Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[02:05] FINDIK İŞÇİLERİNDE KORONA ÇIKTI -- [18:21] Korona Denetimleri Sürüyor -- [17:33] ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ -- [15:46] ŞOFÖRLERİN EĞİTİMİ BAŞLADI -- [15:39] Aylar Sonra Halı Sahalar Açılıyor -- [14:02] Akkadınlardan Dilipak'a Tepki -- [13:48] Denetimleri Vali Atay Yönetti -- [12:24] VALİ ATAY RAFTİNG YAPTI -- [12:19] AYŞE KILIÇ TEKRAR MÜDÜRLÜĞE GETİRİLDİ -- [11:31] Muhtar Ölümden Döndü --
Eğitim
Vali Dağlı açıkladı “Hem okuyacaklar hem para kazanacaklar”

5.06.2017
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Vali Dağlı açıkladı “Hem okuyacaklar hem para kazanacaklar”

Vali Zülkif Dağlı Mesleki Eğitim alanında yapılan radikal değişiklikler ile artık öğrencilerin hem okuyup hem de para kazanabileceklerini söyledi.
 Çıraklık Eğitim Merkezlerinin Mesleki Eğitim Merkezlerine dönüştürülerek lise statüsü kazandığını kaydeden Vali Dağlı, bu değişimin getirilerini düzenlenen toplantı ile hem ilgili kurumlara hem de basın mensuplarına aktardı. 
 Dağlı, yürürlüğe giren değişiklik ile mesleki eğitim alan öğrencilerin aynı zamanda ustalık ve girişimcilik belgelerine sahip olabileceklerini, bu sayede kendi işyerlerini açarken KOSGEB desteği alabileceklerini kaydetti. Öğrencilerin eğitim sürelerince asgari ücretin 3’te 1’i oranında maaş alacaklarını belirten Dağlı şöyle konuştu: “Çıraklık Eğitim Merkezleri ile ilgili geçtiğimiz yıl Aralık ayında mevzuatta çok radikal bir değişiklik yapıldı ve buralar Mesleki Eğitim Merkezi adı altında lise olarak yeniden yapılandırıldı. Öğrencilerimiz burada haftada 1 veya 2 gün okulda kalan günlerde ise iş başında sanayide eğitim yapmak suretiyle lise diplomasına sahip olacaklar. Aynı zamanda ustalık belgesine sahip olabilecekler. Kendi işyerlerini açmak istediklerinde girişimcilik sertifikaları da olacağı için KOSGEB’den 50 bin lira tutarında mali yardım alabilecekler. En önemlisi şu bu öğrencilerimizin tamamı kanunun getirdiği gereklilik olmak üzere devlet tarafından sigortası olacak. Birde Asgari ücretin 3’te 1’i oranında kendilerine maaş verilecek.”
 Zülkif Dağlı hedefin mesleki eğitimde Avrupa standartlarına ulaşmak olduğunu dile getirerek “Bizim hedefimiz mesleki eğitimde Avrupa standartlarını yakalamak. Özellikle orta Avrupa ülkelerinde mesleki eğitim çok iyi. Bizde mesleki eğitim alanında çok ciddi bir eksik var. Geliştirmek için çok önemli bir değişiklik yapıldı. Şunda da yürürlüğe girdi. Önümüzdeki yıldan itibaren talebin artması halinde programın yoğunlaşacağını tahmin ediyoruz” dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

LGS BİRİNCİ YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI