Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:33] Akçakoca Belediyesi silueti marka tescil belgesi ile tescillendi -- [17:30] AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve yeni il yönetim kurulu, nezaket ziyaretleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün’ü ziyaret etti. -- [17:27] Ara eleman yetişmesi için imzalar atıldı -- [17:24] Devlet Hastanesinde yeni hizmet -- [17:22] BAŞKAN AY BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISINA KATILDI -- [17:17] Vali Dağlı, Artı İstihdam Protokolünü İmzaladı -- [17:14] Akçakoca OSB tabelası yerine takıldı -- [17:10] BAŞKAN YİĞİT YOĞUN ÇALIŞIYOR -- [17:07] Gölyaka’da minik eller tohum ekti -- [17:00] Kaymakam eşinden ziyaret --
Gölyaka
“TEK KORKUM İSTİKRARIN KAYBEDİLMESİ”

21.2.2017 - 16:39
4218 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
“TEK KORKUM İSTİKRARIN KAYBEDİLMESİ”

Keleş, ‘en az yüzde 80 oy alırız’ dedi

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ilçe gezilerine Gölyaka ile devam etti. Başkan Keleş Gölyaka Kaymakamlığı, Gölyaka Belediyesi ile AK Parti Gölyaka İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Partisinin Gölyaka İlçe teşkilatında referandumu anlatan Başkan Keleş,  Düzce’den yüzde 80 evet oyu çıkacağına inandığını söyledi.

İlçelere ziyaretler gerçekleştiren Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in bu kez durağı Gölyaka oldu. Başkan Keleş, Başkan Yardımcıları Murat Caymaz,  Salih Keskinli, İGM üyesi ve aynı zamanda AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı Necmi Kap ve Düzce Belediyesi birim müdürleri ile birlikte ilk olarak yeni Kaymakam Adem Keleş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

“BELKİ AK PARTİ’NİN İÇİNDEN ÇOK AZ ÇIKABİLİR”

Başkan Keleş, uzun süredir ilçeleri gezmek istediğini belirterek, 16 Nisan’da yapılacak referandumda Gölyaka’dan yüzde 80 evet çıkacağını söyledi. Keleş, Ak Parti’nin içinden belki çok az bir oranda hayır çıkabileceğini düşündüğünü sözlerine ekledi.

Keleş, “ Gölyaka gibi bir yerde tahmin ediyorum yüzde yüze yakın bir sonuç çıkacaktır. Düzce’de de öyle umuyorum ki yüzde 80’nin üzerinde bir kabul oyu olacaktır. Biz sadece Ak Parti olarak Düzce’de yüzde 72’leri görmüşüz ki üzerine MHP’yi de eklediğinizde, sonuçta bu genel ya da yerel seçim değil, bu bir referandum, muhtemelen CHP’nin içinden de evet diyecek insanlar çıkacaktır. Ak parti veya MHP’nin içinden de hayır diyecekler çıkar mı diye düşündüğümüzde özellikle Ak Parti’nin içinden hayır diyecek kimsenin çıkacağına inanmıyorum. Belki çok az da olsa olabilir ama, 2002 yılından bu yana memleketin gidişatında ulaştığı noktaya bakıldığında bu anayasa değişikliği ile taçlanacağını hepimiz biliyoruz. Bu işin köklerinin çok derinde olduğunu biliyoruz. Mücadelenin nerden geldiğini biliyoruz. Hiçbir Ak Partilinin, hiçbir memleket sevdalısının çıkıp da hayır diyeceğini tahmin etmiyorum. Gölyaka’da da böyle birinin çıkacağını tahmin etmiyorum. Ülke genelinde de açık söyleyeyim hiç yanıldığımı görmedim, yüzde 60’ın üzerinde bir kabul oyu çıkacağına inanıyorum. Ak Parti ile MHP’yi üst üste topladığınızda yüzde 80’lere varıyor. Darbe anayasasının değişmesini herkes ister, bazı kafa bulandırmaya çalışanlar, pişmiş aşa su katmaya çalışanlar yok mu var. Özellikle 18 yaş meselesini sulandırmaya çalışıyorlar.  Sanki 18 yaşa karar verildiğinde, meclisin yarısını 18 yaşında insanlarla Cumhurbaşkanımız dolduracakmış gibi bir hava estirmeye çalışıyorlar ki bu çok yanlış bir şey. 18 yaşındaki insanlar da hem seçme hem seçilme hakkına sahip olacak.” Dedi.

“TEK KORKUM İSTİKRARIN KAYBEDİLMESİ”

Yeni Anayasa ile Cumhurbaşkanı’nın yetkilerinin arttığı söyleminin gerçeği yansıtmadığını belirten Keleş, çift başlılığın ortadan kalkacağını dile getirdi. Ak Partili bir belediye başkanı olarak tek korkusunun istikrarın kaybedilmesi olduğunu söyleyen Başkan Keleş, en önemli şeyin istikrara sahip çıkmak olduğunu vurguladı.

Başkan Keleş, referandumun çok önemli olduğuna dikkat çekerken, yaptıklarının normal bir seçim hareketi olmadığının altını çizdi, bunun hakla batılın mücadelesi olduğunu belirtti.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
4218 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

150 metrelik uçurumdan yuvarlandı...
Gölyaka’da Kaza..
15.1.2018 - 11:31
Gölyaka’da Kaza..
Beyaz Baston Üyelerinden  Teşekkür
Gölyaka’da minik eller tohum ekti