Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:36] Başkan temizlenmesi için talimat verdi -- [16:20] ‘Hoş Geldin Bebek’ -- [16:09] SÜRÜCÜLER KONTROL EDİLDİ -- [15:36] BİZE YOL GÖSTERİYORLAR -- [15:13] Virüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir -- [14:39] ESKİ’LERİ ‘YENİ’ HALE GETİRİYOR -- [14:23] DÜZCEMİZİN DAHA İYİ OLMASI İÇİN DENETİM YAPIYORUZ -- [13:54] Müftülük, gençlik koordinatörleri toplantısını yaptı -- [13:13] BAŞKAN YANMAZ İTFAİYE ÇALIŞANLARI İLE BİRARAYA GELDİ -- [12:39] ARTIK HER YER ‘HES’Lİ --
Gölyaka
FAZLI KOÇ İSTİFA ETTİ..

6.12.2018
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
FAZLI KOÇ İSTİFA ETTİ..

AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı Fazlı Koç İstifa Ederek İGM Üyeliğine Başvurdu.

İstifa sonrası basın açıklaması yapan AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı Fazlı Koç şunları söyledi;

Değerli teşkilat mensuplarımız çok değerli Gölyakalı hemşerilerimiz bilindiği üzere 2019 31 Mart’ta yapılacak olan mahalli ve yerel idare seçimlerinden dolayı partimizde bir yoğunluk yaşandı, bu yoğunluk belediye meclis üyelikleri, il genel meclis üyelikleri ve belediye başkanlıklarına aday adaylığı başvuru süreciydi.

Pazartesi akşam beş itibari ile tamamını sonlandırmış bulunuyoruz, bu süreç içerisinde partimize 6 tane belediye başkan aday adayı, 4 tane il genel meclis aday adayı, 19 tane de belediye meclis üyeliği aday adayı başvurusu yaptık. Bu rakamlar diğer ilçeler ve ülke genelinde kıyasladığımızda bizim için olumlu rakamlar.

Partimize teveccüh oldukça yüksek o yüzden de biz memnuniyetimizi dile getiriyoruz, inşallah 2019 yerel seçimlerinin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz bu vesile ile tüm aday adaylarımıza başvuruda bulundukları için bu medeni cesareti gösterdikleri için teşekkür ediyor, hepsine başarılar diliyoruz.

- İstifa ettiğiniz doğru mu?

Evet, bu süreçte biz de İl başkanımız, Milletvekillerimiz ve Genel Merkezimizle istişare ederek İlçe Başkanlığımızın seçimlerden kısa bir süre sonra biteceğiniden dolayı tekrardan da ilçe başkanlığını düşünmediğimiz için hem Ankara’daki toplantımızda hem de ilimizdeki il başkanımız ve milletvekillerimizle olan toplantımızda istişare ettik onların da tavsiyeleri ve müsaadeleriyle Genel Merkezimizin takdiriyle istifa ettiğimiz söylendi. Biz de 30 Kasım 2018 tarihi itibari ile istifa ettik ve İl Genel Meclisi üyeliğine aday adaylığı başvurumuzu yaptık, bizim de inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

- Sizden sonra yeni ilçe başkanı kim olacak?

Partilerde genelde Başkanlar görevi bıraktığında başkan yardımcıları geçer. Biz göreve geldiğimizde başkan yardımcıları oluşturmuştuk. 11 tane başkan yardımcısı vardı, bu süreçte Hakan Demircan kardeşimiz var ben il gençlik kolları başkanı iken ilde birlikte çalıştığımız başkan yardımcılığımızı yapan kardeşimizdi. Onu ilk geldiğimiz dönemde 1. sırada Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı olarak Başkan Yardımcısı yapmıştık doğal süreç onunla yürüyecek ama yaklaşık tahminlerime göre bir hafta on gün içerisinde veya bir ay içerisinde yeni bir başkanın atanma süreci Genel Merkez tarafından ve İl Başkanlığı tarafından yürütülecektir diye düşünüyorum. 

- Gölyaka AK Parti İlçe Başkanlığı döneminizi değerlendirir misiniz?

30 Eylül 2017’de göreve geldik, yaklaşık 1,5 yıla yakın 14-15 aylık bir süreç oldu. Geldiğimizde tabii ki daha önceki İl Gençlik Kolları Başkanlığımızdaki tecrübelerimiz de vardı fakat burada İlçe Başkanlığı farklı bir görevdi ama ben yaklaşık 1,5 yıl içerisinde iyi çalışmalar gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum.

Şu anlamda, 21 köyümüz, 10 mahallemiz ve 58 sandığımız var biz her sandıkta tek tek sandık başkanları ve sandıklarda 9’ar kişilik yönetim kurulu oluşturduk. Mahalle teşkilatlarımızı canlandırdık, göreve devam etmek isteyen mahalle ve köy başkanlarımızı getirttirdik, işleri yoğunluğu sebebi ile devam etmek istemeyenleri de değiştirdik, daha aktif teşkilatların oluşumunu sağladık, bu süreçte bu değişiklikler bize ne gibi avantajlar sağladı özellikle üye konusunda genel merkezimizin ve ilimizin çok önem verdiği bir süreçti üyelerimizi 2.800’lerden 3.400’lere çıkarttık. Yani 500-600 kişilik üye yaptık yaklaşık 1,5 yılda bu da çok müthiş bir rakam aynı zamanda aynı önemi bayanlara ve gençlere de verdik bu da önemli bir süreçti ve hem gençlerin hem de kadınların siyasette daha aktif var olmaları için çalışmalar yaptık. Ankara’ya buradan tüm teşkilatlarımızla grup toplantılarına gittik, Çanakkale programlarına gittik yani her programda her faaliyette Gölyaka Teşkilatı hazır olarak vardır. Bu hem il hem de genel merkez tarafından teyit ve takdir edilen bir durumdu. Bu anlamda ben ilçe başkanlığı dönemimizde iyi bir teşkilat oluşumu sergilediğimizi düşünüyorum ama bu takdir halkımızın ve il başkanlığımızındır bizim değerlendirmemiz doğru olmaz.

- Ak Parti kadrolarında ne zamandır varsınız?

2010 yılından beri aktif olarak siyasetin içerisindeyim. Hatta 2011 yılında il gençlik kolları kongresi ile il başkan yardımcılığına geldik orada Öner Şen başkanımız vardı onunla beraber Dört yıl gibi bir süre il gençlik kolları başkanlığı yaptım. Bu süreçte 2011 milletvekili seçimlerinde çalıştık, 2014 yerel seçimlerin de çalıştık, 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çalıştık, tekrar 2015’de 2 tane genel seçim, 2017’de referandum, 24 Haziran seçimleri gibi bir çok seçimde aktif olarak görev aldık. 2014 yılındaki yerel seçimlerde il başkanımız o zaman Öner Şen’in Çilimli’den il genel meclis üyesi olması sebebiyle genel merkezimizin takdiriyle 2014 yılı mayıs ayında il gençlik kolları başkanlığına atandım. Orada da yaklaşık dört yıllık bir görev sürem olmuştur. Dört yıllık görev süremin sonunda yaşımda olması sebebiyle geçen yıl ilçe başkanlığına genel merkezimizin takdiriyle aday gösterildim ve 1,5 yıldır burada İlçe Başkanlığı görevimi yapıyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte biz İl Genel Meclis Üyesi olarak eğer büyüklerimiz takdir eder gösterirlerse ilçemiz adına ilde köylerimizi gerekirse mahallelerimizi temsil etmek adına bu çalışma içerisinde var olacağız. Ben özellikle şunu söylemek istiyorum ak parti öyle bir partidir ki kendi kadrolarını kendi yetiştiren bir parti örnek olarak da kendimi gösterebilirim. Çünkü ben partiye ilk başladığımda 20’li yaşlardaydım ve 8-9 sene bu siyasetin içerisinde Bu partinin içerisinde yer alarak hem sahada tecrübe edindim hem de bir çok alanda bu konuda tecrübe edinme şansım oldu, bu anlamda hep şu sözü geliyor Cumhurbaşkanımızın aklıma “Şehirleri değiştirmek için gençleri yetiştirmek lazım” partimiz bizi yetiştirdi biz de ilimizin ve ilçemizin çehresini değiştirmek de kararlıyız AK Parti kadrolarıyla hem belediyelerde hem İl Genel Meclisi hem ilde hem de ülkede Cumhurbaşkanımızın geleneğinden gelen bir belediyeciliğin yerel yönetimleri ilimize ve ilçemize katacağımızı düşünüyorum. 

Çünkü biz AK Parti kadroları olarak bu anlamda sadece elimizi değil, başımızı ve gövdemizi taşın altına koymaya varız her zamanda bunun için var olacağız. Her zaman söylenen bir laftır ve biz de söyleriz her zaman “halka hizmet Hakk’a hizmettir” biz de bu hizmete talibiz inşallah da gecemizi gündüzümüze katacağız diyorum, teşekkür ediyorum. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR