Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:48] Vali Yazıcı'dan Kardeşine Hayırlı Olsun Ziyareti -- [17:52] Yangınlar İçin Soruşturma Başlatıldı -- [17:40] KİŞİYE ÖZEL TASARIM YAPILABİLİYOR -- [17:06] D100'de Korkutan Kaza -- [16:51] Seyir Halinde Alev Aldı -- [15:18] Gökçeköy'de Asfalt Çalışması Başladı -- [14:02] Hem Tarihi Yaşadılar, Hem Kitap Okudular -- [13:39] ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞI YAPACAK -- [13:30] KYK burs sonuçları açıklandı -- [13:11] KÖTÜ TEZAHÜRAT VE YABANCI MADDE OLMASIN --
Eğitim
60 OKULDA ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILDI

1.03.2019
911 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
60 OKULDA ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILDI

Okuduğunu anlama, analiz etme, aritmetik beceriler, kıyaslama, mantık ilişkisi kurma, sıralama, sınıflama ve bunun gibi birçok beceri, tüm akademik yaşamlarında ve gerçek hayat deneyimlerinde öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlayacak beceriler olarak dikkat çekiyor. Bu becerilerin kazandırılabilmesi için, öncelikle öğrencilerin düşünme becerilerinin geliştirilmesi gerekiyor.

Düzce'de öğrencilerinin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulabilen bireyler olması, boş zamanlarını verimli ve eğlenceli bir şekilde geçirebilmeleri için merkezde 32 ve İlçelerde 28 okulda olmak üzere toplam 60 okulda zeka oyunları sınıfı açıldı. Bunun yanında 31 okulda da zeka oyunları setleri öğrencilerinkullanımına sunuluyor.

Bakanlığın bu yıl yayınladığı 2023 Eğitim Vizyonu belgesindeki hedefleri arasında yer alan tasarım ve beceri atölyelerinin alt yapısını da oluşturacak olan zeka oyunları sınıfları, hem artarak, hem de gelişerek tasarım ve beceri atölyelerinin içine dahil edilecek.

Ayrıca okullarda kurulan zeka oyunları sınıfları konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilerin zeka oyunlarına olan ilgilerini arttırmak için 2. dönemin sonlarına doğru İl çapında zeka oyunları yarışmaları düzenlenmesi planlanıyor.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
911 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Uğurlu Öğrenciler Atatürk'ü Özlemle Andı
Karnesiz İlk Ara Tatil Başladı