Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:17] Öğrenciler Acedemia Tower Bahçesinde İftar Açtı -- [13:59] Kardeşlik İftarına Yoğun Katılım -- [13:26] Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek -- [12:40] Yine Patpat Yine Kaza -- [11:55] Valilik Uyardı: İnanmayın! -- [11:34] 3 Haftalık Eğitime 80 Kişi Katıldı -- [11:31] Robot Yarışmasında 3. Oldular -- [10:48] İLK ÖNCELİĞİMİZ DÜZCE’NİN MENFAATİ -- [10:29] Düzce Kızılay Azerbaycan’da -- [10:30] Feci Kazada Can Verdi --
Eğitim
Düzce'yi Başarıyla Temsil Etti

12.02.2019 - 16:35
910 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce'yi Başarıyla Temsil Etti

Denizli’de düzenlenen öğrenci meclisi çalıştayına katılan Düzce Öğrenci Meclisi Başkanı Ceren Sübekçi, Düzce’yi başarıyla temsil etti. 


Denizli Öğrenci Meclisi tarafından tüm Türkiye’de ki öğrenci meclisi başkanlarının katıldığı çalıştay düzenlendi. Çalıştayda Düzce’yi Gümüşova Anadolu Lisesi öğrencisi olan Düzce Öğrenci Meclisi Başkanı Ceren Sübekçi temsil etti. 
Çalıştayda konuşan Sübekçi, öğrenci meclislerinin eğitim ve öğrenci sorunlarının çözümü noktasında önemli rol oynadığını ifade ederek “Öğrenci meclisleri ve başkanları insan hak ve hürriyetlerinin vazgeçilmezliğini ve devredilemezliğini, ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü temel kabul ederler. Bireysel, toplumsal, insani değerlere önem verirler. Başkalarının hak ve hürriyetlerine saygı duyma, insanlara eşit ve adil davranırlar. Bireysel farklılıkları ve ortak hukuk kurallarının gerekliliğini kabul ederler. Toplumsal gelişmelere duyarlı olma, barış içerisinde çözümler üretirler. Kendi kültürünü bilme, benimseme; farklı kültürleri tanıma ve onlara hoşgörü ile yaklaşmayı hedeflerler. Eşitlik ilkesine önem verir ve bunu uygularlar. Demokratik ilkeleri benimseme ve içerisinde bulunduğu ortamlarda uygularlar. Kişisel sorumluluğun önemine inanma, kişinin sürekli gelişimini ana ilke olarak kabul ederler. Her türlü ön yargı ve ayrımcılıktan uzak bir anlayış geliştirirler. Bu kapsamda öğrenci meclisleri hem toplum hem öğrenciler için önemli yer tutarlar” dedi. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
910 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

YILSONU SERGİSİNE DAVET
19.05.2019 - 12:39
YILSONU SERGİSİNE DAVET