Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:07] GERİ SAYIM BAŞLADI -- [10:06] Ekonomik destek istedi -- [10:01] Sezon öncesi stress attı -- [09:57] Millet Bahçesi mi, Okul mu? -- [09:48] VALİLİK AÇIKLADI -- [18:14] İLACI YAZILMAYINCA İNTİHARA KALKIŞTI -- [17:48] Enerji hammadde fabrikası olacak -- [17:43] Düzenli aralıklarla duraklar temizleniyor -- [17:28] Fabrikada 200 kişi çalışıyor -- [17:24] Mecliste kat adedi tartışması --
Eğitim
Sosyal Bilimler Lisesi Artık İmam Hatip’in

Son günlerde sadece Akçakoca’nın değil, ülke gündeminde de önemli bir yer tutan Sosyal Bilimler Lisesinin İmam Hatip Lisesinin kız öğrencilere tahsis edilmesi konusunda en zor eşik aşıldı.

22.09.2016
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Sosyal Bilimler Lisesi Artık İmam Hatip’in

  Bu sabah saatlerinden itibaren velilerinin aldığı karar uyarınca Barbaros Anadolu lisesine giden SBL (Sosyal Bilimler Lisesi) öğrencileri, gittikleri okulun idarecileri ve öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılandılar.

Bilindiği üzere, 3 ayı aşkın bir zamandır İmam Hatip Lisesinin kız bölümüne dönüştürüleceği söylenen SBL öğrencilerinin, yeni eğitim döneminde ilçenin başka bir okulunun üst katında eğitim görmesi yönünde karar alınmıştı.

Hafta başından itibaren okullarını terk etmeyeceklerini ve başka bir yere taşınmak istemediklerini belirten SBL öğrencileri ise, sınıflarda ve koridorlarda oturarak sorunun çözülmesini beklemişlerdi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Özer’in nakil işlemlerinin her aşamasında büyük bir özveri gösterdiği, SBL öğrencilerinin başka bir kuruma taşınması olayında son perde bugün oynandı.

Sabah saatlerinde okullarına gelen SBL öğrencileri ve veliler birkaç toplantıyla durumu yeniden alarak yeni okula taşınma kararı aldılar.

Yapılan toplantıda, SBL öğrenci velileri ve okul aile birliği yönetimi, mevcut durumun öğrencilerin eğitim görme hakkını engeller duruma geldiği ve yapılan yoklamalarda yeni sınıflarında görülmeyen öğrenciler açısından telafisi zor sorunları ortaya çıkabileceği fikri ortaya çıktı.

Toplantı sırasında veliler, eğitimin başka bir kurumda da olsa ara vermeden devam etmesi gerektiği, fakat okulun yeniden kazanılması ve çocukların yaşadıkları mağduriyetin kısa sürede ortadan kaldırılması için hukuk alanında hak arama çabalarının ise devam edeceği yönünde karar aldılar.

Toplantının bitmesinin ardından alınan kararı koridorlarda bekleşen öğrencilere aktaran isim ise Ak Parti belediye Meclisi Üyesi Hasan Ali Yanmaz oldu.

Kendisi de SBL öğrencisi velisi olan Hasan Ali Yanmaz, daha sonra okul bahçesinde toplanan veliler ve öğrencilere yönelik bir konuşma yaparak, hem alınan kararın içeriği hem de bundan sonra izleyecekleri yollarla ilgili bir sunum yaptı.

Yanmaz’ın konuşmasının ardından bir öğrenci velisi de yaptığı konuşmada, 15 Temmuz sonrasında Başbakan’ın arkasında nasıl bir etten duvar ördüysek, kendileri de bu mağduriyet karşısında bizim yanımızda etten duvar örmelidir şeklinde konuştu.

Sosyal Bilimler Lisesi önündeki konuşmaların ardından ise veliler ve öğrenciler yeni okullarına gitmek üzere yola koyuldu.

Çuhallı çarşısındaki Barbaros Anadolu Lisesine topluca yürüyerek giden öğrenciler, yol boyunca ‘’Zulme hayır ! Adalet İstiyoruz ! ‘’ şeklinde sloganlar attılar.

Barbaros Anadolu lisesi avlusuna girildiğinde ise, kurum idarecileri ve öğrenciler nakil olan öğrencileri çiçekler ve çikolatalarla karşıladılar.

Öğrenciler, okul bahçesinde diğer öğrencilerle birlikte sıraya girerken, Barbaros Anadolu Lisesi ve Sosyal Bilimler lisesi okul müdürleri yeni duruma ilişkin birere konuşma yaparak, tüm öğrencilere başarılar dilediler.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

LGS BİRİNCİ YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI
VALİLİK AÇIKLADI
14.08.2020 - 09:48
VALİLİK AÇIKLADI