Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:52] Tuncer Çocukla Çocuk oldu -- [17:39] ZABITA EKİPLERİNİN DENETİMLERİ SÜRÜYOR -- [17:28] MAHALLE ZİYARETLERİNİN İLK TURU TAMAMLANDI -- [17:21] EKİPLER ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORLAR -- [15:46] BECERİ KURSLARI EĞİTİME DEVAM EDİYOR -- [14:18] Doğalgaz Kullanımı Teşvik Ediliyor -- [13:56] Dumanı Gören Şoför Otobüsü Tahliye Etti -- [13:54] Valilik Soruşturma Başlattı -- [13:37] TÜKETİCİ HAKLARI BELEDİYEYE EMANET -- [12:12] Lösemili Çocuklar Üşümesin Dediler --
Eğitim
Uğurlu öğrenciler kitap okumaya dikkat çektiler

Uğurlu öğrenciler hep birlikte kitap okudu. Kitap okumaya dikkat çekmek için düzenlenen “Kitap Benim” etkinliği ile öğrenciler farkındalık oluşturdu.

25.09.2019
7860 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Uğurlu öğrenciler kitap okumaya dikkat çektiler

Uğur Okulları okumanın önemine vurgu yapıyor. Kitap benim projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenler kitapların dünyası ile buluşuyor.

Türkiye genelindeki Uğur Eğitim Kurumlarına ait tüm okullarda aynı saatte başlatılan kitap okuma etkinliğinde öğrenciler ve öğretmenler birlikte kitap okudular.

Düzce Uğur Okulları Genel Müdürü Nazmi Kıran Düzce Belediye binası önünde gerçekleştirilen kitap okuma etkinliği ile ilgili bilgiler verdi. Kıran, ‘‘Türkiye çapında bütün Uğur Okulları tarafından ‘Kitap Benim’ adı altında kitap okumaya dikkat çekmek için bu etkinlik düzenlendi. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte geldik. Etkinliğin amacı; kitap okumayı çok sevmiyoruz. Kitap okumak insanların anlama, ifade etme, kavrama ve muhakeme etme güçlerini artırıyor. Üniversite sınavında muhakeme ve yorumlamaya yönelik soruların çözümünde öğrencilerin eksikliklerini tamamlamalarını istiyoruz. Bu konuya dikkat çekmek amacıyla bütün veliler ve Düzce halkına yapıyoruz. Okulda her gün yaptığımız bir uygulamadır. Sınav denemelerinde de öğrenciler bunların eksikliklerini hissettikleri için bu tür etkinliklere katılıyorlar’’ dedi.

Farkındalık oluşturma etkinliği

Düzenledikleri etkinlikle farkındalık oluşturduklarını dile getiren Kıran ‘‘Bir farkındalık oluşturduk. Biz burada kitap okurken vatandaşlardan da yanımıza gelip kitap okumak isteyenler oldu. Çok güzel bir ola. Çok memnun oldu. Bizde umarız daha etkili olur. Belli aralıklarla belli periyotlarla devam edeceğiz” diye konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
7860 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR