Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[02:05] FINDIK İŞÇİLERİNDE KORONA ÇIKTI -- [18:21] Korona Denetimleri Sürüyor -- [17:33] ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ -- [15:46] ŞOFÖRLERİN EĞİTİMİ BAŞLADI -- [15:39] Aylar Sonra Halı Sahalar Açılıyor -- [14:02] Akkadınlardan Dilipak'a Tepki -- [13:48] Denetimleri Vali Atay Yönetti -- [12:24] VALİ ATAY RAFTİNG YAPTI -- [12:19] AYŞE KILIÇ TEKRAR MÜDÜRLÜĞE GETİRİLDİ -- [11:31] Muhtar Ölümden Döndü --
Eğitim
Karnesiz İlk Ara Tatil Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kamuoyuna paylaşılan 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları kapsamında bu yıl ilk defa ortaya konulan "Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"ne göre 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatili bugün itibariyle başladı.

15.11.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Karnesiz İlk Ara Tatil Başladı

Ara tatil, eğitim öğretime verilen bir ara olup, çocukların okul dışı öğrenme ortamlarında kültürle, sanatla, sporla, doğayla ve değerlerle hemhal olacakları zaman olarak belirlendi.

Bu dönem aralığı için bakanlık, çocukların daha nitelikli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla anne, babası ve ailesi, arkadaşları ve dostları ile beraber gerçekleştirecekleri etkinlikler gezi, sağlık, doğa, çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere 16 tema hedefledi..

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan komisyonlar ile il geneli yapılacak etkinlikler belirlenerek bakanlık portalına işlendi. Öğrenci ve veliler için "aratatil.meb.gov.tr" sitesi üzerinden Düzce’de gerçekleştirebilecekleri ara tatil etkinlik önerileri 15 Kasım 2019 Cuma akşamı itibariyle erişime açıldı.

18-22 Kasım ara tatil dönemi için ilişkilendirilen kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversite, sivil toplum kuruluşları yetkilileri ile iletişime geçilerek bu dönemde özellikle ziyaretlerin karşılanması, yönlendirilmesi, faaliyetin yürütülmesi ve rehberlik için gerekli personelin karşılanması, etkinliklerine destek olunması, kolaylık sağlanması istendi.

Okul Müdürlerinin katılımı ile 14 Kasım 2019 tarihinde Düzce Valiliği Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Okul müdürlerinden konunun öğretmenlere, öğrencilere ve velilere aktarılması, bu dönemin verimli geçirilmesi için rehberlik yapılması istendi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

LGS BİRİNCİ YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI