Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:16] Yerli Otomobile Yatırım Teşvik Belgesi -- [10:36] Şoför Direksiyonu Hastaneye Kırdı -- [10:19] Belediye Ucuz Beton Üretiyor -- [10:12] KİRPİ SEFERBERLİĞİ -- [21:11] BAKAN KOCA'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR -- [21:09] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [18:15] Milli bilardocu dünya şampiyonasına hazırlanıyor -- [17:25] DÜZCE'DE 2019 YILINDA BİN 2 ADET KAZA MEYDANA GELDİ -- [15:27] Dolandırıcılara Dikkat! -- [14:08] Traktörün Altında Kaldı --
Eğitim
“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR”

Milli Eğitim Bakanlığının İHH ile 4 yıldır ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi” kapsamında Düzce’de okullarımız yetimlerle kardeş olup, yetimlere sponsor oluyorlar.

10.01.2018
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR”

 

Ocak 2018 itibariyle Düzce’deki okul ve öğrencileri, Türkiye’den ve dünyanın muhtelif ülkelerinden 321 yetime sponsor oldular. Bu okullar içinde Arsal Anadolu Lisesindeki 10/E sınıfı bir adım öne çıktı. 10/E sınıfı öğrencileri ikisi Somali, biri Mısırlı tam üç yetime sponsor oldu. 10/E sınıfı öğrencileri iyilik kervanına nasıl katıldıklarını yazdıkları yazıyla anlattılar:

“ÜÇ KARDEŞİMİZ VAR”

Çok büyük bir şey değil gibi duruyor aslında küçük bir kumbaraya, küçük yüreklerimizle, küçük paralar atmak. Tabi bazıları için… Aslında o kadar büyük, zor ve zahmetli bir iş ki insanların kendi hayalleri, kendi gelecekleri için biriktirebilecekleri paralardan başkalarına vermek. Düşünsenize siz o paraları atıyorsunuz, atarken onlarla ne alabilirim, neler yapabilirim diye düşünmüyorsunuz; onları atarken acaba bu attığım parayla o küçük, çaresiz çocuk ne kadar mutlu olacak, neler alacak diye düşünüp ilerliyorsunuz. Biz de öyle yaptık; hep devam ettik, hep yükseldik. Sadece kumbarayla para toplama olayı değil, başka yardımlarda bulunmak da güzel oldu.

Yardımlarımızla büyüyen insanların olması gerçekten çok gurur verici. İlk başlarda okul kumbarasına toplu yardım yapıyorduk, sonradan sınıf içinde toplamaya başladık, zorlama olmadı; işler her geçen gün iyiye gitmeye başladı. Herkes içinden geleni yapıyordu. İlerledik, bu kadar para çıkıyorken neden kendi kardeşimiz olmasın? dedik. Kardeş aldık, kardeşler aldık. Başka topraklardan, başka renklerden kardeşlerimiz oldu. O kumbaraya ne kadar para atarsak daha fazlasının, daha güzel şekilde, bize geri döndüğünü fark ettik. Böyle ilerledikçe daha çok özgüven geldi, huzur bulduk.

Kardeşlerimizin fotoğrafları geldiğinde o içimizdeki duygu geçmedi, kalplerimizdeki sevgiyi hissettik. Gözlerimiz yaşlı, ellerimiz titrerken daha bu yaşımızda hep daha iyi olsun istedik ve oldu da. Devam ediyoruz, seviyoruz, bağlanıyoruz. Bunun bu kadarla kalmaması gerektiğini düşünüyoruz. Elimizden geleni ardımıza koymuyoruz ve ülkemizi, şehrimizi, okulumuzu onurlandırmaya, birbirine sahip çıkan bir millet olmaya devam ediyoruz. Yaşadığımız sürece de Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak yaptığımız her fedakârlığı arttırmaya ve arkasında durmaya söz veriyoruz.”

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,85

Huseyin İLHAN

10.1.2018 - 20:25:36

Gonulleri mazlum, madur, yetim sevgisi ile dolu olan tüm ogrencilerimi ve ayrıca 10/E sınıfı ogrencilerimi büyük destekleri olan idareci ve ogretmenlerimi kutlarim. Yetime vahyin penceresinden bakanlar yetimi "Allah'ın çocuğu" olarak görürler. Bu bilinç ve şuurla yetişen nesil dünyanın neresinde hangi ırktan, renkten, dinden, mezhepten olursa olsun yetimi görüp gözetecek yüreğinde sevgisini mutluluğunu hissedecektir. Ogrencilerime içten sevgilerimi sunarım. Okul Müdürü

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR