini belirtti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1006 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

SAFİR ÖĞRENCİLERİ MÜZE GEZDİ
HEM GEZİYORLAR, HEM TEMİZLİYORLAR
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
BİLSEM ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI
 OYUN SOKAKTA ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR
EĞİTİM VİZYONU ANLATILIYOR
16.4.2019 - 11:59
EĞİTİM VİZYONU ANLATILIYOR
İNGİLİZCE ÖĞRETİMİNDE YAKLAŞIMLAR ANLATILDI