Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:03] KAZILAR RESTORASYON İLE EŞ ZAMANLI YÜRÜTÜLECEK -- [16:16] KONGRE 30 EKİMDEN SONRA YAPILACAK -- [14:47] A HABER GÜNDEME TAŞIDI -- [13:37] Denetime Koloğlu da Katıldı -- [13:17] Üniversite Öğrencileri Bekliyor -- [10:20] 112 EKİBİ KAZA YAPTI -- [09:55] KAFELER DENETLENDİ VATANDAŞLAR UYARILDI -- [21:21] ŞHABE’NİN ACI GÜNÜ -- [17:23] CUMAYERİ’NDE SEZON BAŞLADI -- [17:09] KASAPOĞLU: ORTADA PROJE YOK --
Eğitim
Erasmus Öğrencileri Düzce’de

Avrupa Birliği Başkanlığı ve Türk Ulusal Ajansı desteğiyle gençlerin çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmalarını sağlamak ve temiz çevre oluşturmalarını desteklemek amacıyla “Dünya’yı Çöp Değil İnsan Kirletir” adlı gençlik değişimi projesi gerçekleşti. Proje için 9 ülkeden gelen 45 öğrenci Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde buluştu.

16.09.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Erasmus Öğrencileri Düzce’de

Erasmus+ programı kapsamında 7 – 17 Eylül tarihleri arasında çevre kirliliğine farkındalık yaratmak için “Dünya’yı Çöp Değil, İnsan Kirletir” adlı proje gerçekleştirildi. Proje kapsamında İsveç, Estonya, Bulgaristan, Çekya, Yunanistan, Romanya, Portekiz İspanya ve Türkiye olmak üzere 9 ülkeden 45 katılımcı  Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de ziyaret etti.

Gençlere çevre kirliliğinin yol açacağı sorunları ve katı atık maddelerin geri dönüşümünün önemini öğretmek, gençlere çevre temizliği konusunda iyi uygulamaları tanıtmak, çöpleri çöp kutusuna ve özellikle geri dönüşüme uygun çöp kutusuna atma alışkanlığı kazandırmak, çevre temizliği ve temiz çevrenin hayatı güzelleştirdiğine dair hem gençlerde hem yerel halkta farkındalık oluşturmak için bir araya gelen öğrenciler renkli etkinlikler ile farkındalık yarattı. Gençler, bir hafta boyunca çeşitli yaygın eğitim metotları kullanarak farklı grup çalışmaları ve uygulamalı etkinlikler gerçekleştirdi. Etkinlikler kapsamında yapılan çalışmaların sergilenmesi ve yereldeki gençlerin de bilgilendirilmesi amaçlı Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Lisede çok büyük ilgiyle karşılanan katılımcılara Türk misafirperverliği gösterildi.  Gençler yaptıkları ürünleri ve etkinlikler kapsamında hazırladıkları videoları öğrencilere ve öğretmenlere sergileyerek proje tanıtımı yaptı.  Katılımcılar ile birlikte öğrencilerin ve öğretmenlerin de katıldığı çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Gençler hayallerindeki çöp kutusunu tasarladı ve çevreyi korumaya yönelik fidan dikimi etkinliği ile Erasmus+ Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Katılımcı gençlere okul ve okulun daha önce katılım sağladığı Erasmus+ projelerinin tanıtımı yapıldı. Okul müdürü Şeref Kıldıran, yabancı öğrencileri okulunda ağırlamaktan büyük sevinç ve onur duyduğunu belirterek; “Daha önce çok kez yurt dışında projelere katıldık ancak okulumuza hiç ziyaret gerçekleşmemişti, bu benim hayalimdi ve gerçek oldu” ifadelerini kullandı.  Katılımcı gençler okulun ve idarenin ilgisinden dolayı çok mutlu olduklarını, okulu çok beğendiklerini belirterek samimiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Proje yalnızca bilgi aktarma konusunda değil, ayrıca farklı kültürlerin tanınmasına ve hoşgörünün artmasına da etki ediyor.  Okul öğrencileri ve katılımcı gençler ulus ötesi arkadaşlıklar kurarak kültürel kaynaşmaya da katkı sağladı.  Uluslararası olan proje sonunda katılımcılara yeterliklerini belgeleyen Youthpass sertifikası verildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR