Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:01] YANMAZ'DAN MİTİNG GİBİ AÇILIŞ -- [14:11] SİVİL OLARAK DENETİM YAPIYORLAR -- [14:07] FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU -- [14:05] ÖĞRENCİLERE TARAMA YAPILDI -- [14:01] MARKA’DAN YENİ MALİ DESTEK -- [13:55] OSB GENEL KURUL YAPTI -- [12:22] Cumhurbaşkanı Erdoğan Düzce’ye geliyor -- [12:03] BİZ DE HER AN ONLAR GİBİ OLABİLİRİZ -- [11:56] ANTRENÖR KURSU SONA ERDİ -- [11:47] SON PERİYODDA NEFESLER KESİLDİ 93-88 --
Eğitim
Seçkin Öğrenciler Yetişecek

​Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulu önümüzdeki Eğitim-Öğretim Yılında eğitime başlayacak. LGS sonucuna göre öğrenci alacak olan okul Düzce’deki sınavla öğrenci alacak olan 5 okuldan biri olma özelliğine de sahip.

26.6.2018 - 16:30
3804 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Seçkin Öğrenciler Yetişecek

Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve sosyal bilimler proje okulu eğitim öğretim yılına 2018-2019 öğretim yılında başlayacak. Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulu Düzce de sınavla öğrenci alan 5 okuldan birisi olma özelliğine sahip. Öğrenciler, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile 2 Temmuz 2018 ve 13 Temmuz 2018 tarihleri arasında tercih yapabilecek.  Kız ve erkek 120 kontenjanı bulunan Okul; Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı, 4 yıllık hem üniversiteye hem de mesleğe hazırlayan bir okul olarak kapılarını öğrencilere açtı.

Deneyimli Müdür, Okulu Titizlikle Hazırlıyor

Düzce Aydınpınar köyü doğumlu olan okul Müdürü Asım Keleş okulu yeni eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirmek için tüm detayları ile birebir ilgileniyor. Eğitim hayatının 28 yılını yöneticilik ile geçiren Keleş, İstanbul Tuzla Halil Türkkan Anadolu İmam Hatip Lisesinde 17 yıl yöneticilik yaptıktan sonra 2008 yılından itibaren 7 yıl Gölyaka ve Kaynaşlı ilçelerinde şube müdürlüğü yaptı.

Öğretmenler Bakanlık Tarafından Seçiliyor

Okul idareci ve öğretmenlerinin özel olarak seçildiğini söyleyen Okul Müdürü Asım Keleş; “Proje okulu ulusal ve uluslararası düzenlenen (TUBİTAK) gibi projeler yapıp yarışmalara katılan okullardır. Bu okulların öğretmenleri idarecileri özel olarak seçilip, alanında en iyi öğretmenler bakanlık tarafından atanmaktadır. Bunun için proje okulu denilmektedir” şeklinde konuştu.

 

Bu Yıl Körpeşler Mahallesinde Hizmet Verilecek

Keleş, önümüzdeki sezon Körpeşler Mahallesinde eğitime başlanacağını, daha sonra yeni binaya geçileceğini söyleyerek; “Bu öğretim yılında Körpeşler Mahalellesi Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulunun 1. katında bu sene eğitime başlıyoruz. Okulumuz yeni binası proje aşamasındadır. Yeni binamız Konuralp mevkiisin de tamamen bize özgü bir bina olacak ve pansiyonlu bir okuldur. Eğitim öğretim binamız, pansiyonumuz ve spor salonumuzla birlikte inşa edilecektir. Konferans salonumuz mescidimiz tam donanımlı olarak inşa edilecek. Yeni okulumuzun 2019-2020 eğitim öğretime yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu zamana kadar Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulunun 1. katında bu sene eğitime devam edeceğiz” dedi.

En Başarılı Öğretmenler Bir Araya Gelecek

Okul Müdürü Keleş, okul için en başarılı öğretmenlerin atamalarının yapılacağını söyleyerek; “Düzce Anadolu imam hatip Lisesi olarak fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinin programının aynısını uyguluyoruz. Proje okulu denilmesinin sebebi de bu okulun müdür, idarecileri ve öğretmenleri bakanlık tarafından seçiliyor ve atamasını doğrudan bakanlık yapıyor. Düzce ilimizdeki en başarılı ve en iyi öğretmenler bu okula görevlendirilecek ve ataması yapılacak” şeklinde konuştu.

