Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:32] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [18:30] Tüm otobüslere genel bakım yapıldı -- [17:29] KISITLAMA GÜNÜ TRAFİK KAZASI -- [17:21] Anons ve sıra numarasına göre binilecek -- [17:13] Ulusal Basında Geniş Yer Buldu -- [16:43] 100'E YAKIN KAZADA 33 CAN KAYBI -- [16:40] Ulaşım Tedbirli Olarak Başlayacak -- [16:36] Mantar Toplamayı Eğlenceye Dönüştürdüler -- [15:13] HASTANELERDE SALGIN TEDBİRLERİ GEVŞETİLECEK -- [14:19] Düzce Hiç Bu Kadar Sessiz Olmamıştı --
Eğitim
Büyüklerine taş çıkarttılar

Namık Kemal İlkokulu’nda okul başkanı seçmek için seçim düzenlendi. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerini hatırlatan okul başkanlığı seçimlerinde her şey milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi yapıldı. Şeffaf sandıkta oy kullanan öğrenciler 12 kişi arasından başkan seçmek için gizli oylama yaptılar. Oylamalar sonucunda 4. Sınıf öğrencisi Alperen Ün okul başkanı seçildi.

5.11.2015
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Büyüklerine taş çıkarttılar

Öğrencilere demokrasi anlayışını aşılamak ve seçimlerin nasıl yapıldığını da göstermek amacı ile Namık Kemal İlkokulu yönetimi tarafından Okul Başkanlığı Seçimleri, 1 Kasım milletvekilliği genel seçimleri gibi yapıldı. Oy pusulaları, oy kabinleri, eve mührü ve şeffaf oy sandıklarının kullandığı Namık Kemal Okul Başkanlığı seçimlerinde 12 aday yarıştı. İlkokul 3 ve 4. Sınıfa giden 800 öğrencinin kullanacağı oylama öncesi Okul Müdürü Ali Kemal Ardıç, oy pusulaları ve evet mührünün kullanımı konusunda öğrencilere bilgiler verdi. Ardından yapılan oylamalar sonucunda Namık Kemal İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Alperen Ün, 131 oyla yeni okul başkanı oldu.

Başkan seçildikten sonra neler yapacağını anlatan Alperen Ün, “Oylama çok demokratikti Bana oy veren herkese teşekkür ederim. Başkan olmamla birlikte ilk olarak sınıfta boş derslerde kullanılması için kutu oyunları alacağız. Spor olması için sınıflar arası turnuvalar yapacağız. Dilek kutusu koydum arkadaşlarımın şikayet ve önerilerini dinleyeceğiz. Başkan olmak çok güzel bir duygu” dedi.

Başkan Alperen Ün’ü diğer adaylar ve arkadaşları alkışlayarak tebir ettiler. 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Okul Bahçesinde Ata Tohumu Yetiştiriyorlar
20 HAZİRAN'DA YAPILACAK LGS SINAVINI ANLATTI