Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:55] Özlü, S Plaka sorununa çözüm üretiyor -- [17:39] ADVENTURE FUARINI DEĞERLENDİRDİ -- [16:43] DܒDE ÇOCUK ACİL AÇILDI -- [16:28] DÜZCE 'BAKAN' AĞIRLADI -- [15:50] İNTİHAR GİRİŞİMİ -- [15:25] İkinci Tur Ziyaretleri Verimli Geçiyor -- [15:20] BIYIK’TAN KARANFİLLİ KUTLAMA -- [15:14] ATANMIŞTI, ŞİMDİ SEÇİLDİ -- [15:10] POLİSLERİN HAYVAN SEVGİSİ -- [15:02] Valilik, Hastane İçin Harekete Geçti --
Eğitim
Kitap Okuma Etkinliği Uğur’lu Gelecek

9.10.2018 - 14:39
1310 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Kitap Okuma Etkinliği Uğur’lu Gelecek

 

Düzce Uğur Eğitim Kurumları, Uğur Temel Lisesi ve Uğur Özel Öğretim kursu üç kurumunda da bütün sınıflarında “Kitap Okuma” etkinliği başlattı.

 

Özel Düzce Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nazmi Kıran Kitap Okuma Etkinliği ile ilgili bilgi vererek; “Düzce Uğur Eğitim Kurumları, Uğur Temel Lisesi, Valilik yanındaki Uğur Özel Öğretim Kursu, Çoban’da Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Uğur Özel Öğretim Kursu olmak üzere üç kurum olarak eğitim hizmetlerini yürütmekteyiz.

Öğrencilerimizi vatanını, bayrağını, milletini, dinini, devletini seven iyi bir insan olarak yetiştirmek ve üniversite sınavlarını kazandırmak üzerine kurulu misyonumuzu, alanında tecrübeli 44 kişilik öğretmen kadromuz, 10 kişilik halkla ilişkiler ve yardımcı personelimizle sürdürmekteyiz.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın 3 haftası geride kaldı. Biz 4.haftanın ilk gününden itibaren, önceki yıllarda da yaptığımız “ KİTAP OKUMA” etkinliğini 3 kurumumuzun bünyesindeki bütün sınıflarda başlatmış bulunuyoruz.

Öğrencilerimizle birlikte aynı anda, kurucularımız, müdürlerimiz, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz,  memurlarımız ve diğer çalışanlarımız  kitap okumaktalar” dedi.

OKUMANIN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ

Kitap okumanın önemine değinen Okul Müdürü Mustafa Başormancı; “Okuduğunu anlayan, anladığını ifade edebilen bir nesil için kitap okumanın önemini biliyoruz. Öğrenciler, belirlediğimiz “ KİTAP OKUMA” saatleri içinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın önerdiği 100 temel  eser arasından seçtikleri kitapları okumaktalar. Bu okuma onların sınav sorularını da çabuk okuma, anlama, doğru yorumlama kabiliyetlerini geliştirmektedir. Böylece sınav süresi içinde daha çok soruyu cevaplamaları mümkün olmaktadır” şeklinde konuştu. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1310 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

250 Öğrenciyle Önemli Çalışma
Düzce'yi Başarıyla Temsil Etti
Yiğit'e Hem Anlamlı, Hem Övünç Verici Ziyaret
Şensoy'dan Yiğit'e Ziyaret
Hayalini 76 Yaşında Gerçekleştirdi
Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri Devam Ediyor
 Düzce Uğur’da Eğitimin Fırsatları Çok