Talebe Göre Uygun Kurslar Açılacak

Öğrencilerin taleplerine göre okulda çeşitli kursların açılacağını söyleyen Keleş; “Düzce ilimizde bu kurslarda görev alacak hocalar mevcuttur. Onlarla görüşüp öğrencilerimizin taleplerine uygun bu kursları açacağız. Ney kursu ve okçuluk kursu okulumuzun bünyesinde açılabilir. Yüzme kursu Olimpik Yüzme havuzunda okulumuz için abone olunarak kurs açılmasını hedefliyoruz” dedi.  

Yeni Sınav Sistemi Bu Yıl İlk Kez Uygulanacak

Keleş Yeni Sınav Sistemi ile ilgili de çeşitli bilgiler vererek; “Yeni Sınav sistemi bu sene ilk defa uygulanacak. Biliyorsunuz Bakanlığımız tarafından TEOĞ (Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı kaldırılıp yerine LGS (liselere geçiş sınavı getirildi. )Düzce genelinde bu sene 8. Sınıfta 5100 öğrenci mezun oldu. Bakanlığımızın yönetmeliğine göre bu öğrencilerden sadece %10 nu yani 510 öğrenci sınavla yerleşecektir.  Geri kalan 4590 öğrenci adresine en yakın okuldan başlamak üzere yine yılsonu mezuniyet puan üstünlüğüne göre öğrencilerin tercihleri alınarak sınavsız bir liseye yerleştirilecek” dedi.

Düzce’de 5 Proje Okulundan Biri

Keleş Düzce’de mevcut 4 Proje okulu olduğunu ve bu sayının kendi okulları ile birlikte 5’e çıkacağını söyleyerek; “Düzce ilimizde sınavla öğrenci alacak 5 okul vardır. Bunlardan birisi de Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu. Okul kondenjanımız Kız ve erkek 120 olacak.    02 Temmuz - 13 Temmuz 2018 tarihleri arasında öğrencilerimiz mezun oldukları okullarında ve tercih bürolarında bilgi alarak tercih yapacaklardır. Yalnız bu tercihler tüm ülke genelinde sınava giren  tüm öğrencilere açılacaktır. Puan üstünlüğüne göre öğrencilerimiz il içinden ve il dışından okulumuzu tercih edeceklerdir. Bu tercihleri yapmadan önce öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz. Öğrencilerimiz ve onların velileri ile çaylarımızı içerken okulumuzun eğitim  - öğretim programını görerek tercih yapmalarını diyorum” şeklinde konuştu. .

Hem Dini Eğitim, Hem Kültürel Eğitim Vereceğiz

Türkiye genelinde proje imam Hatip Liseleri hemen hemen her ilde mevcuttur. Düzce ilimizde sınav ile öğrenci alacak İmam Hatip Lisesi şuana kadar yoktu. Bu öğretim yılında da imam hatip lisesini düşünen öğrencilerimiz için Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu açıldı. Biz Fen Lisesi ve Sosyal bilimler Lisesi ders programını birebir uyguluyoruz ve aynı zamanda İslami bilimler derslerini de beraber veriyoruz. Buradan mezun olduktan sonra öğrencilerimiz tüm üniversitelere hiçbir engel olmadan, eşit şartlarda tercih yapabilirler ve yerleşebilirler. Hem dini eğitim hem de kültürel eğitimi beraber veriyoruz.   Tüm 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyorum. Görüşmek üzere Allaha emanet olsunlar diyorum” dedi.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
3804 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,28

tarik

26.6.2018 - 18:36

tamam imamhatipleri gelistirdiniz anadolu liselerinden ne istediniz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ÖĞRETMENLERE SORU HAZIRLAMA KURSU
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
GÖNÜLLÜLERE EĞİTİM VERİLDİ
EĞİTİM VİZYONU ELE ALINIYOR
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ATÖLYELERDE
TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÖĞRENCİLERE TARAMA YAPILDI