Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:24] Düzce’de maden sahaları denetlendi -- [18:41] HENDEK'TEN BİR ACI HABER DAHA -- [17:30] EVDE BAKIM HİZMETLERİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR -- [17:25] SÜRÜCÜLER BİLGİLENDİRİLDİ -- [17:20] Gümüşova'da Silahlar Konuştu -- [15:45] DÜZCE İÇİN ÖNEMLİ BİR HAMLE -- [15:10] NİYE SESSİZ KALIYORSUN? -- [14:56] VALİ ATAY HALK İLE BULUŞUYOR -- [13:45] İlçenin Göbeğinde Bangır Bangır Düğün -- [10:16] 60 Kişilik Kontenjana 128 Başvuru --
Gündem
Anadolu Gençlik Derneğ Fethin 560. Yılını kutluyor

Her yıl olduğu gibi bu yılda Anadolu Gençlik Derneği İstanbul?un fethinin 560...

21.05.2013 14:36:00
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Anadolu Gençlik Derneğ Fethin 560. Yılını kutluyor

Her yıl olduğu gibi bu yılda Anadolu Gençlik Derneği İstanbul’un fethinin 560. Yılını kutlayacak.  Düzce Şubesi’de Kocaeli İsmet Paşa stadında yapılacak kutlamalara Düzce’den gidecek.

Konu ile ilgili sabah kahvaltısında basın mensupları ile bir araya gelen Düzce AGD Şubesi yetkilileri, İstanbul’un fethi için genel merkezin hazırladığı programa katılacaklarını dile getirirlerken Düzce Dernek Başkanı Emrullah Akgün’de açıklamalarda bulundu. Akgün yaptığı açıklamada her yıl olduğu gibi bu yılda coşku ile etkinlikleri kutlayacaklarını Düzce’den de otobüslerin kalkacağını dile getirdi. Akgün ayrıca Ayasofya camisinin de Fatih Sultan Mehmet tarafından cami olarak açıldığını fakat 79 yıldır müze olarak kullanıldığının dikkatini çekerek 560. Fetih yılında Ayasofya’nın camii olarak hizmete açılması gerektiğini dile getirdi.

Akgün şöyle devam etti: “ Hepinizin malumudur ki bu yıl gerek ülkemiz gerekse de dünya tarihi açısından fevkalede öneme haiz olan İstanbul’un fethi’nin 560. Sene-i devriyesini idrak etmekteyiz. Etrafı kalın ve aşılmaz surlarla çevrili İstanbul’un bıyıkları henüz yeni terlemiş ama “ ya ben İstanbul’u alırım ya da İstanbul beni alır” cesaretiyle bütün dünyayı kendisine hayran bırakarak Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 560 yıl evvel fethedilişinin yıl dönümü hepimize mübarek olsun. Bugün İstanbul mutlaka fetih edilecektir. Onu fethedecek kumandan ne güzel bir kumandan ve onun ordusu ne güzel bir ordudur diyen kainatın efendisi Peygamberimizin S.A.V bir mucizenin tahakkuk ettiği gündür. Bizler bu vesileyle peygamberimizin müjdesini mazhar olmuş ecdadımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ayasofya Cami olarak açılsın

İstanbul’un fethi’nin 560. Yıldönümü münasebetiyle yıllardır vicdanımızı rahatsız eden bir durumdan bahsetmek istiyoruz. Ayasofya’nın camiye tahvil edilişinin üzerinden 560 yıl geçmiştir. Sultan Fatih İstanbul’u fethinde büyük bir kalabalıkla Ayasofya’ya gelip burada ilk Cuma namazını kılmış ve Ayasofya resmen cami olmuştu. Ayasofya’da kılınan bu ilk Cuma namazında hutbeyi Fatih okumuş namazı da Hocası Akşemseddin hazretleri kıldırmıştı. Bilindiği gibi 1934 yılından bu yana Bakanlar kurulu kararıyla müzeye çevrilen Ayasofya ibadete kapalı bir şekilde durmaktadır. Ayasofya’nın ibadete kapatılması Fetih’in ve şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır. Bu konu sadece bizim değil bütün ümmetin derdirdir. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz.En kısa zamanda Ayasofya’nın üzerindeki oyunlar bozulup hak ettiği değerine kavuşması ve kıyamete kadar da cami olarak kalması gelecek adına istediğimiz büyük bir dua ve beklentimizdir.

Herkesi bekliyoruz

Düzce’de basın mensupları sayesinde bir çok şeyi duyurabiliyoruz. Bu nedenle sizin aracılığınız ile bütün milletimizi Kocaeli’de İsmet Paşa Stadyumunda 25 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapacağımız Fetih Şölenine davet ediyoruz. Fetih şölenine katılım için Anıt park meydanında 25 Mayıs Cumartesi günü saat: 12:00’da otobüsler hareket edecektir. Öğrencilerden ücret alınmayacaktır” dedi. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kiraladığı otomobilinin içinde ceset buldu
Hemşehrimiz Aziz Aksoy'a Önemli Görev
PATLAMADA SON BİLANÇO
3.07.2020 - 13:43
PATLAMADA SON BİLANÇO
2 kişinin kimliği belli oldu
4.07.2020 - 08:01
2 kişinin kimliği belli oldu
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
2.07.2020 - 17:46
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
Halı Sahalar Ne Zaman Açılacak?
KURBAN KESİLEREK AÇILDI
4.07.2020 - 15:14
KURBAN KESİLEREK AÇILDI