Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:45] 3 İsmin Vekilliği Düşürüldü -- [19:43] 102 ÜLKEYE DESTEK VERİLDİ -- [17:55] Özgür Binbaşı Ağrı'ya Tayin Oldu -- [17:50] ASIL VE YEDEK KADROLAR BELLİ OLDU -- [17:44] VALİLİKTEN YENİ KORONA TEDBİRLERİ KARARI -- [17:10] 153 Yerine Bu Uygulama da Kullanılabilecek -- [16:57] Üst Düzey Hijyen Kuralları ile Çorbacı Yeniden Hizmette -- [15:06] YARALI ASKERE SÜRPRİZ ZİYARET -- [13:27] Tilkiyi Elleriyle Beslediler -- [11:27] Tarımsal Atıklardan Odun Sirkesi Üretilecek --
Eğitim
Hakan Zengin’den öğrencilere girişimcilik dersi

Divapan Genel Müdürü Hakan Zengin, Düzce Üniversitesi öğrencilerine girişimcilik dersi verdi.

28.11.2015
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Hakan Zengin’den öğrencilere girişimcilik dersi

TÜBİTAK tarafından desteklenen üniversitelerde Girişimcilik Eğitimi Sertifika Programı kapsamında girişimcilik eğitimleri veriliyor. TÜBİTAK tarafından desteklenen Düzce Üniversitesi’nde de girişimcilik dersleri sürüyor. Bu kapsamda Divapan Genel Hakan Zengin de Düzce Üniversitesinde eğitime başvuran lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı bir programda deneyimlerini ve iş yaşamındaki tüm tecrübelerini paylaştı.

Zengin, dünyanın en iyi markaları arasına hiçbir Türk markasını olmadığını bildirdi. Zengin, “Türk şirketleri eski Türk filmlerinde seyrettiğimiz gibi daha çok aile şirketi mantığında kalıyorlar. İnovatif olamadıkları, şeffaf, adil, dinamik bir yönetim sergileyemedikleri ve dolayısıyla kısa dönemde faaliyetlerini bitirip, yerlerini yenilerine bıraktıkları, yeni kurulan firmaların da krizlere dayanıklı firmalar kuramadıkları için yaşanan krizlerle kapandıklarını ve yine yerlerini yeni firmalara bıraktıklar” dedi.

Zengin, sağlam ayakları yere varan firmaların kurulması gerektiğini belirterek “Sağlam firmalar kurmalıyız. Tüm faaliyetlerimizi pazardan hatta dünya pazarından başlatmalıyız” diye konuştu.

İş hayatına mail ve cep telefonları gibi iletişim araçlarının eklendiğini işaret eden Zengin, “Devletin çok ciddi teşvikleri var. Örneğin ülkemizde bir fikri olan herkese üniversitelerin ikinci sınıfından itibaren 100 bin TL destek veriliyor. Bunları mutlaka değerlendirin“ tavsiyesinde bulundu.

Hakan Zengin derste öğrencilerden gelen soruları da tek tek yanıtladı. Eğitime katılan toplam 50 öğrenci Hakan Zengin’i büyük bir dikkatle dinledi.

Hakan Zengin konuşmasının sonunda ise kendisini öğrencilerle buluşturulan Prof. Dr. Serkan Subaşı’na teşekkür etti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,62

Fırat

29.11.2015 - 09:59:06

Bir bilinçlendirmedir gidiyor,para isteyince O KADARINIDA SEN BUL deniyor.Bana ait olan param olsun ne girişimlerde bulunacağımı iyi bilirim.Devlet veriyor ,başkası veriyor bunlar laf ,sadece kara ortaktırlar, zarar olunca tepene çökerler

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR