Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:09] DİLBER AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ -- [16:36] ÖZ EVLADI GİBİ BAKIYOR ! -- [16:15] KAZA ANI KAMERADA... -- [10:09] TMO FINDIK ALMAYACAK -- [00:04] Suriyeli aile kaza yaptı… 5 Yaralı -- [23:09] 'BORÇLARIM VAR' DEDİ KAFASINA SIKTI -- [19:25] Pürenli ve Balıklı yaylası arasında doğa yürüyüşü düzenlendi -- [19:23] KEMERSPOR 2-0 DÜZCESPOR -- [18:45] Otomobilsiz Kent Gününde pedal çevirdiler -- [18:44] Evi olmayan vatandaşa Kızılay sahip çıktı --
Eğitim
“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR”

Milli Eğitim Bakanlığının İHH ile 4 yıldır ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi” kapsamında Düzce’de okullarımız yetimlerle kardeş olup, yetimlere sponsor oluyorlar.

10.1.2018 - 17:54
1115 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR”

 

Ocak 2018 itibariyle Düzce’deki okul ve öğrencileri, Türkiye’den ve dünyanın muhtelif ülkelerinden 321 yetime sponsor oldular. Bu okullar içinde Arsal Anadolu Lisesindeki 10/E sınıfı bir adım öne çıktı. 10/E sınıfı öğrencileri ikisi Somali, biri Mısırlı tam üç yetime sponsor oldu. 10/E sınıfı öğrencileri iyilik kervanına nasıl katıldıklarını yazdıkları yazıyla anlattılar:

“ÜÇ KARDEŞİMİZ VAR”

Çok büyük bir şey değil gibi duruyor aslında küçük bir kumbaraya, küçük yüreklerimizle, küçük paralar atmak. Tabi bazıları için… Aslında o kadar büyük, zor ve zahmetli bir iş ki insanların kendi hayalleri, kendi gelecekleri için biriktirebilecekleri paralardan başkalarına vermek. Düşünsenize siz o paraları atıyorsunuz, atarken onlarla ne alabilirim, neler yapabilirim diye düşünmüyorsunuz; onları atarken acaba bu attığım parayla o küçük, çaresiz çocuk ne kadar mutlu olacak, neler alacak diye düşünüp ilerliyorsunuz. Biz de öyle yaptık; hep devam ettik, hep yükseldik. Sadece kumbarayla para toplama olayı değil, başka yardımlarda bulunmak da güzel oldu.

Yardımlarımızla büyüyen insanların olması gerçekten çok gurur verici. İlk başlarda okul kumbarasına toplu yardım yapıyorduk, sonradan sınıf içinde toplamaya başladık, zorlama olmadı; işler her geçen gün iyiye gitmeye başladı. Herkes içinden geleni yapıyordu. İlerledik, bu kadar para çıkıyorken neden kendi kardeşimiz olmasın? dedik. Kardeş aldık, kardeşler aldık. Başka topraklardan, başka renklerden kardeşlerimiz oldu. O kumbaraya ne kadar para atarsak daha fazlasının, daha güzel şekilde, bize geri döndüğünü fark ettik. Böyle ilerledikçe daha çok özgüven geldi, huzur bulduk.

Kardeşlerimizin fotoğrafları geldiğinde o içimizdeki duygu geçmedi, kalplerimizdeki sevgiyi hissettik. Gözlerimiz yaşlı, ellerimiz titrerken daha bu yaşımızda hep daha iyi olsun istedik ve oldu da. Devam ediyoruz, seviyoruz, bağlanıyoruz. Bunun bu kadarla kalmaması gerektiğini düşünüyoruz. Elimizden geleni ardımıza koymuyoruz ve ülkemizi, şehrimizi, okulumuzu onurlandırmaya, birbirine sahip çıkan bir millet olmaya devam ediyoruz. Yaşadığımız sürece de Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak yaptığımız her fedakârlığı arttırmaya ve arkasında durmaya söz veriyoruz.”

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1115 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Huseyin İLHAN

10.1.2018 - 20:25:36

Gonulleri mazlum, madur, yetim sevgisi ile dolu olan tüm ogrencilerimi ve ayrıca 10/E sınıfı ogrencilerimi büyük destekleri olan idareci ve ogretmenlerimi kutlarim. Yetime vahyin penceresinden bakanlar yetimi "Allah'ın çocuğu" olarak görürler. Bu bilinç ve şuurla yetişen nesil dünyanın neresinde hangi ırktan, renkten, dinden, mezhepten olursa olsun yetimi görüp gözetecek yüreğinde sevgisini mutluluğunu hissedecektir. Ogrencilerime içten sevgilerimi sunarım. Okul Müdürü

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

İlk ders zili bugün çaldı
17.9.2018 - 10:30
İlk ders zili bugün çaldı
DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ
Polislerden öğrenci servislerine denetim
ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Nedeni kulak hastalığı olabilir
DTSO’dan öğrencilere kırtasiye yardımı
Onarımlara 4 milyon 640 bin lira harcandı