Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[12:59] AK Partili ilçe başkan: Reis isterse koşa koşa Afrin'e gideriz -- [12:48] Yerli otomobilde bütün yetki Özlü’de -- [12:18] 3 Metreden Ölüme Düştü... -- [11:42] ÖRNEK MUHTAR -- [11:09] UYANIKLIĞIN BÖYLESİNE PES -- [10:47] KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER OLUŞRU -- [09:46] İŞÇİ SERVİSİ EVE ÇARPTI: 4 ÖLÜ, 2 YARALI -- [09:19] Büyük Türkiye Projesi Yüksek Hızlı Tren -- [09:06] Evinde Ölü Bulundu -- [20:46] Mali Genel Kurul 3 Yılda Bir Yapılacak --
Eğitim
EĞİTİM-BİR-SEN’DEN ŞİDDETE KINAMA

18.12.2017 - 14:50
953 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
EĞİTİM-BİR-SEN’DEN ŞİDDETE KINAMA

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN ŞİDDETE KINAMA

Eğitim -Bir-Sen, eğitimcilere yönelik şiddeti kınadı, yetkilileri tedbir almaya davet eden Sendika Başkanı Ömer Faruk Çelebi, bu gidişin hiç hayra alamet olmadığını söylerken, son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hâle getiren anlayışın bu noktaya geliş sebebi olduğunu vurguladı.

Eğitimciler, son günlerde eğitimcilere yönelik olarak artan şiddete dur demek için bir araya geldi. Okul müdürleri ve öğretmenlerin de katıldığı basın açıklamasında Eğitim -Bir-Sen Düzce Şube Başkanı  Ömer Faruk Çelebi, eğitimcileri hedef alan ve her geçen gün artan şiddetin üzücü ve düşündürücü  sonuçlar doğurduğunu vurgularken, İzmir’in Ödemiş İlçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in, öğrencisi tarafından tüfekle vurularak hayatını kaybettiğini söyledi, öğretmene Allah’tan rahmet, kederli ailesine, tüm eğitim camiasına başsağlığı diledi.

Çelebi, “ Sebebi ne olursa olsun, iki lise öğrencisinin okul yöneticisine karşı öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir. Aynı gün Iğdır MEV Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak görev yapan Yücel Düzci, saldırıya uğrayan öğrencilerini korumaya çalışırken, gözü dönmüş kişilerin sopalı, bıçaklı, muştalı saldırısına uğramış, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alınmıştır. Yücel öğretmenimize acil şifalar diliyoruz.” Dedi.

Eğitimciye de, sağlıkçıya da, imama da, memura da, vatandaşa da, kadına da, erkeğe de şiddete  karşı olduklarını söyleyen Çelebi, şiddetin şuna/buna yapılanı olmadığını belirterek, terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenlerin  acısının hala yürekleri dağladığını dile getirdi.

Çelebi, “  bundan üç gün önce öğrencisi tarafından pompalı tüfekle katledilen okul müdürü için Milli Eğitim Bakanı hâlâ ses vermemişse, kamuoyu ve basın ortak bir duruş göstermemiş, öğretmenin öğrencisinin kulağını çekmesi kadar olay gündem olmamışsa, burada ciddi bir sıkıntı var demektir.Ve bu gidiş, hiç de hayra alâmet bir gidiş değildir.” Derken, Necip Fazıl Kısakürek’in bir şiirini paylaştı, “ Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak, Haykırsam, kollarımı makas gibi açarak:,Durun, durun, bir dünya iniyor tepemizden, Çatırdılar geliyor karanlık kubbemizden. Öğretmenlerimizi hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, kanlı, karanlık bu şuursuzluk son buluncaya kadar, herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz.” Şeklinde konuştu. 

Öğretmenlerden öğrencilere, yöneticilerden velilere kadar bütün eğitim camiasını, millet temelinde geniş bir aile gibi düşündüklerini belirten Çelebi,  Bizim nazarımızda her üyesiyle saygıya değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun, yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız kınıyor, te’lin ediyoruz.” Dedi.

Çelebi, “ Son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, eğitimdeki etki alanını daraltan, eğitimin aktörünü neredeyse bir figürana dönüştüren, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hâle getiren anlayış, bugün geldiğimiz noktanın sebebidir. Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler, mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir. Şiddete başvuranları kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen hepimizin geleceğidir.” İfadelerini kullandı.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
953 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kocaeli Fen Lisesi’nden Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesine ziyaret
Düzce’den Diyarbakır’a eğitim yardımı
Zülkif Dağlı’nın “Yarıyıl Tatili” Mesajı
ONLAR DA KARNE ALDI
19.1.2018 - 16:12
ONLAR DA KARNE ALDI
70 bin öğrenci tatile çıktı
KARNELER BAŞKAN'DAN
19.1.2018 - 15:09
KARNELER BAŞKAN'DAN
Keskin’den Sömestr Mesajı