Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[23:12] 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta Kısıtlama -- [20:47] 5 haftalık program açıklandı -- [20:45] BUGÜN 30 HASTAYI KAYBETTİK -- [20:42] CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KARARLARI AÇIKLADI -- [19:26] Pandemi Sürecinde Büyük Destek -- [19:19] ASAR DERESİ KÖPÜRDÜ -- [19:00] KAYNAŞLI “KONUT BELİRLEME KURASI” TARİHİ BELLİ OLDU -- [18:49] Öğrencilerin Maskeleri Öğretmenlerinden -- [18:39] Keşir ve Keskin Çocuk İzlenim Merkezini İnceledi -- [13:25] Cumayeri Pazaryerinde Namaz Kılınacak --
Eğitim
HEM TÜRKÇE HEM DE YABANCI DİLLE ANLATTILAR

Uğur Okulları Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri yoğun çalışma sürecinden geçerek hazırladıkları Küresel Isınma Sorunu (Global Warming Presantation) adlı sunumlarını Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki ayrı dilde gerçekleştirdiler. Düzce Uğur Okulları kurucuları, müdürleri, öğretmenleri ve öğrencilerinin katkı sağladığı projenin amacı ise küresel ısınmaya dikkat çekmek oldu. Öğrenciler sunum için küresel ısınmaya neden olan herhangi bir sorun teşhis edip bu soruna yönelik çözüm önerileri gerçekleştirdi.

28.10.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
HEM TÜRKÇE HEM DE YABANCI DİLLE ANLATTILAR

Uğur Okulları Düzce Genel Müdürü Nazmi Kıran ‘Bir dil bir insandır’ diyerek şu ifadelerde bulundu:

“Bizim uğur okulları olarak bir dil bir insan cümlesinin arkasında bütün öğrencilerimize İngilizceyi konuşmayı anlamayı öğretmek ile ilgili projemiz var. Bu hedefi gerçekleştirmek üzere yabancı dil öğretmenlerimiz var. Onlar çok kısa bir zamanda böyle bir proje çıkardılar. Öğrenciler yaptıkları maketlerle Türkiye’nin çeşitli zenginliklerini İngilizce olarak anlatmak üzere bir proje gerçekleştirdiler. Onları kutluyor ve çok teşekkür ediyorum. Sizlere de tekrardan hoş geldiniz diyorum.”

Uğur Okulları Anadolu ve Fen Liseleri İngilizce Öğretmeni Derya Şahin, gerçekleştirdikleri bu anlamlı çalışmayla birlikte Düzce’de ses getirmeyi umduklarını belirttiği konuşmasıdna şu sözleri kullandı:

 “Hazırlık aşamasında tabii ki sıkıntılarımız oldu ama bunlar tatlı sıkıntılarımızdı. Bizim asıl amacımız burada öğretmenleri olarak onlara İngilizce eğitimi ve öğretimi hakkında destek olmak. Onlara dili sevdirmek, dili edindirmek, tek amacımız buydu. Uğur müfredatında da devam eden bir konu üzerinde bir proje yapmak istedik İngilizce öğretmenlerimizle birlikte. Gördüğünüz üzere çocuklarımız çok güzel işler başardılar. Ciddi anlamda emek sarf ettiler. Konu bildiğiniz gibi ağır bir konu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR