Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:33] Akçakoca Belediyesi silueti marka tescil belgesi ile tescillendi -- [17:30] AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve yeni il yönetim kurulu, nezaket ziyaretleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün’ü ziyaret etti. -- [17:27] Ara eleman yetişmesi için imzalar atıldı -- [17:24] Devlet Hastanesinde yeni hizmet -- [17:22] BAŞKAN AY BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISINA KATILDI -- [17:17] Vali Dağlı, Artı İstihdam Protokolünü İmzaladı -- [17:14] Akçakoca OSB tabelası yerine takıldı -- [17:10] BAŞKAN YİĞİT YOĞUN ÇALIŞIYOR -- [17:07] Gölyaka’da minik eller tohum ekti -- [17:00] Kaymakam eşinden ziyaret --
Gölyaka
Göl ismini Bizans prensesinden alır...

1.3.2017 - 13:29
7860 kez okundu
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum
Göl ismini Bizans prensesinden alır...

Düzce’de kuşların göç yolu üzerindeki önemli bir sulak alan olan Efteni Gölü’nün muhteşem güzelliği görenleri büyülüyor.

Doğal güzelliği ve bulunduğu konum ile 150’dan fazla göçmen kuşa ev sahipliği ve Düzce'nin doğusundan doğan Küçük Melen Çayı ile Aksu, Asar ve Uğur derelerinin döküldüğü Efteni Gölü'nde birleşen tüm sular, Büyük Melen Çayı adıyla Melenağzı köyünden Karadeniz'e dökülüyor.

Düzce Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü internet sitesinde göl ile ilgili yapılan paylaşıma göre Efteni Gölü adını Bizans prensesi Eftalya'dan alıyor. Hikayeye göre Bizans ordusu savaştan dönerken gölün kıyısındaki alanda konaklar. Yolda prenses Eftelya’nın ellerinde ve yüzünde yaralar çıkar. Göl kıyısında yerden çıkan sıcak sularla banyo yapan prensesin tüm yaraları ertesi sabah iyileşmeye, cildi güzelleşmeye başlar. Bunu gören imparator, göl kıyısındaki sıcak su kaynaklarının olduğu yere hemen bir hamam inşa edilmesini ister ve prensesin yanına bakıcılarını bırakıp oradan ayrılır. Yaraları iyileşen ve güzelleşen prenses göl üzerinde sandalla gezinirken karşı kıyıdaki dağ eteklerinde yaşayan bir Osmanlı delikanlısına gönlünü kaptırır. Bir gün sevgilisine giderken prensesin kayığı batar ve boğulur. O günden sonra gölün adına Efteni denir.

 

HABER: İSA KELEŞ

Haberin Videosu
Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
7860 kez okundu
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

düzcenin bilinmeyen kıymeti

2.3.2017 - 09:48:04

maalesef siyasetçilerimiz,yerel yöneticilerimiz vakıf ve derneklerimiz, iş adamlarımız böylesine önemli bir şifa kaynağı olan kaplıcaları değerlendiremeyiz,yatırımcının kolundan tutup tesisler kurarak kuzuluk gibi kızılcahamam gibi olamayız.. hali hazırda var olan ve yıllardır büyük mücadeleler verip açılan efteni oteli sahibi düzceli olmasına rağmen yemekli toplantı seminer düğün nişan gibi etkinliklerle desteklemeyiz, kapatılan işletmeyi defalarca söz verip sosyal anlamda farklı amaçlar için değerlendirmeyip çürütmeye mahkum ederiz.. yine yıllarca söz verip efteniyi türkiyede örnek bir kompleks haline getiremeyiz işlerimiz hep yavaş ilerler düzceliler olarak el ele vererek bütün işlerin üstesinden gelip projeleri hızlandırmayız.. sonrada komşu illerin hızlı yükselişini izler dururuz
Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,66

asabi

1.3.2017 - 16:27:48

nerde video?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

???

1.3.2017 - 15:52:35

Video?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

150 metrelik uçurumdan yuvarlandı...
Gölyaka’da Kaza..
15.1.2018 - 11:31
Gölyaka’da Kaza..
Beyaz Baston Üyelerinden  Teşekkür
Gölyaka’da minik eller tohum ekti