Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:27] YİĞİT BAŞKAN RAKİPSİZ -- [09:07] 700 YILLIK TATLI İLGİ ODAĞI -- [08:38] Kendisinden 3 gündür haber alınamayan kişi, 5 metrelik çukurda bulundu! -- [15:30] PARMAĞINDAN AKREP SOKTU -- [15:07] Batı Karadeniz'de fırtına -- [13:33] Hemşin’de pat pat kazası:2yaralı -- [13:26] Düzce Belediyesinden Yüksekova'ya park -- [13:13] Projeye TÜBİTAK’tan Destek -- [12:57] OYUNCU ANNE DÜZCELİLERLE BULUŞTU -- [12:50] Yığılca''da orman yangını --
Eğitim
Üniversite Sanayi İşbirliği Eğitimi Tamamlandı

TÜBİTAK BİDEB 2237 Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında; Düzce Teknopark A.Ş. ve Düzce Teknoloji Transfer Ofisi’nin desteklediği ’Mühendislik ve Fen Bilimlerine Yönelik Üniversite Sanayi İşbirliği Projeleri Hazırlama Eğitimi’’ gerçekleştirildi.

23.9.2017 - 16:40
878 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Üniversite Sanayi İşbirliği Eğitimi Tamamlandı

Yoğun ilgi gösterilen eğitimler için Düzce Üniversitesi ve ülkemizin 50 farklı üniversitesinden toplam 180 başvuru alındı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda Düzce Üniversitesi ve 15 farklı üniversiteden toplam 23 akademisyen ile 5 özel sektör temsilcisi eğitimlerde yer aldı.

Üç gün süresince devam eden eğitimlerin ilk günü, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş’ın açılış konuşmasıyla başladı. Sonrasında Düzce TTO Üniversite Sanayi İşbirliği Birimi Koordinatörü Özge Özkan, “TÜBİTAK TEYDEB Destekleri” hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Düzce TTO FSMH Birimi Koordinatörü Dr. Aslı Astarcı’nın “Üniversite-Sanayi İşbirliği Projelerinde Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konulu sunumuyla devam eden eğitimin öğleden sonraki bölümünde ise Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serkan Subaşı, TÜBİTAK TEYDEB 1505 Destek Programı ve SAN-TEZ Projeleri ile ilgili hazırlık aşamaları ve örnek projeler hakkında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Eğitimin ikinci gününde, Düzce Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Tüzün Özmen, TÜBİTAK ARDEB Destek Programlarından olan ve Üniversite-Sanayi İşbirliğini teşvik eden “1003 Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projelerini Destekleme Programı” ile ilgili bilgiler aktararak proje hazırlama deneyimlerini anlattı. Günün devamında ise Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüsnü Gerengi, “TÜBİTAK 1501 ve 1507 Destek Programları” hakkında bir sunum gerçekleştirerek proje yazım tecrübelerini katılımcılara aktardı.

Eğitimin üçüncü ve son gününde ise, aralarında özel sektör temsilcileri ve Düzce TTO ekibinin de bulunduğu 5 grup oluşturularak gün boyunca proje fikirleri geliştirildi. Oluşturulan proje taslakları gün sonunda sunum şeklinde katılımcılar ile paylaşılarak interaktif bir eğitim gerçekleştirildi. Eğitim sonunda yapılan memnuniyet anketi neticesinde, eğitimin geleneksel hale dönüştürülerek yeni araştırmacılara hizmet vermek üzere her yıl düzenlenmesi planlanıyor.

‘’Mühendislik ve Fen Bilimlerine Yönelik Üniversite Sanayi İşbirliği Projeleri Hazırlama Eğitimi’nin kapanışında, Düzce Teknopark A.Ş. ve Düzce Teknoloji Transfer Ofisi ekibi, eğitime katılan tüm özel sektör temsilcileri ve akademisyenlere teşekkür ederek başarılar diledi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
878 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Polislerden öğrenci servislerine denetim
DTSO’dan öğrencilere kırtasiye yardımı