Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:06] KOSGEB’in Pandemi sürecindeki destekleri konuşuldu -- [11:02] Aşılama takviminde değişiklik -- [10:36] Taşıyıcı esnafından Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifine teşekkür -- [10:25] Trafik Yükü Azalacak -- [09:47] Ekipler yama çalışmalarını sürdüyor -- [09:37] Toplantı Öncesi Dezenfekte Edildi -- [09:24] Jandarmadan Operasyon -- [02:13] BU İŞİN ŞAKASI YOK DÜZCE! -- [18:08] Oya Kocaman Kayınpederini Kaybetti -- [17:32] Bacanaklar Birbirine Girdi --
Gümüşova
Ahmet Azap adaylıktan çekildi

30.11.2018
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Ahmet Azap adaylıktan çekildi

AK Parti Gümüşova Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde başkanlığa devam edeceği konuşulan Ahmet Azap, aday adaylığından feragat ettiğini söyledi.

Ahmet Azap’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

“Siz değerli hemşerilerimizin takdiri ve Ak Partimizin teveccühü ile seçildiğimiz Gümüşova Belediye Başkanlığı görevini meclis üyelerimiz ve ekip arkadaşlarımız ile birlikte özverili bir şekilde sürdürüyoruz. Gümüşova’ mızın gelişimi, yeni ufuklara açılmasında gerekli gördüğümüz, halkımızın refahını, yaşam kalitesini artıracak ve gelişime katkı sağlayacak kararlar alıyor ve bunları uyguluyoruz.

2014 Yılında göreve geldiğimizde Gümüşova Belediyemizin finansal durumu iç açıcı değildi sadece piyasa borçları 7 milyon TL idi. 2014 - 2015 Yıllarımızı yeni kaynaklar bularak ve belediyemizin borç yükünü hafifletip icra davalarını temizleyerek geçirdik. 7 milyon TL tutarındaki piyasa borcunun tamamını ödeyerek belediyemizin hesaplarındaki hacizleri tamamen temizlemiş olduk.

Siz değerli hemşerilerimize daha iyi hizmet sunabilmek adına öncelikli faaliyetlerimizden bir tanesi araç filosunu güçlendirmek oldu, 2 milyon TL kaynak kullanarak 23 adet yeni hizmet aracı Belediyemize kazandırdık. Bu araçların içerisinde ilçemizin uzun süredir ihtiyacı olan tam donanımlı itfaiye aracı da yer aldı. Ayrıca Belediyemizin kurumsal kimliğini kazanması ve vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi 2016 yılında önemli projelerimizden biride e-belediye sistemlerine geçmek oldu.

İlçemizin alt yapı ve üst yapı planlamalarını yaparak görevde olduğumuz süre içerisinde; 3 milyon TL kaynak kullanarak 19 KM yağmur suyu ve kanalizasyon hattı, 6 milyon TL tutarında kaynak kullanarak 24 KM içme suyu hattı, 4 milyon TL tutarında kaynak kullanarak 18.665 ton asfalt ile 14 KM yol ve 2 milyon TL tutarında kaynak kullanarak 108.000 M2 kilit taş ile 18 KM kilit parke yolu yapıldı. Alt yapı ve üst yapıya toplamda 15 milyon TL kaynak kullanmış olduk.

Seçim beyannamemizdeki sözlerimizden biri olan Her Mahalleye Bir Park Projesi kapsamında ilçemizde her mahallemize yeni park inşa ederek, vatandaşlarımızın sosyal alanlarını çoğalttık ve ilçemiz merkezinde bulunan dal-çık üzerini değerlendirerek ilimizde örnek olacak bir yaşam alanı olan Kent Parkı siz değerli vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. İlçemiz hastanesine ulaşımı kolaylaştırmak üzere yapmış olduğumuz başta ışıklı kavşak olmak üzere hastane-okul-camilerimizin bakım-onarım ve çevre düzenleme işlerine yardımcı olduk. İlçemizde bulunan ve halk arasında şifalı su olarak bilinen doğal kaynak suyunun daha etkin hizmet verebilmesi adına hayırsever vatandaşlarımızla koordineli çalışarak 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi (Gümüşova Şifalı Su) Projemizi hayata geçirdik.

2012 Yılında başvuru yapılmasına karşın rafta bekletilen Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi için gerekli girişimleri gerçekleştirip, gerekli olan revize imar planı, zemin etütleri ve hali hazır çalışmalarını tamamlayarak Haziran 2016 tarihinde Gümüşova Organize Sanayi Bölgesini ilçemize ve ilimize kazandırdık.

İlçemizi geleceğe hazırlamak adına çeşitli imar düzenlemeleri yaptık ve ilçemizin konut sorunu ortadan kaldırmak için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile yürüttüğümüz ortak proje sonucunda 187 adet konut inşa edilerek Nisan 2018 de hak sahiplerine teslim edilmiş oldu. Ayrıca özel inşaat firmalarının ilçemize inşaat yapmalarını cazip kılarak, 3483 bağımsız bölüm ruhsatı düzenledik.

Partimizin bize öğütlemiş olduğu gönül belediyeciliği anlayışı ile vatandaşlarımızın doğumdan ölüme kadar yanlarında olmak adına, Hoş geldin Bebek Projemizi hayata geçirerek ilçemizde yaklaşık 1000 ailenin yeni doğan bebeklerinin ihtiyaçlarını karşılayacak paketleri hazırlayıp ailelerimize teslim ettik. İhtiyaç duyulduğunda hasta olan hemşerilerimizin hastanelere ulaşımında yardımcı olduk. Cenaze hizmetlerinde vatandaşlarımızın yanında olduk.

Gençler Geleceğimizdir sloganıyla önemsediğimiz gençlerimizin eğitimine katkı sağlamak için 1000 öğrenciye 1000 tablet dağıtımını gerçekleştirdik. Eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere çeşitli eğitim materyalleri ve spor malzemelerini okullarımıza ulaştırdık.

Tüm bu çalışmalarımızı yaparken ilçemizin en önemli sorunlarından olan içme suyu sorunumuzu çözmek adına içme suyu şebekesinde bulunan 24 KM asbestli kanserojen madde üreten boruların tamamı 9 milyon TL kaynak kullanarak değiştirip ve 500 M3 kapasiteli yeni su deposu inşa ettik. İlçemize içilebilir su kazandırmak için İller Bankası SUKAP çalışmalarını tamamlayarak, 28 Kasım 2018 de ilçemize İller Bankası tarafından yapılacak olan su arıtma tesisimizin ihalesini gerçekleştirilmiştir. Tesisimizin inşası tamamlandığında çeşmelerden içilebilir su akacaktır.

Yaptığımız istişareler ve gördüğüm lüzum üzerine 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Ak Parti Gümüşova Belediye Başkan Aday Adaylığından feragat ediyorum. Ak Partinin bir neferi olarak dava bilinciyle partimizin başarısı için çalışmaya devam edeceğim”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,77

Serdar

6.12.2018 - 16:55:49

2 tirilyon isteyenlerin borçlarını kapatırmı acaba biraz daha fazla isteselerdi. Gümüşova da siyaset yapılmaz bu zihniyet devam ettikçe.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

YAYALARIN SOKAĞINI ARAÇLAR İSTİLA ETTİ