Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:06] Bahadır Evin Direği Oldu -- [17:59] Özlü Gençlere Dijital Dönüşümü Anlattı -- [17:58] Yaz Kış Çalışacağız Dedi -- [17:49] TEM'de Uyuşturucu Baskını -- [15:54] Gümüşova’ya Yeni İlçe Başkanı -- [15:32] Uğur'lulara Deprem Gerçeği Anlatıldı -- [15:27] Diş Çekemiyor Sadece Reçete Yazabiliyor -- [15:01] Minikler Mehmetçik İçin Selam Durdu -- [14:21] Taksicilerin Sıkıntılarını Dinlediler -- [13:20] Mahalle Ziyaretleri 5 Yıl Boyunca Sürecek --
Eğitim
Hakan Zengin’den öğrencilere girişimcilik dersi

Divapan Genel Müdürü Hakan Zengin, Düzce Üniversitesi öğrencilerine girişimcilik dersi verdi.

28.11.2015
552 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Hakan Zengin’den öğrencilere girişimcilik dersi

TÜBİTAK tarafından desteklenen üniversitelerde Girişimcilik Eğitimi Sertifika Programı kapsamında girişimcilik eğitimleri veriliyor. TÜBİTAK tarafından desteklenen Düzce Üniversitesi’nde de girişimcilik dersleri sürüyor. Bu kapsamda Divapan Genel Hakan Zengin de Düzce Üniversitesinde eğitime başvuran lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı bir programda deneyimlerini ve iş yaşamındaki tüm tecrübelerini paylaştı.

Zengin, dünyanın en iyi markaları arasına hiçbir Türk markasını olmadığını bildirdi. Zengin, “Türk şirketleri eski Türk filmlerinde seyrettiğimiz gibi daha çok aile şirketi mantığında kalıyorlar. İnovatif olamadıkları, şeffaf, adil, dinamik bir yönetim sergileyemedikleri ve dolayısıyla kısa dönemde faaliyetlerini bitirip, yerlerini yenilerine bıraktıkları, yeni kurulan firmaların da krizlere dayanıklı firmalar kuramadıkları için yaşanan krizlerle kapandıklarını ve yine yerlerini yeni firmalara bıraktıklar” dedi.

Zengin, sağlam ayakları yere varan firmaların kurulması gerektiğini belirterek “Sağlam firmalar kurmalıyız. Tüm faaliyetlerimizi pazardan hatta dünya pazarından başlatmalıyız” diye konuştu.

İş hayatına mail ve cep telefonları gibi iletişim araçlarının eklendiğini işaret eden Zengin, “Devletin çok ciddi teşvikleri var. Örneğin ülkemizde bir fikri olan herkese üniversitelerin ikinci sınıfından itibaren 100 bin TL destek veriliyor. Bunları mutlaka değerlendirin“ tavsiyesinde bulundu.

Hakan Zengin derste öğrencilerden gelen soruları da tek tek yanıtladı. Eğitime katılan toplam 50 öğrenci Hakan Zengin’i büyük bir dikkatle dinledi.

Hakan Zengin konuşmasının sonunda ise kendisini öğrencilerle buluşturulan Prof. Dr. Serkan Subaşı’na teşekkür etti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
552 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,54

Fırat

29.11.2015 - 09:59:06

Bir bilinçlendirmedir gidiyor,para isteyince O KADARINIDA SEN BUL deniyor.Bana ait olan param olsun ne girişimlerde bulunacağımı iyi bilirim.Devlet veriyor ,başkası veriyor bunlar laf ,sadece kara ortaktırlar, zarar olunca tepene çökerler

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Genç Nesiller Adige Dilini Öğreniyor
E-REHBERLİK VE ÖZEL EĞİTİM PROGRAMI YAPILDI
Öğrencileri Geleceğe Hazırlayacaklar
Uğur'lulara Deprem Gerçeği Anlatıldı
Derslere sporlar başlıyorlar
19.10.2019 - 16:44
Derslere sporlar başlıyorlar