Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:53] Kur'anı Kerim Ziyafetini Kaçırmayın -- [09:46] Kandil Özel Programı Canlı Yayınlanacak -- [23:29] APAR TOPAR KAÇTILAR -- [23:18] KOMŞUDA TEDİRGİN BEKLEYİŞ -- [18:45] ORDU DEPLASMANI İÇİN YÖNETİMDEN 3 OTOBÜS -- [18:15] BAŞKAN ÖZLÜ REGAİP KANDİLİNİ KUTLADI -- [18:13] Spor Deyince Akla Gelen İlk İsimlerden -- [16:52] GÖNÜLLÜ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR -- [15:43] ATIK LASTİKLERDEN KEDİ EVİ YAPTILAR -- [13:54] YIKIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR --
Eğitim
ARICILIĞIN GELİŞMESİ İÇİN DESTEK

4.04.2019
3430 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
ARICILIĞIN GELİŞMESİ İÇİN DESTEK

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme Ve Uygulama Merkezi (DAGEM) ve Gölyaka Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen kursta katılımcılara, gelenekselden modern arıcılığa geçiş aşamalarında görülen değişimler ve yenilikler anlatıldı.

Düzce Gölyaka Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimlere; DAGEM Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Meral Kekeçoğlu, Merkez Müdür Yardımcısı ve Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Arıcılık Programı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Münir Uçak ile Öğr. Gör. Merve Kambur katıldı. Bölgesel kalkınmayı hedefleri arasına alan Düzce Üniversitesi, bölge halkının mesleklerini daha bilinçli bir şekilde yürütebilmeleri için eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda DAGEM yetkilileri kursa katılan arıcılara; arıların anatomik ve fizyolojik yapısı, arı davranışları, arıcılığın esasları, koloni bakım ve yönetiminde uyulması gereken koşullar, arıcılığın püf noktaları, ülkemizde arı genetik çeşitliliği, bunların önemi ve bu çeşitliliğin flora ile uyumu, arı hastalık ve zararlıları ile mücadele de en doğru ve en güncel yaklaşımlar gibi konular anlatıldı.

Ayrıca kursta; ana arı yetiştiriciliği, arı sütü, arı zehri, bal, polen, propolisin yanı sıra apilarnil ve apistotale gibi ürünlerin elde edilme yöntemleri, Arı ürünlerinin üretiminde kullanılan güncel teknikler için ana arı larvası aşılama ve üretim setleri, arı sütü üretim aparatları, erkek arı larvası toplama cihazı, arı zehri toplama aparatı, propolis tuzağı gibi moderne cihazların ve malzemelerin tanıtımı ve kullanılmasına yönelik uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi. Eğitimler sonunda kursa katılan 51 arıcı bal dışındaki diğer ürünlerin (propolis, arı sütü ve arı zehiri) üretimine teşvik edildi. Arıcılığın ve arı ürünlerinin aile ve bölge ekonomisine önemli düzeyde katkı sağlama potansiyeli bulunmaktadır. Bu nedenle Merkezimiz arıcılık eğitimleri ile bölgesel kalkınmaya destek vermeye devam edecek.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
3430 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Öğrenciler Bahçeşehir'li olmak için Yarıştı
Bu Sistem Tüm Kütüphanelere Yayılıyor
İl Geneli 2. Kazanım Değerlendirme Sınavı Yapıldı
CV Yazmanın Tüyoları Verilecek
Üniversiteye Yeni İşbirliği İmkanları