Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:23] Az Yakar, Çok Kaçar -- [18:27] Özlü, Dar Gelirliler İçin TOKİ İle Görüşecek -- [18:23] MAAŞINI KÖYÜ İÇİN HARCAYACAK -- [18:22] Sel Felaketinde Hasar Görmüştü, TSO İhtiyaçları Karşıladı -- [18:16] Bizim Kızlar’dan Final Okullarına Ziyaret -- [16:50] Gaziantep'ten Sonra Düzce'de Açıldı -- [16:36] Ekrem Coşkun Şehidimizin Ruhuna Ücretsiz Döner -- [16:33] Günal'a Hayırlı Olsun Ziyareti -- [15:28] Teknoloji Zirvesi Önemli Konukları Ağırlayacak -- [15:20] İGM’den Mehmetçiğin Yanındayız Mesajı --
Eğitim
Açık ortaokul ve açık lise başvuruları başladı

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Açık Ortaokul ve Açık Lise 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı 2...

25.01.2013 16:30:59
1929 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Açık ortaokul ve açık lise başvuruları başladı

 

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Açık Ortaokul ve Açık Lise 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı 2. dönem yeni kayıt işlemlerinin başladığı ve başvuruların son günlere bırakılmaması gerektiği söylendi.

Kayıtların son günlere bırakılmamasını belirtilen açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün 28/12/2012 tarih ve 2012/45 no’lu genelgesi doğrultusunda Açık Öğretim okulları ile ilgili tüm iş ve işlemler yeniden Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerince yürütülmesi karara bağlanmıştır. Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemleri 2. dönem kayıtları 21.1.2013 - 8.2.2013 tarihleri arasında ilçemiz İlkadım Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce yapılacaktır. Açık Meslek Lisesi kayıt ve iş ve işlemleri yine ilgili meslek liselerince yapılacaktır” denildi.

Kayıt esnasında istenecek evraklar hakkında da bilgiler verilen açıklamada, “Yeni kayıt bedeli olan 25 TL’yi ilgili banka hesaplarsından birine yatırarak alınan banka dekontunun aslı, söz konu bedelin 20 TL’sinin Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankası’ndaki Açık Öğretim Lisesi hesabına, 5 TL’si kayıt yaptırılan kurumun okul aile birliği hesabına yatırılacaktır. TC kimlik numarasının beyanı, son 6 ay içerisinde çektirilmiş bir adet vesikalık fotoğraf, eğitim belgesinin aslı, Açık Öğretim Ortaokulu’na kayıt yaptıracakların eğitim durumlarını gösterir belge ve Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt yaptıracakların ilköğretim veya ortaokul diplomaları ya da bıraktıkları okuldan aldıkları tasdiknamenin aslı, kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra bilgisayardan alınacak öğrenci çıktısı gerekmektedir. Başvuruların son günlere bırakılmaması önemle duyurulur” ifadeleri kullandı. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1929 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

“Kayıt İşlemlerini Tamamlayın” Uyarısı
ÖĞRENCİLER KİTAP OKUMAYA ÇOK HEVESLİ
E-REHBERLİK VE ÖZEL EĞİTİM PROGRAMI YAPILDI
Uygulamalı “Ebru Sanatı” Dersi