Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:40] SAHADAN AYRILMIYORLAR -- [19:31] Fatih Erbakan'ın Selamını İlettiler -- [18:46] Pazvant Ailesinin Acı Günü -- [18:26] DESOB Selden Zarar Gören Esnafı Ziyaret Etti -- [18:16] Masar İnşaat Düzcelilere Tanıtıldı -- [18:11] Keşir Bölgeden Ayrılmıyor -- [17:50] SEL ONLARCA EVİ KULLANILAMAZ HALE GETİRDİ -- [16:37] SU TANKERLERİ BÖLGEDE -- [16:05] SON ANDA KURTARILDI -- [15:48] Dehşet Dolu 10 Saat --
Eğitim
TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

23.03.2019
2351 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

"Gez Gör Yap Öğren Projesi" ve "Akıl Oyunları Turnuvası" tanıtım toplantısı Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, merkez ve ilçelerdeki ilkokul ve ortaokul müdürlerinin katılımlarıyla, Düzce Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tanıtım toplantısı Vali Dr. Zülkif Dağlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit´in konuşmalarının ardından müdürlük Ar-Ge biriminde görevli öğretmenler Kudret Çiçek ve Ali Canbaz tarafından projelerin sunumları gerçekleştirildi.

"Gez-Gör/Yap-Öğren" Projesi:

Okulların bölgelerindeki bilim merkezleri, müzeler, sanat merkezleri, teknoparklar ve üniversitelerle iş birliklerini arttırmak, öğrenci ve öğretmenlerin Düzce’ye özgü değerleri öğrenmesini sağlamak, öğrencilerinn sosyal girişimcilikle tanışarak toplumsal problemlere çözüm arama motivasyonu kazanmalarını desteklemek, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan okullarda ki öğrencilerinn sosyal yönden gelişimlerine katkıda bulunmak, şartları elverişsiz okullarının Kardeşim Var mısın? Kardeş Okul Projesi ile ilişkilendirilerek sosyal projelere katılımlarını sağlamak ve öğrencilerinin ilini ve bölgesini tanımasına yardımcı olmak amacıyla, İlkokul 4. Sınıf öğrencilerine yönelik "Gez-Gör/Yap-Öğren" amacıyla geliştirilmiştir. 

  "Gez-Gör/Yap Öğren" projesi ile, 2023 Eğitim Vizyonunda ‘ Yenilikçi uygulamalara imkan sağlanacaktır’ hedefinden yola çıkarak, okulların bölgelerinde faaliyet gösteren bilim merkezi, müzeler, sanat atölye ve merkezleri, teknoparklar, üniversiteler, belediye eğitim alanları ve bilim ve sanat merkezleri ile işbirliklerinin arttırılması yönünde çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca Düzce'de faaliyette bulunan hastane, bakım evi, sevgi evi, Kızılay, Yeşilay gibi amacı sosyal sorunlara çare olmak olan kuruluşlara ziyaret gerçekleştirilecek, sosyal projeler hazırlanacak veya sosyal projelere katılım sağlanacaktır. Öğrencilerin bulunduğu bölgeyi daha iyi tanımasına yardımcı olmak amacı ile bölgenin kültürel ve turistik yerleri gezilecek, bölgeye özgü değerler tanıtılacaktır. Her okulun giriş bölümüne Düzce’yi Tanıyorum Köşeleri yapılarak proje yaygınlaştırılması yapılacaktır. 

Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası;

Çocukların, düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olması, öğrenci ve öğretmenlerin akıl oyunlarını dersin içinde kullanmalarıyla derslerin daha eğlenceli ve çekici hale getirilmesi, öğrencilerin vakitlerini daha verimli geçirmelerinin sağlanması, akıl ve zekâ oyunları vasıtasıyla okulu sevmeleri; bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi, bireysel ve grup oyunları ile öğrencilere sosyal becerilerini geliştirme, kendini ifade etme fırsatı verilmesi, bireysel yeteneklerinin geliştirilmesi, grupla uyumlarının artırılması, sosyal gelişimlerinin desteklenmesi ve İl genelinde akıl ve zekâ oyunları konusunda farkındalık oluşması amacıyla, merkez ve tüm ilçelerden, ‘anasınıfı´nda Satranç, Hızlı Bardaklar ve 9 Taş kategorilerinde, ilkokul 1,2,3 ve 4. Sınıf seviyelerinde, Mangala, Denge Oyunu ve Satranç kategorilerinde ve ortaokul 5,6,7 ve 8. Sınıf  seviyelerinde’ Mangala, Reversi ve Satranç kategorilerilerinde 10-13 Haziran 2019 tarihleri arasında Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası gerçekleştirilecek. Turnuva sonucunda turnuvaya katılan tüm anasınıfı öğrencilerine madalya, ilkokul ve ortaokul düzeyinde 1.´ye Çeyrek Atın, 2.´ye Gram Altın ve 3.´ye Yarım Gram Altın ödülleri verilecektir.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
2351 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI
17.07.2019 - 10:15
YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI